środa, 24 lipca 2013

Konto skarbonkowe czyli co jedzą świnki by przytyć


We wczorajszym zestawieniu cashback znalazło się konto o którym dotąd nie pisałem a które może być dla godne uwagi ze względu na premiowanie banalnych czynności. Mam tu oczywiście na myśli konto Skarbonkowe w Getin online.

Co zatem jest premiowane? Innymi słowy jak można nakarmić swoją świnkę by przytyła jak najszybciej? Nie jest tak różowo jak w przypadku Konta bez Kantów w BOŚ ale i tak zawsze można na tym wyjść na plus a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Mamy zatem premiowanie za przelewy, płatności kartami, spłaty karty zakładanie nowej lokaty a nawet jej odnowienie. Czynności są jak widać banalne a skoro dodatkowo bank płaci za każdą taką czynność złotówkę, warto przyjrzeć się temu bliżej.Kolejne konto godne uwagi  Źródło: getinonline


Przelewanie wynagrodzenia w kwocie minimum 1000 zł
Kwota jest bardzo mała jak na premię i co więcej nie ma tutaj wymogu aby to był przelew od pracodawcy. Jako wpływ będzie uznawany przelew z zewnątrz a więc możemy sobie przelać taką niewygórowaną kwotę z innego banku i po sprawie.


Spłata karty kredytowej
Rzecz oczywista dla posiadaczy lepszego plastiku. Fajnie byłoby mieć taką premię, niestety karta kredytowa w Getin nie posiada cashbacku więc po prostu nie warto jej mieć. Co więcej spłata musi być z ror w Getin co jest dość istotne. Sam zawsze dokonuje spłaty przelewem z innego banku.

Niestety nie zadziała tutaj trick w spłacaniu każdych nawet najdrobniejszych zakupów. Można przykładowo codziennie robić zakupy kartą chociażby za złotówkę i spłacać ją. Dałoby to 100% zysk! Bank zastrzega sobie, że w miesiącu tylko jedna spłata będzie brana pod uwagę.


Transakcje bezgotówkowe
Płatności można dokonać albo kartą debetową lub kredytową. Jest tutaj jednak niestety mały dyskomfort. Bank wymaga aby wartość transakcji była minimum 100 zł co może być małym utrapieniem. Oczywiście każda stówa jest premiowana zwrotem złotówki a więc mamy tutaj zwykły cashback w wysokości 1%.

Należy mieć jednak na uwadze, że zwrot złotówki jest za kwotę minimum 100 zł a nie ma ograniczenia górnego a więc jeśli ktoś zapłaci za 200 zł to i tak dostanie tylko złotek. Z tego prosty wniosek bardziej się opłaci zrobić dwie płatności po 100 zł wówczas bowiem bank przyzna za każdą transakcję po złotówce


Zakładanie oraz odnawianie lokaty
Teoretycznie za bumerangi moglibyśmy zgarnąć 30 zł miesięcznie. Niestety nie dotyczy to sławnego bumeranga. Getin ma mnóstwo promocji ale te nie łączą się ze sobą. Bumerangi wymagają konta swobodnego a więc gdyby posiadacze chcieli się przesiąść na konto skarbonkowe utracą możliwość codziennego rzucania bumerangiem.

Ponieważ tematyka lokat to domena bloga Finanse po Godzinach, ten punkt omawiam dziś szczegółowo właśnie tam.

Podsumowując mamy całkiem przyzwoite konto, na którym można wyciągnąć trochę grosza. Oferta jest jednak raczej dla zwolenników lokat. Chociaż trzeba przyznać, że lokaty w Getin wyróżniają się na rynku i nie przechodzą takich drastycznych przeróbek jakie serwuje nam od pewnego czasu Meritum.

Ciąg dalszy: Zarabianie na zakładaniu oraz odnawianiu lokat

17 komentarzy:

 1. Przelewy nie sa tu premiowane, poza jednym z zewnatrz na ponad 1 000 PLN - bonus 1PLN. Dla porownania w BOS 5 lub 10PLN. Chyba ze premiuje sie wychodzace, ale chyba nie.
  Obroty z karty 1PLN za kazde wydane 100PLN - dla porownania w MILLE 3PLN (spozywka i benzyna). W EURO 1% be, dolnych limitow.
  To raczej zabawa i symulacja zysku niz realna korzysc.
  To chyba lepsze to Konto Zakupowe, tylko ze tam trzeba zaplacic 4PLN za karte. Tutaj jest chyba darmowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan, napisales w tekscie "Mamy zatem premiowanie za przelewy" - za jakie przelewy, mozesz rozszerzyc ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie w poprzednim wpisie. Użyłem liczby mnogiej tylko dlatego, że takie przelewy możesz sobie powtarzać co miesiąc, ale zarazem zaznaczyłem, że daleko im do BOŚ gdzie premie za przelewy są o wiele lepsze.

   To oferta dla lokatowców. Gdyby był rok 2011 na pewno założyłbym to konto wtedy bowiem zakładałem lokaty na potęge. Miałem na pewno kilkadziesiąt lokat w tym banku a każdy na kwoty minimalną i jak najkrótszy okres.

   Dziś lokat nie opłaca się mieć, ale w dalszym ciągu jest wiele zwolenników depozytów, nawet tak kiepsko oprocentowanych jak obecnie.

