sobota, 17 listopada 2018

Szczegóły przegranej sprawy syndyka SKOK Wołomin


Poprzedni artykuł Syndyk SKOK Wołomin zaczyna wreszcie przegrywać sprawy dał nam nareszcie światełko w tunelu. Ponieważ jednak treść przedruku zaprezentowana została skomentowana jako Część tekstu trudna do zrozumienia, nawet bezsensowna, niżej prezentuję uzasadnienie przedstawione przez Sąd.


str 13
str 14
 
str 15

str 16

str 17
Ciąg dalszy: Kolejna przegrana sprawa syndyka SKOK Wołomin

48 komentarzy:

 1. polcan strasznie kiepska jakosc tych dokumentow, czy moglbys zalaczyc o lepszej rozdzielczosci by sie dalo czytac po powiekszeniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie dokumenty otrzymałem mailowo od informatora. Niestety nie mam lepszych, chociaż na moim kompie jest to dość dobrze widoczne.

   Usuń
  2. Zwiększyłem rozmiar, może teraz będzie lepiej widoczne.

   Usuń
  3. Dzieki, troche lepiej ale przydaloby sie jeszcze lepiej.
   Czy gdzies jes do dostania odpowiedz pozwanego na pozew, bo tam jest zastosowana argumentacja czlonka SW i to byloby pomocne w polaczeniu z wyrokiem do sporzadzenia takiego pisma sztampowego dla pozwanego czlonka SW do sadu, w ktorym kazdy by tylko douzupelnil detale z jego sytuacji, ale gdzie argumentacja bylaby ta sama.
   Zapytaj kogo trzeba, moze informator podesle Tobie calosc wyroku i odpowiedz na pozew lacznie z pozwem, bo syndyk tez moze rozna argumentacje dobierac.

   Usuń
  4. Wysłałem Twoje zapytanie, jak będzie odpowiedź to dam znać.

   Usuń
  5. Odpowiedź informatora:
   'Bardzo dużo podpowiedzi jest na FB Skok Wołomin Lechosława Wspaniałego'

   Usuń
  6. niestety nie uzywam FB a moze jakis link do tego by mozna bez konta poczytac?

   Usuń
  7. czy sa te dokumenty gdzies na jakiejs www a nie portalu spolecznosciowym inwigilowanym on-line?

   Usuń
 2. ...a może ktoś się orientuje jakie wyroki zapadają w takich samych sprawach w innych sądach ???
  W sieci trafiamy tylko na wyrok wydany w Białymstoku przez SSR Emilię Podgajecką-Cilulko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz to już nie wiem czy nie za późno na odwołanie. W moim zawiadomieniu Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ dał mi 14 dni na dostarczenie ewentualnych dodatkowych wniosków dowodowych. Pozostaje tylko zjawić się na rozprawie i tam się bronić.

   Usuń
  2. wejdź na na FB Skok Wołomin Lechosława Wspaniałego - tam są gotowce odwołania z pełną listą dowód które trzeba w nim zawrzeć do Sądu. Jak nie wyślesz odwołania z przytoczeniem dowodów to Sąd nie będzie Cię w ogóle słuchał - musisz przytoczyć swoje dowody pisemnie!

   Usuń
  3. Tylko że nie można się dostać do tej grupy na FB.Moja prośba o przyjęcie już wisi kilka dni i nic.

   Usuń
  4. nie mam FB

   Usuń
 4. Polcan, Ty dalej nic nie odebrałeś z poczty ? pytam bo mam w miejscu zameldowania już drugie awizo i nie wiem co robić, mam 600 km w dwie strony i do tego z dwa dni urlopu bym musiał wziąć żeby awizo odebrać z poczty :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie odebrałem. Było coś dwa razy w maju i sierpniu. W obu przypadkach nie było mnie w kraju.

   Usuń
  2. Sprawdź sobie po numerze przesyłki co to może być w śledzeniu przesyłki na stronie poczty polskiej. W maju dostałem awizo i tą drogą doszedłem, że było to coś z Wołomina. Szczęśliwym trafem nie było mnie wtedy w kraju więc liścik nie dotarł a drugie awizo też było i nic. Nie trudno się domyśli, że prawdopodobnie jestem "ścigany" za 1 udział.

   Usuń
  3. Mnie za 1 udział nawet za granicą ścigają ale też nie odebrałem.

