niedziela, 2 grudnia 2012

Ranking kont grudzień 2012
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to jeden z ostatnich dobrych rankingów kont. W lokatach mamy falę obniżek, która wkrótce się przeniesie na konta. Banki jednak oferując konta zaznaczyły, iż oferta trwać będzie do określonego dnia najczęściej do końca roku.

Z tego wynika, że od nowego roku który już na starcie ma być chudy będziemy mieli wiele zmian. A to oznacza, że pewnie sprawdzi się taktyka wyjadaczy wisienek by czekać na sam koniec z założeniem konta.

O co chodzi? Skoro dla przykładu Millennium ofertę ma do końca tego roku a gwarantuje oprocentowanie rzędu 6,50% to warto poczekać na koniec grudnia po czym założyć tam konto i mieć zagwarantowane 6,50% niemal do końca marca 2013. Proste, łatwe, przyjemne a na dodatek sprytne.


A jak wygląda prawdopodobnie ostatni dobry ranking kończącego się dobrego roku 2012? Wiele zmian nie ma gdyż banki zagwarantowały ofertę, która jeszcze zahacza o grudzień. Oto obecni liderzy.

1 Getin - Super Saver 10% (8,10%)
2 mBank - mSaver 9% (7,29%) - tylko nowi klienci
3 mBank - mSaver 7% (5,67%)
  Idea – Lokata Ping Pong 7%
5 Millennium - Konto Oszczędnościowe 6,50% (5,26%)
6 BGŻOptima - Konto BGŻOptima 6,30% (5,10%) tylko nowe środki
7 Deutsche bank - db Konto Oszczędnościowe 24h 6,00% (4,84%)

W stosunku do ubiegłego miesiąca pojawiła się tutaj Idea z... Lokatą Ping Pong. Powód jest prosty i jakoś dotąd dnie brałem go pod uwagę ale po dłuższym namyśle uznałem, że warto ją tutaj dać.
Lokaty zamrażają nam środki na określony czas. Konta zaś umożliwiają nam dostęp do naszych środków w dowolnym momencie. Lokata Ping Pong jest lokatą jednodniową ilekroć ją założymy na drugi dzień zobaczymy ją... na koncie osobistym więc pozostaje do naszej dyspozycji dowolnego dnia tak jak środki na koncie.

Tylko od naszego lenistwa zależy czy chce nam się odnawiać tę lokatę ale w gruncie rzeczy sprowadza się to do kilku kliknięć jest więc czynnością na tyle banalną iż spokojnie można ją zaliczyć do rankingu kont. Co więcej można tego dokonywać nawet w weekend.

Maksymalnie możemy tam mieć 20.000 zł co jeszcze bardziej upodabnia tę lokatę do kont. Millennium pozwala nam przecież na 25 .000 zł, Optima na 40.000 więc różnicy praktycznie nie widać. Zysk dzienny na Ping Pongu przy maksymalnej wpłacie to 3,11 zł. Zatem w skali miesiąca da nam zysk 96,41 zł.

Co więcej oferta nie jest ograniczona tylko do nowych klientów. Chociaż zamknąłem konto w Idei w kwietniu, bez problemu mogłem go założyć ponownie. Chociaż słowo bez problemu jest tutaj mocno przesadzone -  problemy były i to niemałe ale to już temat na osobny artykuł.

Pozostałe oferty kont zostały szczegółowo opisane w poprzednim rankingu za listopad. zainteresowanych odsyłam zatem odpowiednim linkiem.

1 komentarz:

  1. Sam korzystam z lokaty jednodniowej Ping Pong i dla mnie jest to fajna sprawa. Lokatę powiązuję z kontem firmowym w Idea Bank, mam dużą rotację środków na koncie więc nie mogę zamrażać ich na dłużej. Codzienne zakładanie lokaty może niektórych zniechęcać ale ja mam już wyrobiony sposób: przypomnienie w telefonie ustawione na godz 20:00, siadam do kompa i minuta dwie lokata założona. Nawet jak zapomnę lub nie mam możliwości jej założyć co zdarza się kilka razy w miesiącu to i tak środki na koncie firmowym oprocentowane są na 5,5%.

    OdpowiedzUsuń