środa, 19 grudnia 2012

Meritum rozdaje 100 tysięcy dla swoich fanów


We wczorajszym artykule o nowej promocji Alior Junior zobaczyliśmy, że bank nowej generacji różnicuje swoich klientów robiąc wyraźny podział na klientów starych i nowych. Oczywiście starzy są na straconej pozycji a tylko nowi mogą liczyć na premię.

W przypadku Meritum na szczęście tak nie jest. Ten bank każdego traktuje równo bez segregacji na dobrych i złych klientów. Dobrych czyli całkowicie nowych oraz złych czyli tych, którzy już kiedyś mieli konto w Meritum a teraz mogą doń wrócić. A do tego na facebooku Meritum szumnie zapowiada iż ma aż 100 000 zł do przelania na konta swoich fanów.

Mamy zatem prawdziwego świętego Mikołaja. Co trzeba zrobić aby załapać się na prezent, skoro tylko pierwsze tysiąc osób może na niego liczyć? Niewiele. Święty mikołaj otwiera... sejf Źródło: facebook.com


Po pierwsze trzeba wejść na facebooka na fanpage Meritum tutaj. Nie da się jednak tam wejść ot tak sobie - obowiązkowo musimy polubić Meritum, bez polubienia nie ma co liczyć na kasę:) Akurat Meritum da się lubić. W moim przypadku muszę przyznać, że to bank, który robi najmniej problemów i gdybym miał sporządzić ranking najbardziej przyjazny bank, nie miałbym z tym żadnych problemów.

Jak już oficjalnie polubimy ten bank, jakkolwiek komicznie to nie brzmi, w nagrodę dostaniemy  kod promocyjny, który uprawnia do otrzymania stówy. Następnie należy wypełnić wniosek, który zaczyna się od wpisania owego kodu promocyjnego. Bez tego pierwszego kroku nie ma co liczyć na premię.

Potem wszystko przychodzi już intuicyjnie gdyż wypełniamy typowy wniosek podając swoje dane. Na koniec w celu aktywacji konta dokonujemy przelewu na kwotę 1 zł wybierając jeden z poniższych banków

Z tych banków można zrobić przelew Źródło: facebook.com


Hmm. Nie widzimy tutaj wielu z nich. Nie ma Getin, Idei, FM, Kredyt Banku czy BGŻ, żeby wymienić tylko niektóre atrakcyjne banki. Mamy jednak możliwość także wyboru kuriera. W końcu mamy aż 3 miesiące na spełnienie warunków umowy od momentu złożenia wniosku.

A jakie są warunki? Malutkie i przyjemne. Oprócz obowiązkowego kodu musimy raz przelać tylko 1000 zł w ciągu owych 3 miesięcy oraz raz dokonać jednej płatności kartą. debetową do konta.

Zaskakujący dla mnie jest bardzo długi czas trwania owej promocji. Trwa ona aż do 14 czerwca 2013 (sic!) lub do wyczerpania limitu czyli 1000 wniosków. Tysiąc wniosków to przecież niedużo i wydawać by się mogło, że przy tak atrakcyjnej ofercie limit powinien się rozejść w ciągu kilku dni jeżeli nie godzin. Tymczasem bank daje sobie aż pół roku. Czyżby promocja miała więcej wniosków niż jedynka z trzema zerami? Mało tego bank zastrzega sobie prawo do wydłużenia okresu trwania promocji.

Kiedy możemy liczyć na nagrodę? Szybko, bo już 15 dni po spełnieniu warunków. Fajny bank, fajna oferta na pewno godna uwagi. I wiarygodna czego nie da się powiedzieć o rozdawaniu kasy przez barristera o czym dziś na PP tutaj.

19 komentarzy:

 1. Niestety nie jest tak różowo...w Regulaminie jest zapis: "Uczestnikami Promocji mogą być osoby fizyczne, posiadające status rezydenta w rozumieniu przepisów ustawy Prawo dewizowe, uprawnione do zawarcia Umowy Konta, które na dzień rozpoczęcia Promocji nie były posiadaczami Konta w Banku oraz spełnią łącznie poniższe warunki:
  1) polubią profil Meritum Banku na Facebooku
  2) w okresie od dnia 14.12.2012 do dnia 14.03.2013 złożą dedykowany do Promocji wniosek o otwarcie Konta podając poprawny Kod promocji Facebook,
  3) ich łączne wpływy na Konto w okresie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku o otwarcie Konta wyniosą min. 1000 zł,
  4) dokonają Kartą jednej transakcji bezgotówkowej w okresie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku o otwarcie Konta."

  ... info potwierdzone na infolinii Meritum Bank :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co jest tak strasznego w tych warunkach?

   Usuń
  2. Kolegę pewnie przelanie raz 1000zł lub ewentualnie 21x 50zł w 3 miesiące przerasta...

   Usuń
  3. Prosze przeczytac tresc artykulu, a nastepnie Regulamin Promocji.Dla leniwych podam gotową odpowiedź.Otoż Autor artykułu sugeruje jakoby z Promocji mogł skorzystać KAŻDY. Otóż nic bardziej mylnego:( Ten kto był/jest klientem MB nie może skorzystać z ww. Promocji i otrzymać stówki.

   Usuń
  4. Ze swojej strony powiem, iż dwie godziny po założeniu konta zadzwoniła do mnie Pani z infolinii Meritum celem weryfikacji danych osobowych gdyż nie podałem drugiego imienia a było odnotowane w bazie danych Meritum.
   Zapytałem pod koniec rozmowy czy premia mi przysługuje jako klientowi, który skorzystał z usług banku. Odpowiedź była twierdząca.
   Z drugiej strony bardzo źle świadczyłoby to o Meritum, który jak widać czytał artykuł i odniósł się do informacji o przelewach a nie miał zastrzeżeń co do dawnych klientów.

   Usuń
  5. Czytałem regulamin promocji i wykluczał on osoby aktualnie posiadające konto w banku, nic nie wskazywało iż wykluczeni są klienci którzy zamknęli je wcześniej.

   Usuń
  6. Jestem dotychczasowym klientem banku i otrzymałem odmowę wniosku dot. tej oferty.

   Usuń
  7. Gdyż regulamin mówi wyraźnie iż nie można mieć konta w banku na dzień 14 grudnia kiedy ta promocja się zaczęła.
   Ja miałem na myśli osoby, które zamknęły konto przed tą datą czyli były już klientami.

   Usuń
  8. Twój zapis na blogu:
   "bank nowej generacji różnicuje swoich klientów robiąc wyraźny podział na klientów starych i nowych. Oczywiście starzy są na straconej pozycji a tylko nowi mogą liczyć na premię.

   W przypadku Meritum na szczęście tak nie jest. Ten bank każdego traktuje równo bez segregacji na dobrych i złych klientów"

   Daje do zrozumienia że z oferty mogą skorzystać nowi i starzy klienci (czyli dotychczasowi).

   Usuń
  9. Dzięki za wyjaśnienie. Nawet nie przyszło mi do głowy, że tak to można odebrać. Oczywiście mam na myśli starych klientów, którzy zamknęli konto w Meritum a teraz mogą tam wrócić. Alior Sync takim ludziom daje szlaban i o tym mówi powyższy fragment.
   Uznałem za oczywiste, że ten kto ma konto nie może go założyć ponownie gdyż dwóch identycznych kont w jednym banku mieć nie można.
   Skoro jednak dla niektórych nie jest to jasne nanoszę odpowiednią poprawkę z podkreśleniem.

   Usuń
 2. Witam.

  Lista banków, z których można wykonać przelew, przedstawiona w artykule dotyczy tzw. e-przelewu i jest zależna od tego, z jakimi bankami współpracuje operator systemu e-płatności. Jeżeli na ww. liście nie ma banku, w którym Klient posiada rachunek, nie ma potrzeby podpisywania umowy za pośrednictwem kuriera - możliwy jest wybór i wykonanie standardowego przelewu, z dotychczasowego banku Klienta, na postawie zwykłej dyspozycji przelewu. Nie jest to opcja tak szybka, jak e-przelew, ponieważ otrzymanie przelewu przez Meritum Bank jest uzależnione od sesji Elixir, ale na pewno zdecydowanie szybsza i wygodniejsza, niż podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera, czy w placówce banku.

  Pozdrawiamy,
  Meritum Bank

  OdpowiedzUsuń
 3. "W przypadku Meritum na szczęście tak nie jest". Niestety JEST - starzy-obecni klenci mogą się co najwyżej podrapać po... (no wiadomo gdzie). Muszę chyba odbookmarkować Polcan'a, bo popełnia coraz więcej smutnych "tekstów sponsorowanych".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to ciekawe bowiem nie ma takich tekstów. Jeżeli okaże się że meritum faktycznie wystawia starych klientów do wiatru, tak jak to jest np. w przypadku mBanku, na pewno ukaże się o tym informacja na blogu.

   Usuń
 4. Ciekawy jaki kod MMC ma ten E-przelew, jak by tak otworzyć konto z AS 25tysiącami, no ale się nie da :(

  Zresztą bardzo fajna promocja nie tak jak Sony co dało nagrodę najbardziej komentującemu, czy bezmyślny konkurs AS na kartki, w którym wygra... spamer.

  Tak z ciekawości, wpis był sponsorowany? bo widzę komentarz Meritum powyżej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest sponsorowany. Banki nie raz już komentowały moje artykuły szczególnie Optima oraz Alior Sync.
   Skrytykowałem po prostu fakt w artykule, że brak niektórych banków na liście natychmiastowych przelewów. Więc Meritum ustosunkowało się do tego pisząc jak to wygląda.

   Usuń
 5. Specjalnie się zarejestrowałem na fb, bo dotychczas nie był mi potrzebny, ale pomyślałem, że dla 100 zł warto. Ale coś nie działa, jak ktoś się zastanawia to radzę się wstrzymać, aż meritum się ustosunkuje do problemów z aplikacją na fb.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam konta w tym banku - być może skorzystam z tej promocji. Warunki nie są przecież zbyt wygórowane, choć na pewno przeczytam dokładnie całą umowę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał - naprawili problem z facebookiem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kaskę obiecaną dostałem, póki konto darmowe nie zamykam

  OdpowiedzUsuń