piątek, 20 września 2013

Promocja 100 zł za groupon oraz 400 zł od Alior


Dla poprawy humoru po wczorajszej hiobowej wieści dziś info o najnowszej promocji konta w Alior banku. O konieczności zamknięcia konta w Alior pisałem w roku ubiegłym. Kto skorzystał, nie ma możliwości skorzystania ponownie z tej promocji, gdyż wyłączeni z niej są dotychczasowi użytkownicy banku z melonikiem.

Mowa o najnowszej promocji konta rozsądnego na grouponie. Niniejszy artykuł napisałem już kilka dni temu, ale nieoczekiwanie ofertę zamknięto po sprzedaniu zaledwie... 39 ofert! Ale po kilku dniach ofertę wznowiono a artykuł musiał zostać całkowicie przeredagowany.

A więc co mamy do uzyskania? Ano dwie rzeczy: 100 zł na start za założenie konta za pośrednictwem groupona a później zdobywać do 50 zł cashback co miesiąc za 5% zwrot z zakupów. Opisywałem to już w artykule 5% cashback na koncie nieRozsądnym w Alior


Terminy: 
1 Do 30 września 
należy wypełnić wniosek za pośrednictwem groupona a więc czasu jest dość sporo. Jak zwykle od groupona dostaniemy link, który znajdziemy na kuponie groupon. Niekiedy trudno go znaleźć, mimo że jest pokazywany strzałkami <---- :)

Po dłuuuugiej przerwie Źródło: groupon

2 Do 23 października 
należy założyć Konto Rozsądne ale nie tylko. Do tego dnia należy też dokonać płatności kartą. Obie czynności banalne więc problemów nie powinno być żadnych. 

3. O trzeci termin musi zadbać bank!
za wykonanie opisanych wyżej czynności Alior zobowiązuje się wypłacić premię 100 zł do 8 listopada. A skoro to obowiązek banku, nie wypisuję tego terminu pod numerem trzecim. A więc mamy stówę praktycznie za darmo

A co z kolejnymi 50 zł za comiesięczne zakupy? 

Tutaj już jest gorzej bowiem musimy zapewnić wpływy od pracodawcy i tutaj bank nie robi żadnego zmiłuj się. Pytałem kilkakrotnie odpowiedź zawsze jednoznaczna - musi to być przelew od pracodawcy a nie własny. Szczegóły na temat tego konta zawarłem w artykule tutaj.


Kto nie korzysta z premii za przelewy od pracodawcy BGŻ, lub korzysta z premii za przelewy w innym banku może mieć nie lada problem. W dobrej sytuacji są osoby, którym pracodawca pójdzie na rękę i zgodzi się część pensji przelewać do jednego a drugą część do innego banku. W ten sposób można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu czyli zgarnąć premie w obu bankach. 

Warto też podkreślić dość dziwne ograniczenie. Chociaż Alior przyznaje 50 zł co miesiąc to jednak w roku można otrzymać tylko 400 zł. Czyli w najlepszym przypadku można liczyć na premię do końca roku + 8 miesięcy kolejnego roku. 

Ale kto wie co się stanie od nowego roku w którym mają spaść drastycznie opłaty interchange. Jakie to wywołało zamieszanie w HIszpanii pisałem niedawno, więc kto wie czy nie dojdzie do podobnej sytuacji jak obecnie z 4% na koncie w Meritum.

11 komentarzy:

 1. 100 praktycznie za darmo pod warunkiem przelania wypłaty. Jeśli nie to 5zł za kartę + dodatkowa opłata za kartę 4zł + 8zł za konto = 17 zł do zapłacenia za listopad. Wypowiedzenie konta trwa 1 miesiąc czyli 17zł za Grudzień = 34 zł opłaty za dwa miesiące - nie wiem czy jest jakaś kara za zamknięcie konta w ciągu 2 miesięcy ? jeśli tak to niewiele zostanie Racze nie skorzystam

  OdpowiedzUsuń
 2. czesc warunkiem jet tez to iz nie posiadało sie rachunku w Alior nigdy wczesniej

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdzie ta oferta na Groupon'ie? Znów zamknęli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ja otrzymuję codziennie. Dziś np tu
   http://www.groupon.pl/oferty/rybnik/Alior-Bank-SA/26888897?nlp=&CID=PL_CRM_1_0_0_263&a=574

   Usuń
 4. fajnie wygląda to konto – zwłaszcza zwrot za zakupy. wypróbuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jest rok, a nigdy nie można było być klientem Aliora lub Synca

  OdpowiedzUsuń
 6. "O konieczności zamknięcia konta w Alior pisałem w roku ubiegłym. Kto skorzystał teraz ma możliwość otworzyć te konto ponownie bowiem jest okazja zarobić na nim podwójnie"

  BZDURA!

  "§4 Uczestnicy
  1. [...] które nigdy przed udziałem w Promocji nie posiadały żadnego
  rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Banku i nie mają podpisanej żadnej aktywnej umowy
  z Bankiem i Alior Sync (zwani dalej Uczestnikami)."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, bzdura usunięta. Alior należy do jednej ligi z neoBANKiem i innych którzy traktują klientów jak jednorazowy towar.

   Tylko nieliczne banki pozwalają starym klientom na premiowane powroty. Należą do nich m.in. ING czy Meritum.

   Usuń
 7. Czy ktoś otrzymał premię 100 zł? Warunki wypłacenia premii spełnione, minął 8 listopada a premii nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 8. Też nie otrzymałem premii. Jeszcze kilka dni poczekam i złożę reklamację.

  OdpowiedzUsuń
 9. 15.11.br. nie otrzymałam jeszcze premii

  OdpowiedzUsuń