czwartek, 3 lipca 2014

StartUp Magazine czyli coś dla wymagających inwestorów


Mamy lato, czas wyjazdów, odetchnięcia chociaż na chwilę od codziennej rutyny, komputera. W długą podróż czy to samolotem, pociągiem czy autokarem warto wziąć jakąś lekturę, najlepiej inspirującą. 

Przed jedną z takich podróży sięgnąłem po różne czasopisma. Jednym z nich był kwartalnik Start Up Magazine, z ciekawym podtytułem biznes - innowacje - inspiracje. W końcu start-upy, szczególnie te z potencjałem wzrostu, to z pewnością coś co jest godne uwagi.

Na blogu recenzowałem już nachalnie tendencyjną gazetkę Funduj banku BPH czy przeciętną Pierwszy milion z Idea banku, opisującą pierwsze kroki przedsiębiorców w drodze do tytułowego miliona. Czas na recenzję magazynów pozbawionych bankowych wtrętów.Do nowych rzeczy podchodzę z reguły z dużą rezerwą, ale w przypadku magazynu StartUp dość pozytywnie się zaskoczyłem. Z jednej strony tematyka pasuje do nowego trendu bloga PP3, by wyszukiwać nowe szlaki inwestowania, z drugiej faktycznie można znaleźć tutaj nowe pomysły.

Ciekawy kwartalnik dla otwartych na innowacje
StartUp Magazine to generalnie czasopismo wydawane przez Colorful Media, skierowane do młodych przedsiębiorców zaczynających przygodę z biznesem, chociaż inwestorzy również znajdą tutaj coś dla siebie. Pismo ma na celu dostarczać pomysłów, odkrywać talenty, łamać stereotypy i otwierać umysły.

Świat nieustannie się zmienia, każdy widzi to jak na dłoni. Start-upy zaś są pionierami innowacji, to tutaj pompuje się wielkie pieniądze i tutaj mamy wielki potencjał wzrostu. Z pewnością niektóre tematy będą inspiracją do własnych artykułów. Już pierwszy który przejrzałem, przykuł moją uwagę ze względu na zamieszczoną informację o możliwości realizacji ponad 20% zysku w skali roku. 

Wielu pewnie zaraz powie: to za dużo. Ale taki właśnie potencjał ponadprzeciętnych zysków tkwi w start-upach. Owszem ryzyko jest większe od obligacji, ale dla osób, które nabrały już pewnego rozeznania w świecie finansów, będzie to pewnie ciekawa alternatywa do dotychczasowych inwestycji.

Czytelnicy pytają często skąd czerpię inspirację. Źródeł jest wiele i kwartalnik jest jedną z nich. Bowiem to nowoczesne, przełomowe technologie są napędem biznesu. W magazynie mamy podział na:
  • Inspiracje - z których można czerpać, jak chociażby wspomniana inwestycja na ponad 20%
  • Wizje i trendy - czyli rozeznanie w jakim kierunku dąży świat biznesu
  • Polska - czyli jak to wygląda u nas
  • Porady - dotyczące różnych form inwestycji pomysłu na własny biznes przez rozwój biznesu dzięki treści po rynek forex
  • Firma za granicą - rozwój startupu za granicą
Ciekaw jestem jak będzie się rozwijać ten kwartalnik. Niestety nie jest dostępny darmowo jak wspomniane na początku inne bankowe magazyny. Kosztuje 14 zł i dostępny jest w typowych punktach sprzedaży prasy jak Empik, czy Kolporter. Można też wstępnie zobaczyć jak wyglądają takie artykuły pod tym linkiem.

Ciąg dalszy: Wakacje z Business English 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz