piątek, 26 lipca 2013

Firma przyjazna klientowi czyli nasza usługa wynosi ponad 5700%


Kliknięcie w reklamę o której piszę dziś na FpG przekierowuje na stronę, na której możemy się dowiedzieć jeszcze bardziej przerażających rzeczy. Tutaj bowiem mamy zainstalowany widget umożliwiający wprowadzanie modyfikacji i sprawdzanie ile musimy zapłacić za krótkoterminową pożyczkę.

Tutaj też możemy dokładniej dowiedzieć się, w jaki sposób następuje wypłata z bankomatu. Nie chodzi bowiem o debet na koncie, W końcu to nie bank jest pożyczkodawcą, a firma pożyczkowa i to jej będziemy płacić ciężki haracz.

Sprawa jest prosta i wykorzystuje mechanizm, który od niedawna stosują banki przy zakładaniu konta jak np mBank czy Meritum. Chodzi oczywiście o autoryzację przez przelew jednego grosza.


Firma przyjazna klientowi? Źródło: ekpreskasa.pl

Wystarczą trzy kroki praktycznie bez wychodzenia z domu:
 • Wypełniamy wniosek on-line (dotyczy to oczywiście kamikadze, który taki wniosek będzie chciał wypełnić)
 • przelewamy jeden grosz ku własnej zgubie
 • po godzinie mamy na koncie pieniądze od firmy i możemy je wypłacić w bankomacie a potem płacić horrendalne odsetki
Trzeba przyznać, że bardzo proste - ale zarazem cholernie drogie. Szczególnie, jeśli spojrzeć na szczegóły. 

Po pierwsze możemy wziąć początkowo jedynie 400 zł! Przesunięcie suwaka na kwotę większą chociażby 500 zł pokazuje chmurkę w której widzimy Kwota dostępna od 2 pożyczki


Można więcej ale dopiero za drugim razem
Z czystej ciekawości warto sobie pooglądać jakie stopy zwrotu ma firma za krótkoterminowe pożyczki. Maksymalna kwota pożyczki to zaledwie 2.000 zł, ale największa rzeźnia dotyczy oczywiście kwot mniejszych

Ponad 5700 procent zysku!
Rekord padł przy wyborze 30 dni za kwotę 200 zł. W takim przypadku delikwent musi zapłacić aż 5707% RRSO. O dużych zyskach firm pożyczkowych wiedziałem, nie przypuszczałem jednak, że są aż tak lukratywne.

Z drugiej strony ludzie jakoś mają dziwną manię patrzenia na kwotę jaką muszą spłacić i wydaje im się, że 79 zł dodatkowo to mało. Tymczasem kto posiada taką kwotę na koncie z kapitalizacją dzienną to przy obecnych stawkach nie zarobi ani grosza przez 30 dni!!!

W 2011 roku wystarczyło przykładowo w Eurobanku założyć 15 kont, na każde wpłacić zaledwie po 46 zł i mieć z tego codziennie 15 groszy zysku czyli w sumie 4,50 zł po miesiącu. I to od kwoty ponad dwukrotnie większej i wykorzystując sprytny zabieg zaokrąglania na naszą korzyść.

W 2013, a więc obecnie, taki numer już nie przejdzie. Nawet wpłata 200 zł da nam hipotetyczny zysk w wysokości 0,01 grosza. Hipotetyczny bowiem odbierze go państwo, nowy system podatkowy odbierze nam tego grosza w wyniku zaokrąglania podatku w górę na naszą niekorzyść.

Nic tylko zakładać firmę pożyczkową...


5 komentarzy:

 1. lepisz napisz coś w obronie SKOKów tak jak Krajowa Kasa, która zaczyna się tłumaczyc jak Amber Gold
  http://www.rp.pl/artykul/705501,1033192-SKOK-brakuje-kapitalu.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślałeś nad kupnem i wynajmem poza Polską, mi wychodzi 18% rocznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to ciekawe bo u nas dają za to 8-9% rocznie, czyli wychodzisz na tym dwa razy lepiej. Może trochę więcej szczegółów?

   Usuń
  2. Na wyspach mieszkania są za 30-40-65tys euro które z powodzeniem można wynajmować za 400-650-1050euro miesięcznie. Głównie polakom którzy przyjechali szukać większych pensji.

   Usuń
  3. Jeszcze można wybudować bliźniak wypoczynkowy na wynajem nad polskim morzem, 20 pomieszczeń (po 10 na piętro) każde 14-17m2, kwota inwestycji to około 450tys + ziemia. Przy dobrej lokalizacji i cenach 30-35zł za noc na osobę można wyciągać 50-150tys rocznie przy pracy 3-4mce w roku. Jak by nie patrzeć też jest to 10-30% rocznie. Nie trudno tak w 15lat dorobić się miliona, tylko kto ma jaja i kapitał 500tys? Jak to mówią "aby zarobić milion trzeba dobrze zainwestować pół miliona".

   Usuń