piątek, 26 lutego 2016

600 zł premii za założenie konta Firma To Ja w Idea bank


Pozostaniemy jeszcze na chwilę przy Idea banku, bowiem wszystko tutaj się zmienia jak w kalejdoskopie. Zmieniają się nie tylko opisane wczoraj struktury czy znane wszystkim lokaty. Zmienia się także promocja kont.

W ubiegłym miesiącu omawiałem promocję konta Firma To Ja, w której można było zdobyć nawet 900 zł. Dla przypomnienia tyle samo można zgarnąć w przypadku mBanku, co omówiłem w osobnym artykule.

W lutym już się to zmieniło. Teraz do zgarnięcia jest 600 zł według znanej reguły, że kolejna promocja jest nieco mniej atrakcyjna od poprzedniej. Ale w dalszym ciągu jest ona godna uwagi, warto więc ją przypomnieć.


Jak to zwykle bywa w promocjach bankowych, w których reklamowana jest większa premia, kasę dostajemy w paczkach. Zarobić można po 50 zł przez 12 miesięcy, stąd tytułowe 600 zł netto. 

Kto może z tego skorzystać? Tym razem nie musi to być nowy posiadacz rachunku posiadający firmę, może to być także obecny posiadacz, który złoży odpowiedni wniosek:

Tutaj złożysz wniosek o konto firmowe w Idea bank z 600 zł cashback

W przypadku obecnych posiadaczy ważne jest, by w ciągu ostatnich 3 miesięcy ich rachunek nie został:
1) uznany kwotą jakiejkolwiek zewnętrznej transakcji płatniczej (zewnętrznymi transakcjami płatniczymi nie są transakcje otrzymane na Rachunek z innego rachunku prowadzonego przez Bank na rzecz Obecnego Posiadacza Rachunku) np. poleceniem przelewu, wpłatą gotówkową we wpłatomacie, z uwzględnieniem wpłat dokonanych za pomocą Karty
2) obciążony co najmniej jedną z poniższych transakcji:
 • przelewem lub przelewami na łączna kwotę min. 1000,00 zł
 • transakcją lub transakcjami bezgotówkowymi Kartą na łączną kwotę min. 400,00 zł
 • przelewem lub przelewami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub Urzędu Skarbowego (US)
Co trzeba zrobić by otrzymywać przez cały rok po 50 zł i uzbierać całkiem pokaźną sumkę? Wyjaśnia to poniższy obrazek.Jak widzimy mamy zatem tylko 4 warunki, które szczegółowo omawiam niżej:
 • przelać z rachunku do ZUS lub US kwotę minimum 250 zł - premia 30 zł
 • utrzymać średnie miesięczne saldo w wysokości 30.000 zł - premia 40 zł
 • wpłacić we wpłatomacie minimum 1000 zł - premia 20 zł
 • wystawić fakturę przez bankowość internetową idea cloud na kwotę minimum 100 zł - premia 20 zł za jej opłacenie na rachunek klienta
Warunki niby to banalne, chociaż można mieć zastrzeżenie do trzeciego z nich. Warunek jest co prawda banalny, gorzej jest jednak ze znalezieniem wpłatomatu. W końcu nie wszędzie można spotkać jeżdżący wpłatomat Idea banku. Ja w każdym razie nie widziałem go nigdy dotąd, nawet podczas pobytu w Warszawie.

Tutaj złożysz wniosek o konto firmowe w Idea bank z 600 zł cashback

Podsumowując mamy dość dobrą ofertę dla firm i szkoda, że tylko dla firm, a nie dla osób fizycznych. Wtedy warto by było jeszcze nie zamykać konta, która po rzeźni lokat z Ping Pongiem na czele, stało się już zupełnie nieatrakcyjne

1 komentarz:

 1. Mobilne wpłatomaty są zaledwie w kilku miastach:
  https://www.ideabank.pl/uploads/uslugi/mapka-mobilny-wplatomat.png
  Zastanawia mnie faktyczna lista wpłatomatów. Odwiedzajac strone https://www.ideabank.pl/oddzialy widzimy w Radomiu tylko jeden wpłatomat na mapie, ale otwierajac listę w pdf, jest ich znacznie więcej.

  OdpowiedzUsuń