środa, 10 sierpnia 2016

Czy wisienkowicz może założyć konto EKOProfit do 3,00% w BOŚ


Wczoraj ewakuowałem kasę z BOŚ ze względu na znaczną obniżkę stawki na koncie Więcej za Mniej. Konto oszczędnościowe jest tutaj zatem bezwzględnie do kasacji, oraz zgarnięcia zysku na początku września za pierwszą dekadę sierpnia.

Pozostaje pytanie czy warto zamykać także konto osobiste? Po konsultacji z pracownikiem banku nie jest to już oczywiste. BOŚ to jeden z nielicznych banków, gdzie zawsze dało się zmienić jedno konto na inne, a bank nie robił typowej segregacji na klient nowy - klient obecny.

Na chwilę obecną najciekawszą opcją w BOSiu jest Konto EKOProfit ze stawką do 3,00%. Nie omawiałem go wczoraj ze względu na zapis który widnieje na stronie banku, blokujący nam jego zakładanie. Ale czy na pewno?


Konto daje dziś 2,75% lub 3,00%

Wysłałem zapytanie do banku dotyczące opcjonalnej oferty dla klientów korzystających dotąd z konta Więcej za Mniej. Poinformowałem oczywiście iż stawka 2,25% jest równoznaczna z likwidacją konta, ze względu na lepsze oferty u konkurencji.

Odpowiedź z banku jest dość zaskakująca:

Zaskakująca odpowiedź ze strony BOŚ

Przedstawiciel banku wiedział, że posiadam konto Więcej za Mniej i sugeruje wprost by założyć teraz konto EKOProfit. To bardzo dziwna sugestia, mając na uwadze fakt, że strona do której odsyła konsultant zawiera taką informację:

Czy ten zapis jest kluczowy?
Teoretycznie zatem posiadacze konta Więcej za Mniej nie mogą posiadać konta EKOProfit. Rzecz dotyczy jednak banku BOŚ, a tutaj zwykle byliśmy lepiej traktowani aniżeli w innych bankach i być może tak jest tym razem.

W BOŚ miałem niedawno sześć kont i żadna promocja nie wykluczała innej. Teraz co prawda promocje się wykluczają, ale może jest tak, że osoby które zamykają konto Więcej za Mniej, będą mogły założyć EKOProfit?

Zapis warunkujący mówi: 
z promocji nie mogą skorzystać osoby uczestniczące w Promocji Więcej za Mniej

Powyższy zapis można zinterpretować jako: kto nie uczestniczy w Promocji Więcej za Mniej może skorzystać z EKOProfit. Innymi słowy zamykamy konto Więcej za Mniej i otwieramy nowe. Niestety konsultant długo odpowiada na maila i do momentu pisania artykułu nie odpowiedział na powyższe pytanie.

Stawki i warunki na EKOProfit

A samo konto EKOProfit? Standardowo daje 1,75% ale ta stawka może zostać podwyższona:
 • do 3,00% za wpływ z 500+ na ror
 • do 2,75% za wpływ 1000 zł na ror 
drugi warunek jest zatem identyczny jak znany nam z konta Więcej za Mniej dla otrzymania 4%. Warto jednak zaznaczyć, że w nowej promocji bank wypłaca bonus tylko raz na kwartał.

Niby tyle samo co Zośka Pro, ale przynajmniej nie trzeba robić codziennej kalkulacji ile się wpłaciło na ror a ile na Zośkę i czy czasem saldo na koncie osobistym jest mniej niż 10% z Zośki.

Pytanie czy konsultant się myli w sugerowanym założeniu konta EKOProfit dla posiadaczy Więcej za Mniej? Wszak regulamin podaje warunek, żeby klient na dzień 31 października 2015 nie posiadał konta oszczędnościowego w BOŚ. Można to sprawdzić w załączonym regulaminie poniżej.

Chyba że istnieje jakiś aneks do regulaminu. Banki lubią zmieniać warunki na tyle często, że w efekcie dostajemy sprzeczne informacje na infolinii, w mailu czy w oddziale. Dopiero testowanie na sobie przynosi najlepsze efekty, ale od tego jest blog.

Regulamin kont Więcej za Mniej oraz Konta EKOProfit

4 komentarze:

 1. warunkiem otwarcia konta jest jeszcze posiadanie aktywnej karty debetowej . A wypłata premii 1xna kwartał, gdy przez kwartał nie było wypłat z konta. Dlatego dla mnie konto nie jest interesujące

  OdpowiedzUsuń
 2. @Polcan - przeciez warunek 31.10.2015 dotyczy dodatkowej promocji opisanej w paragrafie 6 a nie podwyzszenia opisanego w paragrafie 5 regulaminu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to zobacz:
   - paragraf 5 mówi o podniesieniu o 0,75pp czyli daje to stawkę 2,50% za mało by było to ciekawe.
   - paragraf 6 jest nieistotny dla nas, bo dotyczy nieaktualnego już okresu zakładania kont, trwał od 13 listopada do 4 lipca 2016.
   Trzeba zatem czytać paragraf 7, ten dotyczy bowiem kont zakładanych od 5 lipca 2016

   Usuń
 3. @polcan - no racja - strasznie zagmatwany ten regulamin - opisuje dwie osobne promocje, z kilkoma podwersjami kazdej z nich ....

  OdpowiedzUsuń