środa, 11 września 2013

SkyCash czyli funkcjonalność dla wybranych


W ubiegłym tygodniu opisałem SkyCash jako alternatywę do Sprytnego Billa. Pojawiły się od razu głosy: a po co skoro opłacanie rachunków jest tutaj droższe o dwa grosze? Jaki ma sens zmiana przyzwyczajeń na coś co jest droższe?

Odpowiedź jest prosta, SkyCash posiada o wiele większe możliwości, a nic nie stoi na przeszkodzie by, tak jak w przypadku kont bankowych, mieć w komórce czy na emulatorze androida oba programy i używać każdego do czegoś innego.

W komentarzach do artykułu znalazło się wiele zapytań o możliwości wpłaty na konto własne. Szybko znalazła się odpowiedź. 
korzystam ze skycasha i serdecznie go polecam mozna pienidze przelac na swoje konto za 2 zł natomiast przy zasilaniu konta kartą pobiera 1,9% 
Możliwości jest jednak więcej. Czy praktycznych?

Przymierzam się powoli do zmiany komórki, a więc testowanie nowych programów dostępnych dzięki nowym potencjalnym modelom jest wskazane. Na co jeszcze pozwala SkyCash? Możliwości jest już wiele i ciągle ich przybywa. Wymienimy dziś kilka.

Przede wszystkim chodzi o opłacanie biletów komunikacji miejskiej. Zdarzają się tutaj nawet promocje pozwalające na zakup biletu za  połowę ceny w przypadku biletów autobusowych oraz kolejowych co z pewnością jest godne uwagi. Taką promocję organizował Master Card Mobile w czerwcu tego roku.

Oczywiście wadą jest tutaj pewne ograniczenia co do miejscowości czy regionu. Komórką można kupować bilety na kolej łączącą Warszawę z trójmiastem, a to pozwala zarazem na korzystanie ze zniżek w Trójmieście i okolicach. Ogólnie w przypadku  kolei obsługiwane są Koleje Mazowieckie, Wielkopolskie oraz SKM Trójmiasto. W przypadku PKS możliwość kupowania biletów telefonem umożliwia PKS Polonius. Z pewnością zakres będzie się z czasem zwiększać.


Źródło: skycash

Podróżowanie jest na razie ograniczone regionalnie ale już bilety do Multikina dotyczą całej Polski. Nie trzeba dokonywać wcześniejszej rejestracji, można wejść od razu z kodem 2D na salę. 

SkyCash posiada także funkcję natychmiastowych przelewów. To jedna z rzeczy, która cieszy się trudną do zrozumienia popularnością. W chwili obecnej Eurobank oferuje coś takiego darmowo, ale jak się okazuje zależy to od odbiorcy. Nie można przykładowo zrobić przelewu natychmiastowego do Idea bank. Nie widzę w tym jednak praktycznego pożytku.

Ponadto jest tutaj możliwość płatności za parkowanie w 20 miastach Polski dzięki mobiParking. Lista miast jest na stronie SkyCash. Nie jest to duża lista, ale też pewnie będzie wzrastać z czasem.

Na chwilę obecną SkyCash nie jest zbyt rewelacyjny ma bowiem zbyt dużo ograniczeń co do stref i miast. Wiele zresztą zależy od regionu, które same oferują coś bezwzględnie bezkonkurencyjnego - od nowego roku przykładowo jako pierwsze miasto w Polsce Żory będzie miało darmową komunikację miejską. W takim przypadku SkyCash będzie zbyteczny.

Podsumowując jeżeli Sprytny Bill może zastąpić żabkę, to SkyCash raczej nie zastąpi Sprytnego Billa. Sprytny Bill nie wymaga komórki z androidem, wystarczy zwykły emulator androida. Natomiast SkyCash to już raczej coś dla posiadaczy smartfonów z androidem. Kto ma może korzystać.

Zatem póki co SkyCash idzie w odstawkę nie ma bowiem na tyle atutów by specjalnie kupować nową komórkę. Komórki mają jednak to do siebie że ich żywot szybko się kończy. Umowa zwykle trwa 2-3 lata a w przeciągu takiego czasu zapewne funkcjonalność SkyCash wzrośnie na tyle, by go używać. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz