środa, 7 lutego 2018

Mój prywatny ranking w wersji oszczędnej - miejsce 4

Jaka jest najlepsza oferta komórkowa? Taka, którą posiadam ja. Tak zapewne odpowie 90 % Polaków. Trudno zie z tym zgodzić, jak też trudno się z tym nie zgodzić. I jedni mają racje i drudzy też. Dlaczego? Uważam, że każdy osobiście dobiera sobie ofertę pod swoje potrzeby i trudno z tym dyskutować. Jeden rozmawia przysłowiowe 24 h na dobę, inny pisze sms-y "jak nawiedzony". No cóż, takie czasy...


Zdarza mi się jednak, że podczas rozmów ze znajomymi rzucam hasło jakiejś sieci i wtedy dopiero ktoś jakby przejrzał na oczy i dziwi się, że jest sieć która potrafi być tańsza. Potwierdza się zatem stara prawda, że ludziom po prostu się nie chce czegokolwiek zmieniać. Przedstawię zatem MOJĄ ocenę sieci, które uważam, że są godne zastanawiania ale pod kątem jednego, podstawowego warunku - TANIO. Przyznam szczerze, że innymi aż tak dokładnie się nie interesowałem, może z komentarzy dowiemy się, że są też inne godne zainteresowania oferty.                                         Zatem. Miejsce 4 

"W rodzinie" Dlaczego akurat ten mało interesujący operator? Postanowiłem umieścić Go ze względu na dobrą ofertę dla seniorów.

Cóż, my młodzi i w średnim wieku radzimy sobie z nowinkami technicznymi i telekomunikacyjnymi. A osoby starsze? Akurat mam z takimi do czynienia. Dla mojej mamy wysłanie zwykłego sms-a jest niewykonalne a gdzie reszta? Co zatem potrzebuje senior? Prostej jak przysłowiowy drut oferty i jak najtańszej. "W Rodzinie" oferuje aż 24 miesiące ważności konta i to jest w tym wszystkim najważniejsze.

W tym wszystkim istotne jest to, aby taka osoba po prostu miała jakikolwiek telefon a my jakikolwiek kontakt z nim. Takie osoby rzadko dzwonią, więc głównie telefon służy im do odbierania. Z drugiej znowu strony, co o za problem w sytuacji gdy prawie każdy z nas ma No limit,umówić się "Babciu, mamo, jak chcesz do mnie zatelefonować to zadzwoń do mnie a ja oddzwonię bo mam za darmo" Ileż może kosztować kilka sekund takiej rozmowy? Sam to wielokrotnie przerabiałem.

Na koniec dodam, że wciąż u tego operatora można otrzymać darmowy starter ważny na rok, po doładowaniu ważność jest 2 lata.

Miejsce 3 w następnym wpisie....

10 komentarzy:

 1. Brakuje cennika dla oszczędnych.

  OdpowiedzUsuń
 2. wystarczy wpisać w Google :) ale masz link https://wrodzinie.com.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie umawianie się z babcią, że ja oddzwonię mam przetestowane i zawsze polecam. Bo wygodniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż.... my tez kiedyś będziemy seniorami, z nas też będę wnuki się śmiać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nasze rządy dalej będą nam serwowały gmo oraz aluminiowe i transgenetyczne szczepionki, to większość wnuków będzie autystyczna.

   Usuń
 5. Gorliwie czytam serie wpisów. Mnie osobiście interesują rozmowy międzynarodowe do krajów UE. Roaming wycofany, a rozmowy międzynarodowe drogie jak pieron :D Miałam taryfę w Plus z pakietem 120 min do UE( zamienne z roamingiem). Teraz zastanawiam się nad lycamobile i nie wiem czy to dobry wybór, ale nigdzie nie znalazłam lepszej oferty z pakietem rozmów międzynarodowych. HELP

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety ale ja osobiście nie korzystam z tego więc się nie wypowiem. Może ktoś obeznany w temacie Ci podpowie. Przeglądaj zatem komentarze

   Usuń
  2. Ja czasem dzwonię przez operatora voip. W abonamentach jest ponad gigabajt/miesiąc internetu w UE, więc możesz przez niego. Dzisiaj chyba wszystkie androidy mają natywne dzwonienie przez voip.

   Usuń
 6. Przeoczyłem, że chcesz dzwonić nie "z", tylko "do" UE, ale do tego też voip jest dobry. Kiedyś dzwoniąc na komórkę angielską i polską zauważyłem, że na angielską wychodziło dwa razy taniej niż na polską - a operator voip polski. Ale najtaniej pewnie wyjdzie któryś z klonów betamax - w internecie są tabelki. Od kilku lat chyba wszystkie androidy mają gotową obsługę voip.

  OdpowiedzUsuń
 7. wrodzinie to po prostu kolejny odłam plusa. Warto wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń