wtorek, 12 kwietnia 2016

TK Invest pozbywa się akcji Velto Cars


Gorąca wiadomość z ostatniej chwili w sprawie TK Invest. Spółka dzisiaj pozbyła się niemal wszystkich akcji Velto Cars, które zakupiła w grudniu 2015 przez co nie była w stanie spłacić zapadających kolejnych serii obligacji.

Co to oznacza dla obligatariuszy omawianej tutaj szeroko sprawy nie trzeba chyba nikomu mówić. Oficjalny komunikat do wglądu niżej.Źródło: bankier.pl

Ciąg dalszy: TK Invest "zlikwidowana" czyli co planuje spółka widmo

17 komentarzy:

 1. czyzby to oznaczalo...no nie wiem...zwrot pieniedzy ?

  OdpowiedzUsuń
 2. W zależności od kursu to 3,5 do 4 mln zł. W zupełności wystarczy na pokrycie wykupu obligacji. Niebawem się okaże, bo TK Invest oficjalnie w piśmie do Obligatariuszy serii C ustanowił termin wykupu do 30 kwietnia
  FX

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wierzysz w to, że sprzedaż była na wykup?

   Usuń
  2. To się niebawem okaże. Przeglądając arkusze zleceń można założyć hipotetycznie że średnia transakcyjna to jakieś 16gr za akcję. Jakby komornik zajął te akcje i zaczął sprzedawać to nie wiadomo czy 2 grosze by wyszło.

   Ale nie ma co dywagować. Fakt jest taki, że mają kasę na wykup i nic nie stoi na przeszkodzie żeby wykupili. A co zrobią zobaczymy za parę tygodni.
   FX

   Usuń
  3. W końcu 30 kwietnia jest coraz bliżej i nie można od razu z góry zakładać, że kasa wypłynie ze spółki w siną dal. Ciekawe co pan Sowa powie po 30 kwietnia jak nie zostaną wykupione obligacje serii C i C1 zgodnie z obietnicą. Może znów tłumaczeniem będzie "okazyjny" zakup akcji innej spółki i "zawirowania na rynku".
   Ciekaw jestem jak dochodowy dla firmy TK Invest był ten "okazyjny" zakup a następnie obecna sprzedaż posiadanego pakietu akcji Velto Cars.

   Usuń
  4. Spółka kupuje akcje po cenie większej niż je sprzedaje? Chyba nie po to aby z uzyskanej kwoty wykupić obligacje. Jeszce ktoś w to wierzy?

   Usuń
 3. Dobrowolnie nikt ci kasy nie oddaje - to kancelaria prawnicze palce w tym maczają

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan czy masz jakąś iformację czy obligacje Velto Cars serii A z terminem wykupu 10.04.16 zostały wykupione?

  OdpowiedzUsuń
 5. Velto ma wykup serii A w okolicach 29 kwietnia. Było przesunięcie okresów kuponowych myślę że otrzymałeś stosowną informację w zeszłym roku. Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W otrzymanych od zarządu mailach nie odnalazłem żadnej informacji odnośnie przesunięcia terminu wykupu.Miałem tylko ino dotyczące przyczyny opóźnienia wypłaty odsetek oraz korekty wypłaconych odsetek. Czy taką informację o przesunięciu terminu wykupu jeszcze ktoś posiada?

   Usuń
 6. Ciekawe kto kupił te akcje. Mam nadzieję, że nie inna spółeczka z grupy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jeżeli przekroczy 5% głosów na WZA to będzie musiał się ujawnić. BTW z komunikatu wcale nie wynika, że tych akcji TK Invest pozbyło się dzisiaj jakby wynikało z artykułu Polcana - dzisiaj Velto (czyli Prezes Szczupak dobry kolega prokuernta Sowy z TK Invest) niby dostało od TK Invest informację o tym, że TK Invest większośc posiadanych przez siebie akcji Velto sprzedało, no i natychmiast puściło komunikat. Czyli sprzedać mogli to już ładnych parę dni temu - od jakiegoś czasu trwała wyprzedaż tego waloru. Toteż pytanie gdzie są pieniądze? Albo lepsze pytanie co ze spłatą zaległych obligacji (bodajże chyba nawet pierwsza seria nie całkiem spłacona była?) Co ciekawsze komunikat opublikowano około 11.00 - do końca sesji było jeszcze 6 godzin ale przełożenia pozytywnego na wzrost kursu nie było, mimo że rynek czekał na wyjście z akcjonariatu TK Invest. Ponadto nie byłabym taka pewna czy wystarczy tej kasy na spłaty: przecież z tego(o ile już nie zostało 'zagospodarowane') trzeba oblecieć nie tylko obligacje puszczone przez TK Invest ale także Browar Wojcieszów czy HWDP (Polski Holding Spozywczy Sp. z o.o.).Anielka

   Usuń
  2. Przecież jest oczywiste, że było wiele transakcji. Podmioty są znane - jeśli było przekraczanie i schodzenie z progów jest podane kto brał udział w transakcjach. Wystarczy sobie prześledzić raporty bieżące Velto. Była subskrypcja akcji dla 3 osób prywatnych itd itp. To w chwili obecnej raczej istotne nie jest i jak ktoś nie ma nic lepszego do roboty to niech to sobie śledzi.

   Na dzień dzisiejszy ważne jest tylko to, że po ostatnim raporcie Velto, wiadomo że TK Invest ma gotówkę a to znaczy że może spłacić obligatariuszy.
   FX

   Usuń
 7. Było oświadczenie:
  "Szanowni Państwo,
  W nawiązaniu do Uchwały podjętej przez Zarządu Spółki, w załączeniu przesyłamy dokumenty dotyczące przedłużenia emisji Obligacji Serii A Spółki Velto Cars S.A.
  Jednocześnie pragniemy potwierdzić fakt, że środki zdeponowane na rachunku Spółki zostaną Państwu zaliczone oraz oprocentowane od momentu wpływu do Emitenta, których wypłacenie nastąpi wraz z I okresem odsetkowym.
  Zmianie uległy:
  Zapisy od 18.03.2015 do 24.04.2015,
  Przydział 27.04.2015."

  OdpowiedzUsuń
 8. A 19.04 miały być płacone pierwsze odsetki obligacji serii B - VELTO CARS. I oczywiście nic nie przyszło...
  Ktoś coś wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No Velto jako spółka publiczna powinna poinformowac oficjalnie uczestników rynku o nie wypłaceniu kuponu. Informacji brak. Radzę powiadomić GPW żeby ukarała za niedotrzymanie obowiązku informacyjnego może to ich ustawi na właściwe tory.

   Usuń