wtorek, 23 lipca 2013

Gdzie jest jeszcze cashback - lipiec 2013


Gdzie zatem jeszcze mamy kończący się powoli cashback. Od nowego roku opłaty za interchange spadną do 0,5% w związku z czym banki raczej nie będą miały z czego wypłacać premii dla aktywnych użytkowników kart.

Niestety poniższe zestawienie będzie w stylu rankingu lokat brudnych czy też dawnej pierwszej ligi. Czyli innymi słowy będzie zawierać zestaw warunków, które należy spełnić by dostać niewielki zwrot za zakupy.


Karty debetowe:
Getin online - 10% za konto Tanie Zakupy
Alior bank - 5% za konto rozsądne: wymóg przelewania wynagrodzenia od pracodawcy
Alior Sync - 5% za zakupy w sieci: wymóg przelewania wynagrodzenia od pracodawcy 
BPH - 5% za konto Lubię to: wybrane punkty w kalendarzu promocji
BZWBK -  1% za zakupy w supermarketach i stacjach benzynowych konto Wydajesz i Zarabiasz
Millennium - 3% (wymóg płatności na kwotę minimum 100 zł) za Dobre konto / 1% za konto internetowe
Eurobank - 0,5% konto Classic / 1% konto Premium


Karty kredytowe:
Alior Bank - 1%
BGŻ - 1% za zakupy w wybranej sieci merchantów szczegóły podałem wczoraj
BNP Paribas bank - 1%
BPH - 1,5%-2%
Raiffeisen Polbank - 1% (od września wymóg płatności na kwotę minimum 100 zł
Santander Consumer - 1% poza stacjami paliw / 3% na stacjach paliw

Ciekawostki:
BOŚ - 1zł wybrane operacje w Koncie bez Kantów

Getin online - 1zł wybrane operacje w ramach ror
Getin Bank - dopłata do różnicy w cenie paliwa nad 3,95zł

Osobiście uważam ostatni sposób czyli kategorię 'ciekawostki' za najciekawszy, obejmuje bowiem m.in. płatności za wypłaty z bankomatów, przelewy wewnętrzne i zewnętrzne. Warunki są co prawda zakręcone ale jakby nie patrzeć łatwe do spełnienia, szczególnie w przypadku BOŚ. Co prawda konto kosztuje 10 zł ale zwroty są wyższe więc opłaca się ten interes.

2% lub 3% zwrotu Źródło: santandercondumer
  

Powyższe zestawienie nie zawiera wielu czasowych promocji. Przykładowo w Santanderze można liczyć na zwrot 2% lub 3% w zależności od karty jaką się posiada. Promocja trwa do 16 sierpnia ale nie piszę o takich promocjach, gdyż nie są to sklepy do których chodzimy codziennie ani nawet raz w tygodniu.

29 komentarzy:

 1. Nie ma 1% zwrotu za płatność kartą debetową w meritum - chyba najlepsza oferta bo zwrot jest za każdą płatność niezależnie co się kupuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy sprawdzałem stronę banku nic nie ma na temat zwrotu za płatności kartą debetową
   http://meritumbank.pl/finanse_osobiste/konta/karta-debetowa-visa-basic.html

   Jeżeli się mylę podaj odpowiedni link

   Usuń
  2. Zwrot 1% niezależnie od tego co się kupuje jest już od dłuzszego czasu w Eurobanku, o czym pisałem poniżej.

   Usuń
 2. Czyli narazie Eurobank w czołówce cashbacku dla leniwych, tzn. nie śledzących dokładnie zasad. Troszkę bolą nowe zasady darmowej karty debetowej, ale chyba tak czy siak dalej będzie można wyjść na "+".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie to zasady?
   Moim zdaniem w Eurobanku pojawi się poważny problem od sierpnia gdyż będzie możliwy tylko jeden darmowy przelew wewnętrzny w obrębie jednego konta. W sumie daje to 15 darmowych przelewów ale to i tak trochę mało dla aktywnych użytkowników. Nie mówiąc o pilnowaniu, które konto już zostało wykorzystane.

   Usuń
  2. Chodzi mi o konieczność wykonania operacji za 200zł zamiast dowolnych 3 operacji, żeby mieć darmową kartę debetową. Warunek z 3 tys. zasilenia dla konta Premium pozostaje bez zmian.
   W zasadzie jak dotąd nie wykorzystałem ani jednego przelewu z konta Progres, więc czy będą 2 czy jeden nie gra dla mnie roli. Traktuję to konto jako awaryjne do szybkiego zasilenia, bo niestety BGŻOptimę mam podpietą do innego konta.

   Usuń
  3. Chyba coś przeoczyłem. Taki warunek jest dość kłopotliwy i stawia pod znakiem zapytania sensowność używania karty.
   Jej mankamentem jest ponadto brak zmiany numeru PIN. To jedyna karta gdzie muszę pamiętać, że mam tam inny numer od pozostałych kart.
   Z drugiej strony na plus jest wpłatomat...

   Usuń
  4. http://www.eurobank.pl/o-banku-aktualnosci,zmiana-oplat-i-prowizji-oraz-regulaminow-wybranych-produktow,18,189.html

   Zmiana wchodzi 1 sierpnia. Na plus trzeba przyznac EB, że poinformował o niej dość wcześnie.

   Usuń
 3. W BOŚ korzystam z wpłaty 10.000 zł , 15 wypłat z ich bankomatu i robie przelewy można z tego wyciągnąć 35 zł . Pytanie jakie operacje trzeba wykonać i na jakim koncie w Getin online ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto Skarbonkowe reklamowane jest tak:
   "Planujesz aktywnie korzystać ze swojego konta internetowego? Przekazując na nie wynagrodzenie, zakładając lokaty, dokonując transakcje kartą debetową czy spłacając kartę kredytową. Zdecyduj się na Konto Skarbonkowe, stworzone dla aktywnych i oszczędnych! Każdą taką czynność honorujemy 1 zł."
   Nie pisałem jeszcze o tym artykułu.

   Usuń
  2. Przelew wewnętrzny ze "Skarbonki" kosztuje chyba 8 zł - bez sensu.

   Usuń
  3. No właśnie - CHYBA??? Mam konto skarbonkowe od prawie 2 lat i przelewy wewnętrzne (jak i samo konto) zawsze były darmowe.
   Zanim puścisz jakąś bzdurę w świat sprawdź, czy jest prawdziwa (albo daj linka na jej potwierdzenie).

   Usuń
  4. Odp. z 9 stycznia 2013:

   W odpowiedzi na Pana zapytanie Getin Noble Bank S.A. pragnie poinformować, iż, aby z konta Skarbonka wykonać przelew należy pozostawić na rachunku kwotę 9,99zł., zgodnie z obowiązującą Tabelą Opłat i Prowizji, punkt 5/a przy każdej wypłacie środków dokonywanej z rachunku oszczędnościowego pobierana jest opłata w wysokości 9,99 PLN. Prowizja ta jest zwracana do 6-ego dnia następnego miesiąca za pierwszą transakcję gotówkową i bezgotówkową dokonaną w miesiącu kalendarzowym.

   Wypłata środków w pełnej wysokości bez konieczności regulowania prowizji będzie możliwa w momencie zamknięcia konta.

   Zaznaczamy, iż Tabela Opłat i Prowizji dostępna jest na stronie internetowej Banku, tj. www.getinbank.pl podajemy bezpośredni link: http://www.getinbank.pl/files/documents/Tabela_TOP_KO_lokaty_15062012_1.pdf

   Usuń
  5. Czyli wszystko w normie i ok:)

   Usuń
  6. No właśnie - rozmawiamy o kontach skarbonkowych w dwóch różnych bankach - w Getin Online wszystko jest darmowe.