   Usuń
  4. "Szczęśliwym trafem nie było mnie wtedy w kraju więc liścik nie dotarł a drugie awizo też było i nic."

   ...ja bym się tak nie cieszył, pisma nie dotarły, ale dla Syndyka to tak jakbyś te pisma odebrał i na nie nie odpowiedział.

   Zgodnie z KPA:
   Art. 46. Potwierdzenie doręczenia pisma.
   § 6. W przypadku nieodebrania pisma doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni, licząc od dnia przesłania pierwszego zawiadomienia.

   Usuń
  5. Ja wiem jak to działa, i wcale nie twierdzę, że się cieszę.

   Usuń
 5. tylko weź pod uwagę, że jeśli to sądowy nakaz zapłaty to czas działa na twoją niekorzyść, list sądowy traktuje się po drugim awizo jako odebrany i sprawa odbywa się bez Twojej wiedzy, dostajesz do zapłaty koszty sądowe plus co tam wyliczą i po czasie komornik siada Ci na konto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest dokładnie tak jak pisze Michu.
   Ja o pismach od komornika dowiedziałam się gdy na moim koncie bankowym przeczytałam napis” zajęcie egzekucyjne” wcześniejszych pism nie odebrałam, bo nie mieszkam pod adresem na który wysyłali do mnie pisma.
   Zadzwoniłam na pocztę, okazało się, że dwa pisma czekają... jedno z nich ostatni dzień. Było to powiadomienie o wszczęciu egzekucji i wezwanie do złożenia wyjaśnień, a drugie to info o zajęciu konta bankowego, wszelkich zwrotów w US itp oraz ksero nakazu zapłaty, którego wcześniej na oczy nie widziałam. Pierwsze pismo czyli powiadomienie było wysyłane dwa razy, nie odebrane dwa razy traktują jako odebrane, tzw fikcja doręczenia. Drugie o zajęciu konta to była tylko formalność. Odebrałam je 30 października. 5 listopada wysłałam do Sądu w Lublinie wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty w związku z nieaktualnym miejscem zamieszkania oraz skargę na czynności komornika do sądu dla Warszawy Woli. 16 listopada umorzono egzekucję komorniczą na moim koncie. Taka informacja z banku. Szybka reakcja ma sens, syndyk liczy na to, że ludzie ze strachu zapłacą, podejrzewam, że tym razem dostanę wezwanie do sądu w pobliżu miejsca zamieszkania. Jednak dwie wygrane ostatnio w Białymstoku dodają mi skrzydeł do walki, jest nadzieja.

   Usuń
 6. jest dobrze, właśnie wróciłem z rozprawy pozew sendyka oddalony , radzę odbierać wezwania i się odwoływać i nie dawać tym złodzeją się okradać. spawa odbyła się w olecku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na Mazurach...
   no to wez odpowiedz na pozew zaprezentuj bo spawa jest przede mna

   Usuń
  2. Masz może uzasadnienie wyroku, możesz je opublikować? Możesz podać sygnaturę wygranej sprawy?

   Usuń
 7. A ile miałeś udziałów? I na który artykuł się powoływałeś?

  OdpowiedzUsuń
 8. Skoro wskazana grupa na FB jest zamknięta i w obecnym gorącym okresie nie chce nikogo nowego, to proszę o jakieś wskazówki drogą alternatywną. Może autor bloga wie coś więcej jak działać, bo chyba sprawa członkostwa w SKOK Wołomin dotyczyła i jego samego.

  OdpowiedzUsuń
 9. 25 udziałów ,powoływałem się głównie na te artykuły zamieszczone na blogu -sprawa przedawniona, syndyk nie jest uprawnioną stroną do ściągania należności itp, ja myślę że oni już się kierują wytycznymi z sądów w biały.bo to tam pochylili się nad sprawą i teraz pewnie pójdzie już z górki , jak przedtem wszystko wygrywali to teraz może być na odwrót

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy to jest już wyrok ostateczny czy Syndyk się będzie odwoływał,nie mniej jednak gratulacje

   Usuń
  2. ...na 100% będzie się odwoływał i przeciągał sprawę, ponieważ dla niego "czas to pieniądz" i co miesiąc kilkaset tyś. zł. zasila konto kancelarii.
   Gdyby był na prowizji od odzyskanych środków, to już dawno sprawa byłaby skończona.

