poniedziałek, 8 lutego 2016

Wstępna zapowiedź zmian


Wydarzenia z ubiegłego tygodnia zaskoczyły mnie niepomiernie. Takie rzeczy nie powinny mieć nigdy miejsca. Niestety fakty są zupełnie inne i w zasadzie dla dalszych inwestycji jest już mało istotne jaki będzie finał sprawy.

W efekcie środki przeznaczone na kolejne okazje zmieniają teraz kierunek. Zamiast wyczekiwania na kolejną okazję, zamierzam skorzystać z najnowszej superoferty Toyota bank, którą niedawno opisywałem na FpG, a gdzie na zwykłej lokacie znów można zgarnąć dużo powyżej 3%.

Tak jak w przypadku Pitbulla 3 zapisy na akcję specjalną potrwają do 29 lutego 2016.  Tym razem jednak nie czekam już na ostatni moment w wyczekiwaniu na ostatni moment, lecz już dziś przelewam środki do Toyoty, jako nadwyżka nad obecne saldo.

Całe szczęście, że nie zamknąłem tutaj konta, bowiem Toyota wyklucza z akcji osoby, które w okresie 7 kwietnia 2015 - 27 stycznia 2016 rozwiązały umowę o Konto Jedyne. A więc Toyota stawia na lojalność, a tutaj warto być lojalnym skoro lokata z premią staje się powoli tradycją:)


Kolejna świetna akcja w Toyota bank:)

Jak wyglądają zatem szczegóły nowej akcji? Do tej pory praktycznie wszystkie akcje specjalne, a także wszelkie promocje rynkowe były dedykowane dla nowych klientów. W efekcie trzeba było zamykać konta, odsiedzieć swoje i liczyć na to, że w nowej promocji będziemy zaliczani w poczet nowych klientów.

Tutaj weźmiesz udział w nowej akcji Toyoty z lokatą z bonusem 50/100 zł

Teraz nie trzeba już tak robić. Toyota jest pierwszym bankiem, który chyba zdaje sobie sprawę z faktu, że takie drastyczne podejście do klienta nie jest dobrym pomysłem. Dzięki temu po raz pierwszy dostajemy ofertę specjalną z podziałem na klientów Nowych i Obecnych. 

Nowi klienci mają proste warunki

Nowa oferta wygląda następująco. Należy założyć lokatę Plan Depozytowy na 100 dni z dość przyzwoitym jak na dzisiejsze standardy oprocentowaniem 2,75%. Premia jaką dostaniemy będzie różna
 • 100 zł dla Nowego klienta
 • 50 zł dla Obecnego klienta
W obu przypadkach do otrzymania bonusu wymaganym minimum na lokacie jest 10.000 zł. (Samą lokatę można zakładać od 3000 zł, ale dla niższych kwot bonusu nie będzie) A więc zwiększa się o 20 dni czas trwania i nieco większe jest wymaganie kapitałowe. Ale zmiana jest raczej na plus, tym bardziej że dodatkowa stówa za założenie dość dobrej lokaty to naprawdę świetna oferta.

Obecni klienci muszą być bardziej czujni szczegóły niżej
WAŻNE DLA OBECNYCH KLIENTÓW:
W przypadku obecnych klientów, należy pamiętać, że owe 10.000 zł musi stanowić nadwyżkę według stanu na dzień 27 stycznia 2016 i owa nadwyżka musi być przetrzymana do 28 marca 2016 !

To kluczowy zapis. Innymi słowy Toyota będzie sprawdzać saldo na dzień 27 stycznia. My musimy dopłacić 10.000 zł i nie wypłacać środków jakie mamy w Toyota bank, to bowiem spowoduje zmniejszenie salda i utratę praw do bonusu. Zatem nie wycofujemy środków w Toyocie w terminie 27.01 - 28.03.2016

Najlepiej zatem założyć jakąś lokatę na 80 dni, żeby obecne środki pracowały dalej. Tak zresztą zrobiłem przy ostatniej promocji z 50 zł, którą bank zaoferował dla osób biorących udział w akcji z bonusem z 140 zł.

Co ciekawe, chociaż lokata trwać będzie 100 dni, to aby otrzymać premię nie trzeba czekać do końca. Wystarczy 70 dni by otrzymać 100 / 50 zł. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z utratą odsetek, lepiej więc poczekać.

Wadą konta jest z pewnością fakt, że jest płatne 2,49 zł. Ale nieustanne bonusy powodują, że warto mieć tutaj konto, wynagradzają bowiem tę stratę z nawiązką. Dotychczasowe 140 zł + 50 zł + 50 zł dodaje już przecież 240 zł do zysku jaki generuje sama lokata:)

Inna sprawa, że niebawem kończy się nam 3% cashback w BPH. Zakupy i tak trzeba robić dalej, niewykluczone zatem, że warto będzie płacić kartą Toyoty. A wówczas opłata anuluje się sama:)

To tyle, jeśli chodzi o główną część promocji w wersji light czyli lokata z bonusem. Nowa promocja jest jednak nieco bardziej rozbudowana, można bowiem zdobyć dodatkowy bonus na 10 zł, otrzymywać 5% -10% cashback oraz brać udział w konkursie z nagrodami. Szczegółowe informacje o tych dodatkach w wersji hardcore pisałem tutaj niedawno, ale nie są one tak ciekawe jak powyższa oferta.

