czwartek, 5 września 2013

SkyCash jako alternatywa do Sprytnego Billa


Są pewne usługi, które raz poznane od razu akceptujemy w efekcie czego zmieniają nasze życie i przyzwyczajenia. Tak jest na pewno z opisywaną wczoraj kartą kredytową, tak jest też w przypadku opisywanego w wakacje Sprytnego Billa.

Obie w wydatny sposób ułatwiają życie. Karta kredytowa pozwala optymalizować cashflow i żyć za darmo na kredyt, Sprytny Bill pozwala realizować coraz bardziej absurdalne wymagania banków dotyczących płatności kartami płatniczymi.

Warto jednak także obserwować konkurencję. Sprytny Bill z powodzeniem zastąpił płatności w żabce, oszczędzając czas i pieniądze. Jedynym jego mankamentem jest spowolnienie działania komputera w przypadku używania emulatora. Ma jednak konkurencję w postaci SkyCash. Czy jest lepsza?

Możliwość opłacania rachunków jest tutaj od dosłownie kilku dni. Czy zatem jest jeszcze taniej aniżeli w Sprytnym Billu? Niestety nie, jak pamiętamy Sprytny Bill pobiera 0,97 zł za jeden przelew, natomiast SkyCash pobiera 0,99 zł a więc dwa grosze taniej.

Czy zatem warto sobie zaprzątać głowę SkyCash, skoro jest nieznacznie droższy? Różnica niewielka ale wiąże się z instalowaniem nowego droższego w obsłudze programu co jest raczej bezcelowe, jeśli wyznaje się zasadę o której wspomniałem wczoraj - nie zmieniamy w przerwie dobrze grającej drużyny.

Nie trzeba już doładowywać konta kartą Źródło: skycash

SkyCash ma jednak dodatkowy atut dostępny od tego roku, którego nie było dotąd. Pozwala realizować płatności kartą kredytową. A to oznacza, że nie musimy mieć środków na saldzie konta SkyCash tak samo jak nie musimy mieć pieniędzy na ror by płacić kredytówką. Sprytny Bill ma to od dłuższego czasu i była to jego zaleta ale najnowsza wersja SkyCash 2.1 dorównała mu już w tym względzie.

Tym bardziej, że niektóre kredytówki mają wciąż cashback co umożliwia dodatkowy zarobek za płacenie rachunków. Tym bardziej, że rachunki nie muszą być ograniczone do naszych stałych opłat, wszystko zależy jak zwykle od naszej inwencji.

Jak do tej pory nie testowałem jeszcze SkyCash na emulatorze androida, myślę jednak, że warto będzie przeprowadzić pierwsze testy. Oferty bankowe są coraz mniej ciekawe za to płatności mobilne rozwijają się bardzo ciekawie i warto podglądać co tam się dzieje i wykorzystać te, które wydają się najciekawsze.

Ciąg dalszy: SkyCash czyli funkcjonalność dla wybranych

11 komentarzy:

 1. Jeśli będziesz testował SkyCash to proszę sprawdź czy jest możliwość wpłaty na konto własne. Taki numer przechodzi w Żabce ale w sprytny już nie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze byłoby także poznać kod MCC.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm... przeciez do Billa też można podpiąć kredytówkę (wiem, bo mam). To o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o to, że SkyCash ma o wiele większe możliwości od Sprytnego Billa i praktycznie można go zastąpić mając przy okazji o wiele więcej.

   Zawsze można używać obu, SB do przelewów a SC do reszty którą omówię w osobnym artykule.

   Usuń
  2. korzystam ze skycasha i serdecznie go polecam mozna pienidze przelac na swoje konto za 2 zł natomiast przy zasilaniu konta kartą pobiera 1,9%

   Usuń
 4. Fragment o karcie kredytowej jest jawnym wprowadzaniem w błąd. Autorze źle to świadczy o Tobie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytałem jeszcze raz swój artykuł. Faktycznie można odnieść wrażenie że Sprytny Bill nie ma tej funkcjonalności podczas gdy intencją autora był fakt, że SkyCash nie miał płatności kartą kredytową co stawiało go w cieniu Sprytnego Billa. Od kilku dni ma taką płatność co pozwala stanąć mu w szranki z rywalem.

   Fakt, że SkyCash ma o wiele więcej funkcjonalności powoduje, że dla wielu ludzi to SC będzie bardziej poręczny. Ale jak informowałem jeszcze nie testowałem SC a artykuł jest jedynie prezentacją konkurenta.

   Co do artykułu wprowadziłem odpowiednie poprawki tak by nie wprowadzał nikogo w błąd.

   Usuń
 5. Jakoś nigdzie nie mogę znaleźć info o płaceniu rachunków na stronie skycash, może podrzuć jakiegoś linka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzeba sprawdzić w regulaminie jak szybko skycach przelewa pieniądze na konto organizacji na rzecz której płacimy rachunek. Sprytny zobowiązuje się przekazać kasę w ciągu 2 dni roboczych, trzeba ustalić czy wysyłają jakieś potwierdzenia operacji (na podstawie których można by udowodnić, że opłaciliśmy rachunek), no i tak jak jeden z kolegów wcześniej wspomniał- ciekawo czy można samemu do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy można robić płatności sprytnym billem na swoje konto płacąc kartą?
  i druga sprawa czy sprytny daje jakies potwierdzenia?

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak jak ktos wspomnial, zeby placic przez SkyCash nalezy go wczesniej zasilic. Poniewaz zasilenie karta obarczone jest prowizja (1.9%), to calkowity koszt oplacenia rachunku to nie tylko dodatkowa zlotowka, ale tez owa prowizja procentowa, ktora czyni biznes zdecydowanie mniej atrakcyjnym od Sprytnego Billa.

  OdpowiedzUsuń