piątek, 25 lipca 2014

50 zł w prezencie na start w Credit Agricole czyli konto na ponad 12%


W Credit Agricole pojawiła się nowa promocja w której 'na start' do zgarnięcia jest 50 zł. Jak zwykle w przypadku CA aby przystąpić do promocji należy albo być nowym klientem, albo na krótki czas nim nie być.

Krótki czas w przypadku Credit Agricole oznacza zaledwie trzy miesiące. Innymi słowy kto zamknął konto 90 dni temu, może wrócić by próbować zgarnąć kolejne bonusy. Tym razem jednak bonus jest dość zakręcony.

Co trzeba zatem zrobić? Do dnia 15 sierpnia należy założyć 1Konto z kartą debetową oraz dodatkowo Rachunek Oszczędzam i uruchomić znaną nam dobrze usługę Oszczędzam na okrągło czyli CA Saver. A więc otworzyć trzeba odrobinę więcej na start niż zwykle. A co potem?Źródło: credit-agricole.pl
 
Ważne jest by konto było regularnie zasilane na kwotę 500 zł, przy czym bank wyostrzył tutaj warunek bowiem według regulaminu należy zlecić przekazywanie środków, jeśli ma się umowę o pracę/emeryturę/rentę, lub złożyć deklarację stałego zasilania konta, jeśli prowadzi się własną działalność.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny warunek! Trzeba w placówce okazać certyfikat lub kod sms, który uprawni do skorzystania z promocji. Kod sms można odebrać w przypadku jeśli wypełni się formularz dostępny tutaj.

No dobra, powiedzmy że ktoś się na to zdecydował. Jak w końcu można dostać owe 50 zł? Nie dostaniemy ich po prostu za założenie konta i jedną płatność kartą jak w przypadku Alior banku. Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana.

Premia jest za pierwszy wpływ czyli owe 500 zł. Polega to na tym, że kwota ta otrzyma specjalne oprocentowanie w wysokości 10% netto (tytułowe 12,345% brutto) dziennie. Łatwo policzyć, że jeśli owe 500 zł będzie się trzymać na koncie przez rok czasu, wówczas otrzymamy po 12 miesiącach owe 50 zł.

Sprytnie obmyślone by zatrzymać klienta przez 12 miesięcy przy sobie, tyle bowiem trwa okres promocji. Niby w reklamie widzimy 50 zł na start, ale jak wczytamy się w szczegóły okazuje się, że owy start jest jakoś wybitnie dłuuuugi.

Niestety konto jak widać nie dla każdego


Na koniec jedna bardzo istotna uwaga. 1Konto to skrót od nazwy Pierwsze konto, a nie konto nr 1 czy coś w tym stylu. A to oznacza, że adresowane jest dla młodych ludzi w wieku 18-27 lat, po czym przekształcane jest w Konto PROSTOoszczędzające PLUS. 

Czy to jedyny bonus? Na szczęście nie, ale o tym w drugiej części artykułu.

Ciąg dalszy: 240 zł premii za płatności kartą w CA Saver

8 komentarzy:

 1. Zgodnie z Regulaminem Promocji, "Oprocentowanie specjalne
  wynosi 12,345% (10% netto) dziennie (...) Kapitalizacja (przyznanie
  Premii) następuje nie później niż w ciągu miesiąca
  kalendarzowego od dnia zapewnienia wpływu wskazanego w ust. 1. "
  Skąd pomysł, że środki trzeba trzymać na rachunku przez cały rok?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z prostego obliczenia wkładu oraz oprocentowania. Jeżeli masz 500 zł wpłacone na depozyt 10% netto dziennie to twój zysk dzienny wyniesie raptem 0,13 zł przy obecnym niekorzystnej kapitalizacji.

