środa, 17 sierpnia 2016

2,75% na Pracowitym koncie w BPH


Zamiast dobrych ofert lokat banki raczą nas dobrymi ofertami kont oszczędnościowych. Takie konto zaś wymaga zarazem posiadania konta osobistego. Warto więc kontynuować przegląd najlepszych kont na rynku.

W poniedziałek omówiłem dwie ciekawe nowości wśród kont. Z jednej strony mamy Lion's z 2,70% i to bez limitu, zaś z drugiej Eurobank z fajną stawką 3,00% ale za to z limitem do 30.000 zł z dopiskiem nowy lub wracający po roku klient.

Tak to już w bankach jest, że musimy dokonywać wyborów, bowiem wyższe stawki oznaczają wyższe ograniczenia. Warto więc kontynuować poszukiwania innych stawek, a dotąd nie omawiałem jeszcze propozycji pomiędzy Lion's i Eurobank czyli 2,75% w BPH.

Po ostatnich obniżkach zaczyna być ciekawe
Gdy w kwietniu zamykałem Lubię To konto w BPH, osoba zamykająca rachunek zaproponowała mi otwarcie w zamian Konta Maksymalnego, do którego podpięte jest KO ze stawką 2,75%

Zachętą miało być oprocentowanie, ale wtedy jeszcze 3,00% pojawiało się w różnych bankach, więc podziękowałem za propozycję. Konto maksymalne omówione jest na osobnej stronie w sekcji bankowość osobista, gdyż uznawane jest za konto dla zamożnych.

Tutaj założysz Konto Maksymalne podpięte do stawki 2,75% w BPH


Brzmi to może groźnie, ale wcale takie nie jest. Oznacza to tylko tyle, że trzeba robić przelew co miesiąc na kwotę 7.500 zł i wcale nie musi to być przelew od pracodawcy. Możemy to zrobić my, więc warunek jest jak najbardziej do zaakceptowania.

Dużo ciekawsze oferta od Optimy i konkurencyjna do Zośki Pro

Do konta można założyć Pracowite Konto Oszczędnościowe ze stawką 2,75% z tytułowym 2,75% czyli odrobinę więcej niż daje obecnie Zośka Pro, za to bez konieczności kombinowania czy mamy 10% czy też nie. 

Przestroga dla posiadaczy Zośki w wersji Pro:
Na marginesie warto przypomnieć o newralgicznym punkcie dotyczącym Zośki. Na koniec miesiąca, gdy bank dopisze odsetki na Zośce, Wasze saldo na pewno wzrośnie. W efekcie jest duże prawdopodobieństwo, że przekroczy wymagane 10% na ror. W efekcie stawka konta drastycznie Wam spadnie. 

W BPH nie ma takiej obawy. 2,75% jest gwarantowane do kwoty 50.000 zł. Co prawda jest to oprocentowanie zmienne, ale obowiązuje już tak długo, że jest mniej zmienne niż czasowe stawki w Optimie czy Millennium:) Można to sprawdzić przeszukując rankingi kont oszczędnościowych na PP3 w poprzednich miesiącach.

Bank w zasadzie pozwala założyć dwa konta oszczędnościowe, niestety nie ma to sensu, gdyż drugie i tak będzie mieć standardową stawkę. Co tu dużo mówić na tyle kiepską, że lepiej pominąć ją milczeniem.

Warto mieć więcej niż jeden przelew darmowy z konta:)

Warto też podkreślić fakt, że w przeciwieństwie do innych banków mamy tutaj możliwość  dwóch darmowych wypłat z konta. Banki zwykle pozwalają na jeden darmowy przelew, tutaj mamy o jedno więcej, co może być przydatne.

Czy ma sens zakładanie tego konta, skoro podobna stawka jest na Zośce Pro? Moim zdaniem jest z prostego powodu. Idea bank zbyt często miesza w swoich produktach, za dużo tutaj huśtawek oprocentowania i nie mamy gwarancji czy jutro nie będzie tutaj nowej rewolucji zgodnej z ostatnimi tendencjami - w dół.

Tutaj założysz Konto Maksymalne podpięte do stawki 2,75% w BPH

BPH należy do bardziej tradycyjnych banków. Tutaj rzadko coś się zmienia, owe 2,75% jest od dawien dawna. A nawet jeśli bank zmieni stawkę na niższą niż u konkurencji efekt będzie prosty - zainkasowanie zysków i zamknięcie konta.  Tym bardziej, że bank oferuje... kapitalizację dzienną:)

13 komentarzy:

 1. Polcan jeśli na Zośce Pro kwota wzrośnie w związku z dopisaniem odsetek i przekroczy 10 krotność tego co na ROR to co najwyżej będzie niższe oprocentowanie tylko tych odsetek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie testowałem tego, w zamian każdorazowo na osobnej kartce przeliczam czy przy każdej transakcji, a jest ich wiele, mam 10% na ror co już zaczyna być męczące.
   Raz się już pomyliłem, przez co zmarnowałem sobie przelew wewnętrzny na ror. Na szczęście Zośka nie ma limitów na przelewy zewnętrzne i to ją ratuje.

   Usuń
  2. Przelewy zewnętrzne bez limitu, tylko do końca sierpnia 2016 roku i to tylko dla starych klientów, którzy założyli owe konto przed 28.06.2016 roku.

   Usuń
  3. Warto wiedzieć, trzeba będzie mocno kombinować od września...

   Usuń
  4. Oj Polcan Polcan.Dodajesz to co masz na Zośce i Idealnym a potem dzielisz na 11 i wynik tej operacji pozostawiasz na Koncie Idealnym.

   Usuń
 2. Od 01.10 oprocentowanie konta to 2,25%.
  Dodatkowo wymaganie dotyczące przelewu na 7500 to takie żeby pochodził od innej osoby, ale to w zasadzie nie jest weryfikowane, bo nie zdarzyło mi się żeby była naliczona opłata, nawet jak taka kwota nie wpłynęła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W 2012 była taka promocja na 300 zł w BPH, która wymagała przelewu na 7.500 zł. Przelewałem sobie sam tę kwotę i nie było problemu.
   Znajomy zrobił inaczej. Miał 1000 zł, wpłacał je w kasie, wypłacał w bankomacie i po 8 rundkach problem wpływu na 7,5k miał z głowy:)

   Usuń
 3. Co myślicie o nowej prezes uzp?

  OdpowiedzUsuń
 4. skąd wiadomo, zo od 1.10. oprocentowanie spadnie do 2,25%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo. Bank rozsyłał wewnetrzną pocztą info ze zmianami oprocentowania. Ci co to konto już mają to wiedzą

   Usuń
  2. Te 2,25% od pazdziernika to w IB na Zoska PRO czy w BPH ???
   @Polcan - Twoj komentarz o wolnym dzialaniu Cloud sugeruje ze spadek bedzie na ZoskaPRO

   Usuń
  3. Ups, sorry. Dziś pakuję się do wyjazdu, więc pobieżnie czytam komentarze i pomyliłem się.
   Własny komentarz usunąłem. Dzięki za korektę.

   Usuń
 5. Konto na 2,75 % dostępne z tym oprocentowaniem tylko do końca września. Czy warto na miesiąc zakładać konto dla takiego oprocentowania ? Ja założyłem to konto w styczniu. Wtedy bank jeszcze dorzucał lokatę do 10tyś na 4 % i to na pół roku. Wtedy było warto.

  OdpowiedzUsuń