wtorek, 27 listopada 2018

Już 3,50% na lokacie na nowe środki w Getin Banku!

Ostatnie dwa tygodnie - to prawdziwy wysyp świetnych produktów depozytowych zaoferowanych przez banki ze stajni pana Czarneckiego. Co chwila pojawia się nowa oferta, za każdym razem lepsza od poprzedniej. Niewątpliwie to efekt "afery taśmowej", na której to póki co wszyscy korzystamy ;)

e-Lokata na Nowe Środki, która oprocentowana była na 3,30% od wczoraj wzrosła do 3,50%! Bank bowiem w szybkim tempie wydał jej już 2-gą edycję - na jeszcze lepszy procent. Odnosi się wrażenie, że banki te konkurują teraz nie tylko między sobą, a wręcz same ze sobą - ciągle podnosząc stawkę ;)

Lokata "na nowe środki" zrównała się aktualnie ze stawką z zaoferowanym dopiero co i opisanym tutaj rewelacyjnym KO na 3,50% aż do 400 tys. zł!

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 3,50% do 400k

Różnicą między nią, a KO jest o połowę mniejsza w przypadku lokaty - kwota do zdeponowania (200 tys. zł) oraz okres trwania. Lokata bowiem jest 4-m-czna, a KO objęte jest tą stawką przez 92 dni od wpływu na nie - pierwszych nowych  środków.

Parametry najnowszej lokaty przedstawia obrazek poniżej:
Dobra opcja dla osób, które nie załapały się na KO lub mają pod korek w IB ;)

Ważną kwestią, o której piszecie w komentarzach pod wpisem na stronie głównej jest sprawa - tytułowych nowych środków. Jak sama nazwa lokaty wskazuje - załapać się na nią mogą tylko i wyłącznie - tzw. "nowe środki", a więc musi być wyznaczony Dzień badania salda i taki jest. To 30 września 2018 r.

Zatem tylko środki wpłacone na lokatę po tym terminie - zostaną zakwalifikowane jako te nowe! Wszystko to zawarte jest w regulaminie lokaty, a nie w karcie produktu, którą zapewne część z Was czyta jako pierwszą. Dla jasności na dole artykułu zamieszczam zarówno jedno jak i drugie :)

Czym są te nowe środki bank informuje również na obrazku:

Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawką aż 3,50% w Getin Banku

Bank wyznacza również termin na przystąpienie do promocji. Jest ono możliwe w okresie od 26.11 do 6.12.2018 r., a czasu na opłacenie złożonego wniosku mamy 7 dni!

Co również ważne - warunkiem skorzystania z promocyjnych warunków jest wyrażenie zgód marketingowych dla Getin Noble Bank. Zaś kwestię bycia lub nie klientem Getin Banku wyjaśnia poniższy obrazek:


Podsumowując e-Lokata na nowe środki - to dobra okazja jak ktoś nie załapał się na obecną promocję KO 3,5% w Getinie lub ma już w Idei oszczędności "pod sam korek BFG" ;)

Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawką aż 3,50% w Getin Banku

Regulaminy:

1) Regulamin promocji e-Lokata na nowe środki VII - edycja 2 w Getin Banku
2) Karta produktu Terminowej Lokaty Oszczędnościowej

10 komentarzy:

 1. Odbiegając od tematu, ale nie tak daleko - bo sprawa dotyczy Idei ;) Czy złożone od jutra i opłacone w dniach 28, 29 i 30 listopada wnioski na Beztroską w IB - spowodują, że wszystkie te lokaty zakończą się dnia 28 lutego? Kiedyś tak było, a ktoś z Was wie - jak jest obecnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, jak wpłacisz 29 to będzie ważne do 1 marca, jak 30 to 2 marca itd.
   Byłoby bez sensu gdyby się kończyło tak jak piszesz, bo byś sobie skracał czas trwania.

   Usuń
  2. "Byłoby bez sensu gdyby się kończyło tak jak piszesz, bo byś sobie skracał czas trwania."

   Wiem to, tylko nie miałem na to wpływu. Właśnie chyba w Idei jeszcze jakiś czas temu - założona 29 list. lokata 3 m-czna miała termin zakończenia 28 lutego (w roku, w którym luty miał 28 dni)

   Usuń
  3. Ależ oczywiście że zakończą się z końcem lutego. Gdyby zakończyły się później to nie byłyby lokaty 3 miesięczne tylko dłuższe.

   Usuń
  4. Ok i tak zakładam codziennie lokaty, więc przekonam się niebawem czy macie rację. Dam znać niebawem.

   Usuń
  5. Założyłem dziś lokatę i macie rację. Data zapadalności wczorajszej i dzisiejszej są takie same.
   Wniosek: dziś i jutro nie warto odnawiać lokat:)

   Usuń
  6. "Założyłem dziś lokatę i macie rację. Data zapadalności wczorajszej i dzisiejszej są takie same.
   Wniosek: dziś i jutro nie warto odnawiać lokat:)"

   Czyli tak jak mówiłem ;) PS Odnawiać nie ma po co, ale złożyć same wnioski warto - bo ewentualny termin lokaty się wydłuży :)

   Usuń
  7. Mało się nie wkopałem przez powyższy komentarz bo jednak muszę dziś i jutro zrywać lokaty w IB. W ostatniej chwili sobie o tym przypomniałem.

   Usuń
  8. "Mało się nie wkopałem przez powyższy komentarz bo jednak muszę dziś i jutro zrywać lokaty w IB. W ostatniej chwili sobie o tym przypomniałem."

   A niby dlaczego? Żeby każdego z tych dni zebrać odsetki? Przecież jak zerwałbyś 1 grudnia - to też zgarnąłbyś odsetki za te dni - tyle, że "hurtem" ;) Czy nie o to Ci chodziło?

   Usuń
 2. To jest lokata 3 miesieczna a nie 90 dniowa! Konczy sie z ostatnim dniem miesiaca, czyli 28 lutego.

  OdpowiedzUsuń