   Po miesiącu powinno się otrzymać 4,17 zł. Proste obliczenie na kalkulatorze wskazuje, że 50 zł otrzymasz dopiero po okrągłym roku. Więc jeśli regulamin informuje o tym co cytujesz to albo podane oprocentowanie jest błędne, albo bank ma jakiś ukryty haczyk, którego do tej pory nie znalazłem.

   W każdym razie gdybym mógł założyć to konto, trzymałbym dla świętego spokoju owe 500 zł przez rok. Kwota niewielka, a zysk i tak imponujący.

   Usuń
 2. Kalkulatory obliczają odsetki z oprocentowanie 12.345 % w skali ROKU - wtedy rzeczywiście otrzymujemy 50 zł po roku. W tej promocji bank przyznaje promocyjne oprocentowanie 12,345 % DZIENNIE - par. 3 pkt. 5 Regulaminu: "Odsetki w ramach oprocentowania specjalnego w przypadku jednorazowej premii za pierwszy wpływ są naliczane z góry za jeden dzień od wartości przyrostu salda na rachunku Konta powstałego w danym dniu.".
  Mnie udało się to konto otworzyć, niestety na skutek błędów po stronie banku teraz twierdzą, że nie przysługuje mi prawo do premii, jestem w trakcie reklamacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie daj się w przypadku, gdyby bank dał ci odmowę. Miałem identyczną sytuację.

   Moja reklamacja została rozpatrzona negatywnie, ale nie przyjąłem jej do wiadomości i złożyłem reklamację na odpowiedź. Drugie rozpatrzenie sprawy było już pozytywne i bank ostatecznie dał mi prawo do premii.

   Usuń
  2. A co do tego przyrostu dziennego i cytowanego 12,345% DZIENNIE. Znacznie wygodniej liczy się 10% netto niż mnożyć 12,345% przez podatek Belki czyli 0,81. Wtedy wartości dostajesz z marszu.

   Możliwe, że bank bierze pod uwagę inną możliwość, że wymagane 500 zł wpłacane co miesiąc ma być przez kolejne miesiące promocji. W efekcie będziesz mieć 500 zł przez rok czasu ale przy 12 wpłatach. Warto dopytać, ale raczej nie w oddziale, lecz na infolinii.

   Usuń
  3. Owszem, bank wymaga wpływów minimum 500 zł co miesiąc, ale premia 50 z dotyczy tylko pierwszego wpływu. Moim zdaniem z regulaminu jasno wynika, że bank przyznaje promocyjne oprocentowanie 10 % netto na jeden dzień w którym nastąpił wpływ (nie w skali roku tylko jednego dnia). W ten sposób w tym dniu uzyskujemy 50 zł promocyjnych odsetek netto, które bank przekazuje na rachunek najpóźniej do końca następnego miesiąca. W kolejnych miesiącach wpływ 500 zł jest konieczny aby nie utracić prawa do korzystania z premii za płatności kartą.
   Jeśli chodzi o moją reklamację, to nie zamierzam im tego podarować, bo dwa razy pytałam konsultanta na infolinii czy jest pewien że nie utracę prawa do korzystania z premii, dzień później okazało się że wprowadził mnie w błąd.

   Usuń
  4. Walcz o swoje. Ja swoje przepychanki z bankami zebrałem w poniższym artykule:
   http://polakcan.blogspot.com/2014/01/prepraszamy-za-usterki-czyli-kliencie.html

   Jak widać warto...

   Usuń
 3. Dla rozwiania wątpliwości dotyczących sposobu naliczania premii 50 zł, uprzejmie donoszę, że dla konta założonego 29.07.2014 i wpływu 500 zł w dniu 30.07.2014, bank naliczył mi promocyjne odsetki 61.73 zł - podatek od odsetek 11.73 zł = 50,00 zł. w dniu 08.08.2014.
  Nawiasem mówiąc, trochę zgłupiałam, bo zdążyłam wysmarować reklamację :) Ale może to i dobrze bo jeszcze nie wiem czy będą mi naliczać premie za płacenie kartą.

  OdpowiedzUsuń