   Usuń
 3. Weźcie pod uwagę że skarbonka jest dodatkowym produktem do np konta GetinUp z kartą dla kierowców. Płacąc za paliwo otrzymujemy 3,95 za litr + złotówkę za płatność ponad 100 zł. W takiej konfiguracji nie ma co narzekać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem studentem i to od dawna jest moje konto główne. Raz w miesiącu przelewik z innego konta i jest złotówka. Zakupy za stówkę też się zdarzają. No i lokaty. Nie dość, że w getinonline zawsze oprocentowanie jest jedno z najwyższych, to i można je podwyższyć. Przykładowo zdarzają się teraz oferty na 3,8% na trzy miesiące. Do tego dochodzi ta złotówka i podwyższa oprocentowanie na 4,2%. A takich teraz ze świecą szukać.

  OdpowiedzUsuń
 5. To nie jest dodatkowy produkt do GetinUp. Jedno i drugie jest rozlaczne, bo i to i to to sa rachunki ROR.
  Tak jak Polcan pisze - oplacalne TYLKO dla zdecydowanych lokatowcow i to tylko z lokatami w Getinie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że nazwa lokatowcy się przyjęła, gdyż nie tylko ty ją powtarzasz:)

   Chyba trzeba będzie gdzieś założyć słownik bloga tak by nie mylić tego pojęcia (jak i wielu innych neologizmów) z depozytariuszami;)

   Usuń
 6. Podobny program ma chyba mBank. Nazywa się mSaver czy jakoś tak. Może byś potestował i opisał, z korzyścią dla wszystkich? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma praktycznie żadnego podobieństwa. Getin oferuje konkretny dobry produkt, na którym pozwala zarobić. mBank ma produkt nieco oszukańczy (szczególnie w kwestii 'zaokrąglania') co krytykowałem mocno w ubiegłym roku na FpG. Do dziś zresztą nie usunęli bardzo mylącego słowa 'zaokrąglanie' co niektórych może nieźle wprowadzić w błąd.

   Program mSaver jest dobry dla osób, które nie potrafią się przekonać do oszczędzania i potrzebują do tego bata. Ale nie ma to nic wspólnego z zarabianiem.

   Usuń
 7. Zatem jest to odpowiednik Skarbonki z Getinu naziemnego. Zasady są chyba podobne. Nie jestem pewien co do lokat. Z tym, że Skarbonka jest oprocentowana na 3,39%.
  Mam Skarbonkę razem z GetinUP. Z tego też powodu tankuję zawsze za "stówę", czego wcześniej nie praktykowałem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednak Konto Skarbonkowe z Getin Online nie jest prostym odpowiednikiem Skarbonki z Getin Banku naziemnego.
   Konto Skarbonkowe, to konto rozliczeniowe. Premia, w postaci 1 zł, jest przyznawana za wykonywanie operacji na tymże koncie.
   Skarbonka natomiast to konto oszczędnościowe, na które wpływają premie, również równe 1 zł, z tym, że za operacje na Koncie GetinUp bądź na Koncie Słonecznym. I to do nich jest przypisana karta debetowa. Nie bezpośrednio do Skarbonki. Jest to konto dodatkowe do tychże kont.
   Można je założyć sobie samemu z poziomu serwisu internetowego Konta np. GetinUp. Natomiast z poziomu Getin Online nie da się założyć Konta Skarbonkowego. Przynajmniej ja nie mogę, mając umowę na Konto Perfekcyjne.

   Usuń
  2. Zgadza się, mam możliwość założenia konta skarbonkowego w Getin Bank. Ale operacje premiowane nie są ciekawe, więc ani go nie założyłem, ani nie omówiłem na blogu.

   Usuń
 8. Podpowiedzcie jeszcze - czy konto i karta sa na pewno bezplatne, czy sa jakies warunki lub haczyk ?
  W tabeli oplat jest 0PLN a przy nim gwiazdka nastepujacej tresci: "w przypadku zawierania umowy w ramach promocji organizowanej przez Bank, warunki danej promocji zaakceptowane przez Klienta mogą określać wysokość tej opłaty odmiennie niż Tabela opłat i prowizji."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ja dobrze widzę? Zainteresowała cię ta oferta?:)

   Usuń
 9. Rozwazam zalozenie tego konta z nudow,gdyz aktualnie jestem na urlopie ;) San wiesz ze organicznie nie cierpie Grupy LC ;)
  Ale chcialbym wiedziec czy nie wladuje sie w jakies bandyckie koszty jak np nic nie bede na koncie robil.
  Niektorzy pisza tez o tej ofercie razem z GetiuUp - o co z tym chodzi ??

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie GetinBank zawiadomił klientów, że od 1 grudnia nie będzie naliczał 1zł za zakładanie lokat. Dziwne, że nie powiadomili o tym z 60-dniowym wyprzedzeniem i z możliwością zerwania umowy w razie nieakceptacji nowych warunków!

  OdpowiedzUsuń
 11. czy promocja związana ze zbieraniem "złotówek" nadal działa na koncie skarbonkowym? bo w oddziale poinformowali mnie że nie i żeby przenieść na getin up

  OdpowiedzUsuń