środa, 9 lipca 2014

Kolejna inwestycja na 7% z krótkim okresem trwania


Raz na jakiś czas pojawia się na rynku bardzo ciekawa możliwość inwestycji, która szybko znika ze względu na bardzo dobre parametry oraz innowacyjność. Pisałem o czymś takim chociażby na początku tego roku tutaj, i faktycznie oferta sprzedała się bardzo szybko.

Tym razem pojawia się nowa tego typu inwestycja, która tym razem potrwa rok czasu. Mowa o spółce która jest właścicielem innowacyjnej technologii przeznaczonej na modne urządzenia mobilne jak smartfony czy tablety.

O tym jaki potencjał tkwi w urządzeniach mobilnych chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Tutaj dzieje się dużo i nowości są szybko wdrażane, a w tym przypadku nowością jest łączenie różnych form drukowanych jak czasopisma, książki czy ulotki z treściami interaktywnymi.


W gruncie rzeczy chodzi o trak zwaną technologię Augmented Reality czyli rzeczywistość rozszerzoną. Ma ona ogromny globalny potencjał i nadaje się do wykorzystania w dowolnych wydawnictwach drukowanych. Rynek zbytu jest zatem praktycznie zapewniony.

Augmented Reality w działaniu

Co umożliwia taka technologia? Umożliwia ona urządzeniom mobilnym rozpoznawać drukowane obrazy oraz łączyć je bezpośrednio za pomocą urządzenia użytkownika z zawartością online takie jak filmy, pliki MP3 czy galerie obrazów.

Na chwilę obecną technologię tę wykorzystuje się w znanych i poczytnych tytułach jak Playboy, Cosmopolitan, Joy czy CKM. A to tylko kilka z nich gdyż jest ich zdecydowanie więcej.

Omawiana dziś spółka zawarła umowy z liczącymi się u nas wydawcami sprzedającymi znane tytuły mające licznych nabywców. Co więcej spółka ta zawarła także umowy licencyjne dzięki której możliwa będzie dystrybucja technologii poza granicami naszego kraju, a więc rynek zbytu jest potencjalnie znacznie większy. 

Wymogi kapitałowe są bardzo małe co oznacza, że oferta zapewne bardzo szybko się rozejdzie.

3 komentarze:

  1. wybacz, ale artykuł WYGLĄDA jak sponsorowany...

    OdpowiedzUsuń
  2. Spółka EGB-Finanse dość często emituje obligacje na okres 6-miecha z kuponem 9%

    OdpowiedzUsuń