piątek, 6 września 2013

Nadchodzą zmiany w SKOK Wołomin


Dziś na FpG omawiam okazje jakie podarował nam SKOK w Wołominie z okazji jubileuszu 14 lat istnienia. Bliższa analiza najnowszych lokat oraz porównanie ich do sierpniowej oferty pozwala niestety wysnuć niezbyt ciekawe wnioski.

Okazuje się, że z okazji kolejnej rocznicy, drugi co do wielkości SKOK w Polsce zaoferował w dniu 4 września lokaty opatrzone wspólną nazwą JUBILEUSZOWA. Ale jednocześnie zakomunikował, że od 9 września czyli od najbliższego poniedziałku będą dostępne nowe lokaty o nazwie DLA KAŻDEGO.

Zniknęła zarazem lokata Nowe Pieniądze czyli ta która wymagała nowych środków w wysokości minimum 50.000 zł. To dobrze bowiem wywoływało to raczej nieprzyjemne skojarzenia z bankami ze stajni Leszka Czarneckiego. W zamian mamy powrót do zwykłych popularnych lokat.


Jak wygląda oferta DLA KAŻDEGO? Niestety już nie tak różowo jak JUBILEUSZOWA. Nie można świętować w nieskończoność. Od poniedziałku będziemy mieli powtórkę z rozrywki i tak:


1 LOKATA DLA KAŻDEGO Z ROR
Patrząc na ofertę lokat z ror widzimy, że tutaj będziemy mieć znów obniżkę o dokładnie 0,30pp w stosunku do tego co było na sierpniowej Lokata Twoja z ROR. Można to sprawdzić tutaj.

Zmiana o 0,30pp Źródło: skok.wolomin
Obecny zakres 5,50%- 6,65% zostanie tutaj zastąpiony zakresem 5,20%-6,35% zależnym zwyczajowo od długości trwania lokaty oraz ilości wykupionych udziałów. Przypomnijmy krótko ile takie udziały kosztują:
1  udział - 30 zł
11 udziałów - 330 zł
21 udziałów - 630 zł
25 udziałów - 750 zł
50 udziałów - 1500 zł
Są one jednak zwracane przy wyjściu z Kasy.


2 LOKATA DLA KAŻDEGO bez ROR
Przyglądając się lokatom do zakładania których ror nie jest wymagany widzimy, że tutaj również stawki zostaną obcięte  o kolejne 0,30pp.

Również zmiana o 0,30 pp

A więc zakres 5,30%-6,50%, który do niedawna nazywał się TWOJA LOKATA bez ROR a dziś nazywa się JUBILEUSZOWA bez ROR, zostanie od poniedziałku zastąpiony przez przedział 5,00%-6,20%.

Wynika z tego, że prawdopodobnie opisywane w tym artykule lokaty zastąpią od nowego tygodnia lokaty opisane dziś na Finansach po Godzinach. Powtarza się zatem zasada widoczna praktycznie w każdym banku. Należy brać jak najszybciej to co jest bo tendencja wszędzie jest taka sama w dół. Stąd dziś ostatni dzwonek na lepiej oprocentowane lokaty w Wołominie.


3 ROR - bez zmian
Tutaj na szczęście nie spodziewamy się żadnych zmian. W dalszym ciągu oprocentowanie jest od 2,00% do 4,80%. I zaczyna być atrakcyjne, gdyż w międzyczasie konkurencyjny Eurobank obniżył oprocentowanie swojego konta osobistego z 2% na 1,25%

Podsumowując mimo obniżek w dalszym ciągu jest tutaj bardzo dobre oprocentowanie lokat chociaż już nie tak rewelacyjne jak do niedawna. Magiczna liczba 6% będąca przez długi czas minimum atrakcyjności lokat nawet tu zaczyna być przekraczana. Wygląda więc na to że mamy ostatni moment na założenie takich lokat przy jednym udziale.

4 komentarze:

 1. Jestem po rozmowie z infolinią Skok Wołomin. Po rozmowie miła pani poinformowała mnie, że lokaty dla każdego nie zastępują jubileuszowych. Jubileuszowe można będzie zakładać jeszcze do 21 września więc jest jeszcze odrobina czasu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Na szczęście jest jeszcze Kasa Polska ...
  Pytanie jak długo ?? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałem w Kasie Polskiej jak długo będą mieli tą ofertę lokatową... niestety same pracownice nie wiedziały jak długo będzie ona trwać....

   Usuń
 3. Ciekawe jak lokaty na zmiennym.. o ile pospadały?

  OdpowiedzUsuń