sobota, 23 kwietnia 2016

Promocyjny cashback także na innych portalach


Poniższy artykuł został napisany przez czytelnika Pawła. Rozwija on poprzedni wpis na FpG o rozbudowanym cashbacku w Refunder. Na jego prośbę publikuję go jeszcze w weekend ze względu na promocję jaka trwa do jutra w aliexpress.

Coraz trudniej znaleźć użytkownika Internetu, który nie realizuje zakupów właśnie przez sieć.  Przyzwyczajeni do cashbacku przy płaceniu kartą, często nie zdajemy sobie sprawy, że możemy zaoszczędzić jeszcze więcej. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzą portale promujące wejścia (w konsekwencji zakupy) do wybranych e-sklepów.  Chciałbym zaprezentować dwa.
 
W obu przypadkach warunkiem koniecznym jest skorzystanie z przeglądarki internetowej pozbawionej wtyczek blokujących wyświetlanie reklam. Jeśli takowe mamy, musimy je wyłączyć na czas zakupów. Niektórzy zalecają włączenie trybu incognito.
W pierwszym przypadku  to  anglojęzyczny GivingAssistant i rejestracja ze specjalnego linka polecającego – obie strony otrzymają 5$ :)


W tym celu, pod przyciskiem logowania przez Facebook, należy wpisać w polu „Join with email” – swój adres email. Tutaj bardzo ważna uwaga, musi to być ten sam adres, który mamy podany w PayPalu (na niego otrzymamy zwrot). Po chwili  pojawi nam się okienko w którym  podajemy, jakie chcemy mieć hasło. Następnie w ustawieniach „Settings”  - prawy górny róg strony, podajemy swoje imię i nazwisko, a na dole sposób w jaki otrzymamy zwrot: PayPal


Teraz możemy już wyszukać sobie sklep w którym chcemy zrobić zakupy lub wybieramy z listy na dole strony. Dla przykładu po wyszukaniu sklepu GearBest i przekierowaniu się do niego za pomocą podanego nam odnośnika, za każdy zakup np. telefonu, otrzymamy aż 12% zwrotu a w everbuying aż 8% Warunek konieczny: zakup musi być zrealizowany z odnośnika uzyskanego ze strony polecającej. Mój cashback został naliczony po kilku godzinach i będzie rozliczony max po 60dniach. W praktyce odbywa się to po ok miesiącu a nawet szybciej – od otrzymania przedmiotu w tym przypadku z Azji.Drugim portalem jest planetplus

Tutaj mamy możliwość uzyskania zwrotu za zakupy, głównie ze sklepów polskojęzycznych i nie jest wyłącznie elektronika i ubrania. Możemy zamówić sobie spożywkę w Auchan i zaoszczędzimy 10zł :) 

 • answer.com – do 8%
 • groupon do 10%
 • Zalando  - 5%
 • Diverse – do 4%

Niewątpliwie najciekawszą obecnie promocją jest podpisana niedawno współpraca z aliexpress. Standardowo mamy tutaj 5%, ale do końca najbliższej niedzieli aż 20% z 500$ !! To nie jest pomyłka.  Mamy możliwość zaoszczędzić ok 370zł. Tak, zwrot realizowany jest w złotówkach, dlatego nasz cashback, w przypadku aliexpress wyniesie realnie ok 19.5%  a to nadal kosmiczna wartość. Nasz cashback pojawi się w systemie po maksymalnie 48h a wypłacić go będziemy mogli po uzbieraniu minimum 20zł. 

W regulaminie znajdziemy informację, że zwroty są rozliczane maksymalnie po 130 dniach a zależy to od wybranego przez nas sklepu. W przypadku zalando 90dni bierze się stąd, ze mamy możliwość darmowego zwrotu aż do 90dni. W przypadku aliexpres jak ustaliłem dziś podczas rozmowy z Jankiem Sikora (prezesem) cashback rozliczany jest maksymalnie do 45dni. W praktyce podczas rozmowy sprawdził, że widzi w systemie rozliczone transakcje z początku kwietnia.


Jeśli uznacie, ze warto skorzystać to tutaj ogólne zasady są analogiczne jak w przypadku powyższym. Również musimy wyłączyć wszystkie wtyczki blokujące reklamy a następnie po zarejestrowaniu i wyszukaniu wybranego sklepu i skorzystaniu z linka, który sugeruje nam portal partnerski, zrealizować zakup i płatność. W nagrodę otrzymamy 10zł. Co ciekawe w przypadku aliexpress, możemy dodać do wishlisty  uprzednio wyszukane przedmioty a dopiero po zalogowaniu z odnośnika odszukanego na stronie Planet Plus, zrealizować zakup i płatność. 

Wszystko wydaje się być w obu przypadkach promocją godną polecenia i ciężko doszukać się tutaj jakichś haczyków czy jak by ktoś wolał nazwać rzeczy po imieniu: niebezpieczeństwa utraty danych lub kasy. E-sklepy partnerskie dostają informację, ze klient zrealizował zakup z wykorzystaniem odnośnika na innej stronie, a ów pośredniczący portal, wypłaca nam część uzyskanych profitów od właściciela e-sklepu :)

5 komentarzy:

 1. Witam. Mam nadzieję, że upolujecie coś ciekawego na aliexpress przez najbliższy weekend mimo znacząco podniesionego kursu $.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie na temat, ale może się komuś przyda. 3% na dwa miesiące - Idea - "Wakacyjne oszczędności". Ważne teoretycznie do wczoraj, ale jeszcze działa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stali czytelnicy przeglądający bloga według górnych belek wiedzą o tym doskonale. Wystarczy kliknąć w Belce na napis Finanse po Godzinach, a trafisz na artykuł na ten temat na moim sąsiednim blogu.

   Usuń
 3. Czytam Pana blogi często, chociaż nie "po belkach". Może warto by stworzyć takowąż np. "Nowinki"? - żeby śledzić Pana spostrzeżenia na temat zmian doraźnych? Bo od pewnego czasu (rozumiem przyczyny) prezentacje stają się bardziej monograficzne i zaczynają odbiegać od założenia "lokatowego".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty to domena bloga FpG i tam o nich piszę. Tutaj są one tylko w formie rankingu dwa razy w miesiącu.

   Usuń