środa, 21 lutego 2018

Wirtualny drugi nr, czyli ruszył "2nr"

Dzisiejszy wpis potraktujcie jako ciekawostkę no i może okazję od podzielenia się czy już korzystaliście z tej usługi. Wielu z Was ma zapewne teflon z dual sim. Ale co jeśli nie? Otóż właśnie jest wspomniana aplikacja  - 2nr. Ale co to, po co?
Wyobraźcie sobie że ma się z Wami kontaktować konsulat z banku i nie chcecie podawać mu prawdziwego numeru, aby w przyszłości uniknąć natrętnych połączeń. Podobnie np gdy wystawiacie coś na sprzedaż  Wtedy możecie użyć drugiego "wirtualnego" nr który dostajecie tylko na jakiś czas. Dokładnie na 7 dni chyba że zadzwonicie na Niego wtedy każde połączenie przychodzące przedłuża o kolejne 7, aż brak połączeń przychodzących całkowicie wyłączy nr.

Wymagany jest dostęp do Internetu i niestety ale z tego wirtualnego nr na razie nie można dzwonić. Podobno kiedyś ma być ta opcja wprowadzona. Póki co można jedynie połaszenia odbierać, sms też. Osobiście na szybko  przetestowałem i ..... działa.

Czy to dobry pomysł? Osobiście wolę drugi sim. Mam nawet dodatkowy telefon tylko na potrzeby banku i dzięki temu mam święty spokój. Gdy go włączam mam całe mnóstwo sms-ów z informacją o nieodebranych połączeniach, oczywiście z banków. Taki rezerwowy nr może być darmowy lub prawie darmowy np w Virgin lub Play ( o czym pisałem) lub kosztować nas 5 zł na rok co wychodzi mniej niż 50 gr na miesiąc.

Korzysta ktoś już z 2nr? Podzielcie się w komentarzach co i jak się Wam to sprawuje. Polcanowi podpowiedziałem aby ten patent wykorzystał gdy będzie za granicą i będzie potrzebował sms-ów do banku. Może ktoś z Was już to przetestował, piszcie.

3 komentarze:

  1. Ciekawy wpis a co z rejestracją numerów? nie trzeba podawać danych?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ano nie trzeba, może dlatego że to tylko do odbierania, może dlatego że nr tymczasowy.....?

    OdpowiedzUsuń
  3. Z autopsji wiem, że np nr do Paribasa nie obejdzie się bez połączeń wychodzących (chyba chodziło o pin), tzn jest jakaś alternatywa, ale płatna dwucyfrowo (z tego co pamiętam).

    OdpowiedzUsuń