   Usuń
 4. brak kk CitiWizz - 2% cashback z przeznaczeniem na loty wizzair (zresztą chyba ogólnie na zakupy na stronie wizz.com)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma bo też oferta nie jest zbyt ciekawa. Ile osób korzysta z lotów Wizzair? W ciągu ostatnich kilku lat tylko raz zdarzyło mi się lecieć tymi liniami do Włoch.
   Częściej robię zakupy w Media Markt a tej oferty także nie uwzględniłem tylko nadmieniłem pod koniec, że takie dedykowane oferty nie są brane pod uwagę.
   Oczywiście jeżeli jest taka potrzeba mogę dodawać nawet takie oferty jednostkowe, to już zależy od czytelników.

   Usuń
  2. A Mastercard World od Citi? Co prawda nie ma tam cashbacku 'wprost', ale oprócz innych nagród za zdobywane punkty można wybrać także zwrot gotówki na rachunek karty. Wychodzi 0,5%-1% o ile pamiętam, a karta jest ogólnie bardzo przyjemna ze względu m.in. na bezwarunkowy i dożywotni brak opłat za wydanie i użytkowanie.

   Usuń
  3. Dożywotni? Na stronie banku jest info, że tylko pierwszy rok jest bezpłatny.
   Fajny tutaj jest możliwość zamiany punktów na pieniądze:
   2000 pnkt = 50 zł
   4000 pnkt = 100 zł
   Niestety nie bardzo nadaje się do zestawienia

   Usuń
 5. Info korekta - W Eurobanku nie ma konta premium tylko konto nazywa się Prestige ale chyba wszyscy wiedzą o jakie konto chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Złotówka na codzień ekstra BZWBK http://imageshack.us/a/img14/739/qp83.jpg oraz http://imageshack.us/a/img823/8568/yu07.jpg Możemy np. codziennie "doładowywać" sobie Allegro

  OdpowiedzUsuń
 7. Raiffeisen Polbank - 1% (od września wymóg płatności na kwotę minimum 100 zł)
  Mam Kredytówkę T-mobile. Coś mi się zmienia? Jeśli tak, to zdrada, bo nie dostałem żadnej korespondencji. Mogę prosić o źródło tej infomacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na przykład skrzynka kontaktowa w Polbanku. Odpowiadają w ciągu godziny i potwierdzili tę informację.

   Usuń
  2. Skrzynka kontaktowa nie będzie źródłem o które prosiłem, lecz potwierdzeniem informacji - plotki - w tej sytuacji. Chcąc uniknąć panicznego plotkarstwa proszę o wskazanie źródła na które będę się mógł powołać w ew. rozmowie telefonicznej.

   Usuń
  3. Na pewno pisał o tym portal bankier.pl już dość dawno temu

   Usuń
 8. Przepraszam za czepliwość, ale w stwierdzeniu - na pewno pisał o tym bankier - to to nie może być informacja tylko insynuacja. Jeżeli czytam publikację bez "może" i "podobno", to traktuję ją jako potwierdzoną informację. Widocznie pomyliłem się i ustawiłem nie tak swoje oczekiwania względem tego bloga. Cały czas się nie czepiam, tylko weryfikuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałem na pewno gdyż często tam zaglądam. Wskazałem ci źródło gdzie możesz szukać.
   Przeczytałem o tym na tym portalu, napisałem do Polbanku w skrzynce mailowej celem weryfikacji, dostałem potwierdzenie i dla mnie to wystarczy.
   Dodatkowo zamykając kartę potwierdziłem, że powodem zamknięcia są nowe zmiany wchodzące w życie od września. Zaręczam to własnym słowem.

   Staram się nie opisywać niesprawdzonych informacji. A jeśli są to moje domysły to jawnie o tym piszę.

   Usuń
 9. Dzięki. W moim czepianiu się nie o Ciebie chodzi, ale o to, że bank może zmienić regulamin bez informacji i czasu na ew. akceptację zmiany lub nie. Sprawdzę to w poniedziałek i na pewno dam znać, jak to przebiega w moim przypadku. Cze!

  OdpowiedzUsuń
 10. CashBack również wkracza na rynek zakupów online coraz śmielej. Tutaj dobry przykład tego rozwiązania i dość ciekawy projekt http://www.lekkikoszyk.pl . Co o tym sądzicie ?

  OdpowiedzUsuń