poniedziałek, 8 lipca 2013

5% na koncie w Alior banku za jeden warunek


W publikowanym w ubiegłym tygodniu rankingu kont okazało się, że najwyższą stawką na dzień dzisiejszy jest jedynie 5%, które oferuje Kredyt Bank. I co ciekawe nie jest to konto oszczędnościowe tylko... konto osobiste.

Pod koniec czerwca pojawiło się na rynku drugie konto osobiste, które oferuje 5%! Jest to znane nam konto Rachunki bez opłat w którym dołożono nowy wariant. Stary wariant pozostał bez zmian, nowy wariant wymaga by klient przelewał wynagrodzenie na konto i za ten fakt właśnie bank z melonikiem podniesie oprocentowanie środków do 5%.


Przywileje nie są zbyt ciekawe Źródło: aliorbank


Niestety jak się możemy domyślać jest tutaj ograniczenie. Dziś wszystko co ma 4% lub więcej ma ograniczenia lub jakieś dodatkowe warunki do spełnienia więc ten fakt nie powinien nikogo dziwić.  Jakie limity są tym razem?

Diabeł jak zwykle tkwi w drobnym maczku


Identyczne jak w przypadku konta Concerto w Kredyt Banku. Ograniczeniem jest kwota 5.000 zł i tylko do tej kwoty środki zdeponowane na koncie będą oprocentowane na 5%. Nie jest to dużo i praktycznie czyni ofertę dość przeciętną tym bardziej jeśli rozpatrzy się to w kontekście konkurencji.

BGŻ
Nagradza dalej wynagrodzenie premią 1%. Warunki się co prawda się zaostrzyły ale w dalszym ciągu jest to najbardziej opłacalny wariant biorąc pod uwagę możliwość retencji i zwolnienia z opłaty za konto na okres 5 miesięcy. Na marginesie bank bezczelnie naliczył opłatę za kartę w wysokości 5 zł mimo gwarantowanej klauzuli - reklamacja jest w toku.

Kredyt Bank
Wymaga jedynie przelewu na kwotę 7.000 zł i co ważne nie musi to być jednorazowy wpływ. Zatem w efekcie mamy to samo co w Alior, ale bez konieczności przelewania wynagrodzenia od pracodawcy.

Jeżeli jednak jednak nie korzystamy z konta w BGŻ bowiem nie podobają nam się nowe, zaostrzone warunki  i za przelewy nie mamy już żadnych korzyści warto coś z tego mieć. Ci co lubią wyciskać z banków jak najwięcej mogą obok konta w KB przelewać wynagrodzenie do banku z melonikiem i mieć w ten sposób 5% do łącznej kwoty 10.000 zł.

Warto jednak rozważyć inną opcję - czy czasem bardziej nie opłaca się jednak konto rozsądne, które zwraca 5% za zakupy. Jak dowiedziałem się ostatnio od pracowników Aliora tutaj sami możemy sobie przelewać 2000 zł co miesiąc mimo, że nic o tym nie ma w regulaminie.

W jednym banku niestety nie możemy mieć dwóch kont osobistych więc trzeba wybrać jeden z wariantów. Ważne jednak, że jest w czym wybierać a zamiast 'być albo nie być' możemy rozważać 5% na koncie albo 5% za cashback oto jest pytanie.


8 komentarzy:

 1. gość codzienny8 lipca 2013 16:30

  Co do opłaty w BGŻ to 5 zł jeśli wpłynie wynagrodzenie i kartą wydasz 300 zł (teraz 500 zł), ale jest jedno ale. Dla uzyskania premii 1% trzeba wykonać operacje kartą do 27 dnia miesiąca, ale dla zwolnienia z opłaty 8 zł (teraz 9 zł) te operacje kartą muszą zostać ZAKSIĘGOWANE do 27 dnia - wniosek - nie czekać z operacjami kartą do 27 dnia (u mnie to "dzień wypłaty") tylko zrobić je wcześniej. Też to reklamowałem i wyszło właśnie tak jak piszę. Trzeba po prostu uważać na daty. Teraz już to wiem,

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyplacili już komuś w tym miesiącu premię z BGŻ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłata powinna być dziś, ale ja nie dostałem premii pomimo, że teoretycznie spełniłem wszystkie warunki.

   Usuń
 3. Ja ciągle czekam ale dalej echo....

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzie na stronie Alior Banku jest takie konto "Rachunki bez opłat"? Widzę tylko 3: rozsądne, osobiste i walutowe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chodzi o konto rozsądne to nie widzę w tabeli opłat ani słowa o wymogu 2000PLN, jedynie o wpływie wynagrodzenia od pracodawcy. Być może owym pracownikom Aliora chodziło o konto osobiste (tam jest wymóg kwoty)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie w tym problem. Jedna rzecz regulamin a druga rzecz funkcjonowanie banku.

   Rzecz podobna do dawnego cashbacku w kasie. Dopóki nikt nie wykryje działa jak się wyda zostaje zablokowana i przestaje działać.
   Przez długi czas pracownicy banku zapewniali mnie, że sami tak robią tzn przelewają sobie 2000 zł i było ok.

   Ostatecznie chciałem założyć to konto skoro jest taki fajny warunek. I niestety już to nie działa, a wszyscy jak jeden mąż wypierają się, że to jest możliwe...

   Usuń