Regulamin rozbudowanej promocji Toyoty Akcja z loka

23 komentarze:

 1. Jedno drobne sprostowanie dotyczące utrzymania starych środków z dnia 27/01, mają one być utrzymane od dnia wpłaty nowej lokaty przez 30 dni, czyli teoretycznie możemy po 27/01 wypłacić środki a dopiero po założeniu właściwej lokaty promocyjnej na 10k trzeba jednocześnie uzupełnić stan konta z 27/01 i trzymać go przez 30 dni co może często przekraczać terminem date 28/03
  "utrzymać saldo depozytów, które
  Obecny Klient Banku posiada
  w Banku z dnia 27.01.2016
  roku przez co najmniej
  30 dni licząc od dnia założenia lokaty Plan Depozytowy na 100 dni"

  OdpowiedzUsuń
 2. jest to tak wszystko pokręcone, że nawet wytrawni wisienkowicze mają problem to zrozumieć. Ja osobiście daruję sobie ten bank. Z krętaczami nigdy nic nie wiadomo.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Wstępna zapowiedź zmian",
  "Zamiast wyczekiwania na kolejną okazję, zamierzam skorzystać z najnowszej superoferty Toyota bank"
  Polcan, czyżbyś podjął decyzję: koniec z obligami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To oznacza, że nie robię już żadnych nowych zakupów, a środki przenoszę w większości do banku. Czekam na wykupy z czego niemal wszystkie przypadają na ten rok. I obecnie mam wrażenie, że będzie to bardzo niedobry rok, bo z tego co widzę problemy ma nie tylko TK Invest.

   Usuń
  2. Trzymam kciuki aby Ci się udało odzyskać całą zainwestowaną kasę !!!

   Usuń
  3. Dzięki, dowiesz się pewnie o tym jak to wygląda w praktyce. Czas pokaże...

   Usuń
 4. A kto jest jeszce na czarnej liście.Skoro coś wiesz, to podziel się ta wiedzą z innymi.Myślę ze to nie zaszkodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam kilka spółek, ale nie chcę zapeszać. Wszystkie mają mieć wykup jeszcze w pierwszym półroczu...
   Obym się mylił.

   Usuń
  2. A jak wygląda sprawa obligacji Browaru Wojcieszów.Z tego co się orientuję pierwszy kupon został wypłacony bez problemów.Czy w najbliższych kilku miesiącach są spodziewane jakiekolwiek zawirowania czyu sytuacja wygląda na stabilną.

   Usuń
 5. Jaki jest okres, w którym trzeba opłacić lokatę po zarejestrowaniu się w systemie i założeniu konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Termin zakładania lokaty jest do 28 marca.
   Ja założyłem dziś.

   Na marginesie trochę to dziwnie działa: jak klikamy na link otrzymany na maila do rejestracji w promocji to podajemy dane, po czym jesteśmy przekierowywani na stronę banku.

   Z drugiej strony w banku jeszcze nie ma nowych środków, więc nie ma się po co logować.

   Więc zrobiłem to tak: najpierw rejestracja, potem przelew przed południem. Przed momentem założyłem lokatę. Ma to zadziałać.

   Usuń
 6. Konto jest platne 2,5 czy sama karta? Bo nie mam aktywnej karty, ale mysle czy jej teraz nie aktywowac. Jak cos to 400 zl moge miesiecznie wydawac.

  OdpowiedzUsuń
 7. BGZ OPTIMA fajnie zaskoczyła - przedłużyła lokatę 3,2% (3 mce) do 7 kwietnia i konto oszczędnościowe 2,7%

  OdpowiedzUsuń
 8. Polcan jak jest z kartą przy tej promocji ToyotaB Czy jest za nią jakaś opłata miesięczna gdy nie robi się nią żadnych transakcji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak opłata jest tylko 2,49 zł więc przy częstych premiach bonusowych jest to do zaakceptowania.
   Co więcej płatność na 400 zł kartą anuluje tą opłatę.

   Usuń
  2. czyli są 2 opłaty? 2,49 zł za kartę + 2,49 zł za konto?

   Usuń
  3. Nie, jest tylko jedna opłata za konto. Płacąc kartą można tę opłatę anulować.

   Usuń
 9. Witam,
  czy ktoś z Państwa otrzymał już informację o przyznaniu premii za SUPER DUET edycja 2?
  Może coś Polcan słyszałeś na ten temat?

  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 10. Czyli tylko 2,49 zł miesięcznie i dowolna ilość wypłat z bankomatu za tę opłatę Jeśli tak to mnie przekonałeś do założenia nowego konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stop. Z kartą musisz uważać, trzy wypłaty masz darmowe, kolejne są już płatne po 4,50 zł, więc lepiej do wypłat używać innych kart.

   Mi to nie przeszkadza, bo wypłat praktycznie wcale nie robię. Jak już to bardzo sporadycznie, a zawsze można zrobić przelew do innego banku i wypłacić za free jak się już przekroczy te 3 wypłaty.

   Usuń
 11. Polcan a jak oceniasz ten bank bezpieczny i ma fajne promocje dla klientów nie tylko potem nowych? Ma on w ogóle jakąś siedzibę, oddziały? czy to coś w stylu Optimy? Ma BFG?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy bank ma BFG. Toyota to coś w stylu Optimy, ale za to od ubiegłej wiosny ciągle tu jakieś promocje z bonusem, mniejsze niż dla nowych ale są.
   Generalnie dla mnie jest ok, jedyny minus to token, ale nie jest to mój bank główny, więc mi to nie przeszkadza. Ważniejsza jest bezproblemowość, to jeden z nielicznych banków w którym nie miałem jeszcze potrzeby pisania żadnej reklamacji.

   Usuń
 12. Token? To nie można otrzymywać smsów do potwierdzenia przelewów? O co chodzi?

  OdpowiedzUsuń