   Usuń
  3. U mnie nie doszło do rozprawy bo sąd przekazał sprawę do sądu rejonowego w Wołominie. Zastanawiam sie czy składać zażalenie.

   Usuń
 10. A które twoje zarzuty sąd uwzględnił oddalając pozew?
  Jak uzasadnił wyrok na rozprawie?
  Zapisałeś się do Skok przed zmianą statutu (27.06.2013) czy po?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ok, dzięki. A wiedziałeś pod jaką sygnaturą była sprawa w Białymstoku. Bo zawsze argumentując swoją powinno się powołać, albo na wyrok precedensowy, albo na wyrok sądu najwyższego. Znam to tylko z filmów amerykańskich.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzwońcie do Stowarzyszenia Św. Michała - swsfsm.pl
  Nie ma nikogo innego, żadnej organizacji, która ma lepsze informacje.

  Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że Ci ludzie walczą jak lwy o ujawnienie prawdy, bo wszelkie informacje medialne to skutek tylko ich działania.
  Trzymam za nich kciuki i aż mi się nie chce wierzyć w jakim kraju żyję jak czytam, że Krajowa Kasa SKOK skarży ich do nich do Prokuratury:

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kasa-krajowa-skok-uderza-w-ofiare-skok-wolomin-karlinski-dopoki-nas-nie-zamkna/dgm6v63

  OdpowiedzUsuń
 13. Tą wąska grupa zjednoczona wspólna walką o odzyskanie środków powyżej 100.000 Euro. Bez członkostwa w ich stowarzyszeniu nie ma się dostępu do informacji. Nie jest to żaden zarzut, tylko obserwacja. Zatem pozyskać pomoc w sprawie trzeba jakoś inaczej. Wspomniane wąskie grupy są "zamurowane" i nie ma do nich dostępu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauważ jedną rzecz, że gdyby nie ludzie ze Stowarzyszenia to prawdopodobnie wszyscy już dawno powpłacalibyśmy tę kasę za „podwójne udziały”, bo nie byłoby żadnego przeciwnika, a Prokuratura Krajowa też by nie wydała żadnego oświadczenia w tej sprawie…

   Ja mam trochę inne zdanie i się Stowarzyszeniu nie dziwię, że nie chcą wtajemniczać wszystkich jak leci. Przeglądając ich stronę, słuchając audycji z ich udziałem i patrząc z kim oni się spotykają to wcale się nie dziwię, że nie chcą ze wszystkimi rozmawiać, bo to nie za bardzo służy rozwiązaniu tej grubej afery - chyba największej afery finansowej jaka kiedykolwiek się w Polsce wydarzyła.

   Słucham czasami dziennikarzy śledczych na you tube, ale to są zazwyczaj teoretycy, którzy wymądrzają się nad historycznymi aferami, ale to co robią ludzie ze Stowarzyszenia dzieje się teraz. Nikt im nie daje wsparcia, nawet słynni Michalkiewicze, Nowaki i… Gadowski, który jakoś też się nie wychyla za bardzo. Inne media też milczą, a Prokuratura nie zajmuje się gangsterami tylko będzie ścigała członków Stowarzyszenia. Włosy stają dęba na głowie.

   Usuń
 14. Czy znane są Wam jakieś przypadki, że syndyk skierował sprawę do sądu w związku z niewywiązaniem się z polecenia zapłaty?

  OdpowiedzUsuń
 15. Trzeba wymiesc i osoadzic w wolnej Polsce wszystkich z okraglego stolu i ich poplecznikow bez wyjatku co kupczyli Polska i defraudowali jej aktywa z Kaczogradem na wlacznie. Prokurature rowniez trzbea wyczyscic do golej ziemi nie wspominajac o Sadach. Zdrajcow po tym jak juz posypia sie na wzajem na sznur tuz po przywroceniu kary glownej.
  Taki syndyk w wolnej Polsce bedzie zdegradowany, wszelkie nagiecia i przegiecia prawa ktorych sie dopuscil lacznie z kolegami bedzie pokrywal z wlasnego majatku z przyszlych zarobkow, ale co on wtedy uciula jak nawet do pasania swin nie bedzie sie nadawac. Oczywiscie jego majatek panstwo skonfiskuje za sprzeniewiezenie sie wlasnym obowiazkom z ktorych sie nie wywiazywal. Cala ta holota RPL na banicje sie wysle. I zaczniemy od poczatku budowac na prawdzie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Dostałem postanowienie sądu rejonowego o przekazanie sprawy do sądu w Wołominie, w uzasadnieniu wg miejsca siedziby SKOK.
  Czy tylko Piaseczno odsyła sprawy do Wołomina?

