wtorek, 4 grudnia 2012

Konto bez kantów pod lupą
Wczoraj omówiliśmy wstępnie w jaki sposób można zarabiać na koncie bez kantów w BOŚ. Jak widać konto to jest o wiele lepsze aniżeli konto oprocentowane na 6%, które także znajdziemy w ofercie tego banku ale posiada tyle opłat oraz ograniczeń, iż jest zupełnie nieopłacalne o czym mówiliśmy tutaj.

Konto bez kantów ma praktycznie tylko jeden ostry kant – jest drogie kosztuje bowiem aż 10 zł, jest to jednak do zaakceptowania gdyż w przeciwieństwie do jakiegokolwiek innego konta na rynku premiuje pewne czynności, które są banalne do wykonania. Jakie to czynności.


1 zł za zrealizowany przelew krajowy
Ten punkt wydaje się najbardziej banalny. Tutaj mamy ograniczenie do 10 takich przelewów czyli w sumie możemy zarobić 10 zł. A dokładnie tyle wynosi opłata za konto. Wniosek prosty przelewy krajowe zwracają koszta użytkowania konta na tyle, że wychodzimy na zero.]


 1 zł za pełne 100 zł wydane kartą debetową
Oznacza to w praktyce 1% cashback. Nie jest to więc godne uwagi jeżeli np. używamy karty Millennium, który daje 3% czy Eurobank, który daje tyle samo. Ważna rzecz karty możemy nie mieć wcale na szczęście nie jest obowiązkowa.


1 zł za pełne 100 zł wydane kartą kredytową
Jak wyżej oznacza 1% cashback + wszystkie wspaniałości grace period a więc w praktyce darmowy kredyt. Ma swój zastępnik w postaci karty kredytowej w Polbanku ale tam zwrot wynosi 0,90% gdyż 0,10% pobiera bank. Opcja zatem dobra w momencie gdy kończy się ważność karty w Polbanku, gdyż jak wiadomo zwykle tylko pierwszy rok użytkowania jest darmowy.


1 zł za doładowania telefonu komórkowego za minimum 50 zł
Opcja raczej nieciekawa. Doładowując w Żabce załapujemy się na 3% przy płatności kartą Millennium mamy zatem trzykrotnie większy zysk.


1 zł za zrealizowane zlecenie stałe
Rzecz godna uwagi. Warto przy tym pamiętać by nie podawać zleceń realizowanych rzadziej niż miesiąc. Przykładowo oplata za gaz czy prąd uiszczana jest zwykle co dwa miesiące oznacza to zmarnowanie 12 płatności. Doładowując zaś telefon raz na kwartał tracimy jeszcze więcej.

Można wybrać trzy takie płatności najlepiej zatem wybrać np. czynsz, internet czy cokolwiek za co płacimy regularnie. Wówczas będziemy mogli wykorzystać każdy miesiąc w pełni. Pierwszy punkt zwrócił nam koszty użytkowania konta, kolejne miały zastępniki w innych bankach. Niniejszy punkt pozwala już wyjść na plus:)


1 zł za wypłatę gotówki w bankomacie BOŚ Banku dokonaną kartą innego banku
Największy atut konta. Mamy możliwość aż 15 wypłat ale kartą z innego banku! To potwierdza fakt, że praktycznie nie warto mieć karty w BOŚ. Przy podpisywaniu umowy nie jesteśmy o tym informowani ale przy kolejnej wizycie możemy poprosić o podpięcie kart do konta w BOŚ.

Konieczne jest do tego podpisanie specjalnego formularza na którym należy podać numery kart. Można podać aż 3 różne karty z trzech innych banków co daje dość dużą elastyczność. Wypłat z bankomatu można dokonywać dopiero na drugi dzień po podpisaniu wspomnianego formularza. Świetna sprawa, która zadecydowała iż ostatecznie przekonałem się do tego konta.


3 zł za zrealizowane polecenie zapłaty
Nie testowałem. Trzeba postarać się o odpowiedni druk od wystawcy faktur. Dopiero na podstawie tego druku bank będzie zwracać nam 3 zł. Jeżeli ktoś korzysta z tego punktu niech napisze w komentarzach jak to przebiega w praktyce.

Podsumowując trzeba przyznać, że to teoretycznie jedne z najciekawszych kont na rynku. Wciąż w fazie beta testów ale jak dotąd nie było żadnych zgrzytów ani ze strony banku ani bankowości internetowej wszystko przebiega sprawnie i dobrze. Zastrzeżeń po prostu brak.

4 komentarze:

 1. hmm powinno chyba być kartą kredytową?
  1 zł za pełne 100 zł wydane kartą debetową

  Dwa razy ten sam wpis o karcie debetowej pewnie wdarł się jakiś nieumyślny błąd!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm, bardzo słuszna uwaga. Chochliki coś za bardzo grasują na tym blogu;)

   Usuń
 2. Mogę dodać, że mam to konto i korzystam z kilku poleceń zapłaty i to działa. Niestety ostatnio zamiast rocznej opłaty za kartę 20zł, pojawiła się miesięczna opłata 3zł. Niemniej jednak 3 polecenia zapłaty, 1 zlecenie stałe, płatności kartą i przelewy krajowe dają mi zwrot ok. 25zł miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. 1 zł za pełne 100 zł wydane kartą debetową
  Czyli jak rozumiem nie kumulacyjnie ??

  W tej csytuacji gorsza opcaj niż w Eurobanku, bo tam robiąc 3 x 35 PLN też dostaniemy 1% - tu nie :(

  OdpowiedzUsuń