środa, 13 kwietnia 2016

TK Invest "zlikwidowana" czyli co planuje spółka widmo


Zaczyna się już finałowe odliczanie do daty wyznaczonej przez TK Invest jako ostatecznej. Jak pamiętamy z komunikatu opublikowanego w artykule o przedłużeniu spłaty bez zgody obligatariuszy,tą datą jest 30 kwietnia 2016, a więc zostały zaledwie dwa tygodnie z hakiem. 

Po wczorajszym dniu kolejny raz wiemy, że w kasie spółki są środki na wypłaty. Zdaniem FX jest to jakieś 3,5-4 mln w zależności od kursu, a więc kwota wystarczająca na wykup obligacji tak serii C jak i C1.

Nie ma co jednak dzielić skóry na niedźwiedziu. Póki środków nie ma na naszych kontach nie ma co mówić o wykupie. Nie wiadomo, co spółka zrobi z tą kasą, wiadomo zaś, że samej spółki już nie ma tam, gdzie być powinna.

Awers listu do TK Invest: Zwrot do nadawcy

Zdaniem Poczty Polskiej spółka TK Invest jest zlikwidowana. Wyżej widzicie kopertę adresowaną na adres spółki wysłaną listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. Niestety list ten nie został odebrany, wrócił do adresata z poniższą adnotacją.

Rewers listu: Firma zlikwidowana

Co ciekawe data podana na odwrocie koperty to 21 marca 2016. Nie wiem na jakiej podstawie Poczta Polska podaje informację o informacji spółki, skoro w 12 kwietnia 2016 zostaje podana oficjalna informacja o sprzedaży akcji Velto Cars

Nawet jeśli jest to z komunikat z opóźnieniem, to raczej nie aż kilkutygodniowym. Zatem można przypuszczać, że informacja Poczty Polskiej raczej nie jest prawdziwa. Dla Was to tylko informacja, że nie warto wysyłać listów na podany adres, bo poczta i tak nie dojdzie, więc szkoda marnować czasu i kasy na listy do spółki.

Pozostaje pytanie co zrobi spółka widmo, która nigdzie nie daje ani oficjalnych komunikatów ani zapowiedzi? 

Podsumujmy. Wiemy już, że w styczniu miał być wykup obligacji serii C, ale:
 • od lutego hipoteki w Baborowie będącej początkowo zabezpieczeniem spółka już nie posiada
 • od marca siedziby na ulicy Sowiej 6A w Lubinie już nie ma 
 • od kwietnia większości akcji Velto Cars też już nie ma
Czy to oznacza, że całkowita likwidacja pozostałych resztek została zaplanowana na maj? W miesiącu w którym teoretycznie dopiero powinniśmy się zorientować, w przypadku braku środków na koncie, że coś tutaj jest nie tak?

13 komentarzy:

 1. Czy taki sam scenariusz nie szykuje się w Pesso - ?

  OdpowiedzUsuń
 2. W Legnicy są. Wrócili ma stare śmieci

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten adres mógł być tylko na potrzeby emisji obligacji. Takie przypadki są w przyrodzie.
  http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3828509,lodzianie-stracili-miliony-na-obligacjach-infografika,id,t.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Browar Wojcieszów zmienił nazwę na Bro-invest. Zmiany, zmiany...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wirtualnemu Browarowi obecnie Bro-Invest siedzibę udostępniła chyba Velto Cars bo adres ten sam Warszawa Al. Jerozolimskie 195. Podróżowali biedni akadyjczycy z Wojcieszowa (Miedziana), przez Legnicę (Ścinawska), żeby osiąść w wałowniczej ziemii obiecanej.

   Usuń
 5. Czy to samo czeka nas z PCH...??

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie nieewidencjonowane obligacje powinny być zgłoszone na policję. Brak ewidencji to brak obligacji. W świetle prawa nie ma obligacji. A co jest?

  OdpowiedzUsuń
 7. Proszę opisać powiązania kapitałowe i osobowe w tych spółkach a nie odgrzewać kotlety stare.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystko to wygląda na koncertowo zaplanowany i przeprowadzony przekręt.
  Nie wnikając zupełnie w inne sprawy dziękuję Ci bardzo Polcan za ten cały cykl artykułów o TKInvest. Przyglądam się temu z zewnątrz i uczę się jak zabezpieczenie może nie być zabezpieczeniem, jak firma z porządną stroną internetową może być tylko wydmuszką, jak przed zainwestowaniem trzeba dokładnie badać skład zarządów i rad nadzorczych (dzięki Bogu są to nadal dane jawne).
  Może baza danych w głowie po polisolokatach, frankach, opcjach i tych obligacjach będzie na tyle duża, że kolejnego mega przekrętu już się nie da wymyślić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki jest główny cel tego cyklu artykułów. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że gdyby cofnąć czas to i tak kupiłbym jeszcze raz te obligacje.
   Dziś oczywiście już bym tego nie zrobił, widząc jak sprawnie można przygotować superofertę do której nie można się nijak przyczepić poza... perfekcyjnością.

   Usuń
  2. To czemu nikt tego nie zgłasza na policję?
   Firemki zmienią presesów, nazwy, siedziby i znowu wypłyną na rynek kapitałowy. My się nie załapiemy ale inni na ,, perfekcyjną ofertę,,na pewno. Przed emisją były zmiany w zarządzie bro-invest czyli BROWAR WOJCIESZÓW to powinno zapalić czerwone światełko. Nie wiadomo czy prezes jest również wirtualny. Nikt z nim nawet nie rozmawiał. Telefon ze strony internetowej wyłączony. Wcześniej do 09 2015 roku prezesem był najczęściej tu omawiany prezes. W legnicy gdzie witają w BROWARZE WOJCIESZÓW, którego już zresztą nie, bo zmienił nazwę, ma nikt nie odbiera telefonów. W Warszawie gdzie mają oddział pod tym adresem nie ma wizytówki bro inwest, telefonu również.

   Usuń
 9. W przypadku zgloszenia na policje i zglaszania zeznan proponuje wspomniec, ze Michal Sowa - byly prokurent TK Invest jest rowniez zwiazany z produkcja napoju energetycznego HWDP. Mysle, ze skrot ten pomoze policji zapamietac sprawe;)
  http://hwdp.energy/

  OdpowiedzUsuń