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie. Robią to także w Biy

  OdpowiedzUsuń
 18. Potrzebuję sygnatur wyroków oddalających powództwa syndyka. Sąd ostatnio na rozprawie pytał mnie, czy gdzieś zapadły już wyroki oddalające powództwo. proszę o sygnatury, ewentualnie zdjęcia (z zamazanymi Państwa danymi) treści wyroku. to też będzie kolejny argument: że Sądy oddalają powództwa syndyka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja doszukałam się dwóch
   1. Sąd Rejonowy w Białymstoku Wydział XI sygn. akt XI C 2180/18 z dnia 16 października 2018 roku
   2, Sąd Rejonowy w Białymstoku Wydział I sygn. akt I C 2472/18 z dnia 26 października 2018 roku

   Usuń

 19. Dane z forum http://www.skokwolomin.fora.pl

  Miasto Białystok:

  1/Sygnatura sprawy: I C 2432/18
  Wydział: I Wydział Cywilny
  Sędzia: Karolina Matyjaszek-Minta
  Data: 2018-10-26
  Sala: 22
  Godzina: 11:20
  Uwagi: wyrok oddalający
  Uzasadnienie dostępne forum

  2/Sygnatura sprawy: XI C 2249/18
  Wydział: XI W. Cywilny
  Sędzia: Emilia Podgajecka-Cilulko
  Data: 2018-11-26
  Sala: 21 Godzina: 13:20
  Uwagi: wyrok oddalający

  3/Wydział: XI W. Cywilny sala 14
  Sędzia: Emilia Podgajecka-Cilulko
  16 października 2018
  Sygnatura sprawy: XI C 2259/18
  Uwagi: wyrok oddalający

  4/Wydział: XI W. Cywilny sala 14
  Sędzia: Emilia Podgajecka-Cilulko
  16 października 2018
  Sygnatura sprawy: XI C 2180/18
  Uwagi: wyrok oddalający
  Uzasadnienie dostępne na forum

  5/ warszawa październik 2018
  http://www.klinikapodatnika.pl/news.php?tag=Syndyk-nie-ma-prawa-zadac-pieniedzy-od-klientow-SKOK-Wolomin-(pozytywne-rozstrzygniecie-sadu)-&id=25

  OdpowiedzUsuń
 20. Kolejne pozwy syndyka oddalone, jak na razie w większości wyroków składa apelacje, ale nie zawsze.
  Sygnatury:
  Sąd Rejonowy w Białymstoku I C 2409/18, I C 2425/18, I C 2429/18, I C 2430/18,
  I C 2432/18, I C 2433/18, I C 2526/18, I C 2585/18, IC 2586/18, XI C 1923/18, XI C 2180/18, XI C 2249/18, XI C 2256/18, XI C 2257/18, XI C 2258/18, XI C 2259/18 (wyrok prawomocny), XI C 2280/18 (wyrok zaoczny), XI C 2285/18
  Sąd Rejonowy w Przasnyszu I C 673/18
  Sąd Rejonowy w Goleniowie IC 1253/18
  Sąd Rejonowy w Pułtusku I C 682/18, I C 520/18
  Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim I C 1239/18
  Sąd Rejonowy w Olsztynie X C 2958/18 , X C 2956/18

  Zapadł też wyrok w apelacji w Sądzie Okręgowym w Gliwicach, zmieniający definitywnie wyrok Sądu Rejonowego z Dąbrowy Górniczej z dnia 25 października 2017 - sygnatura sprawy I C 376/17. Ten wyrok w sądzie rejonowym był początkowo korzystny dla syndyka.

  Dane z forum http://www.skokwolomin.fora.pl
  oraz z sądów w trybie informacji publicznej.

  OdpowiedzUsuń
 21. To nie Gliwice, ale Katowice i nie SKOK Wołomin ale skok Arka, reszta się zgadza i wyrok dotyczy podwójnych udziałów.

  Uzasadnienie tego wyroku SO jest już na stronie forum http://www.skokwolomin.fora.pl

  OdpowiedzUsuń