czwartek, 26 września 2013

Pierwsza Rocznica Bloga PP2


Otwierając nową odsłonę bloga Polak potrafi nie przypuszczałem, że po roku blog ten będzie jeszcze istniał. Pierwsze przymiarki do zakończenia działalności blogerskiej były jeszcze w zeszłym roku o czym dziś w pierwszej części artykułu na PP1. Ale protesty wiernych czytelników w komentarzach oraz liczne maile zachęciły mnie do kontynuowania wpisów na temat efektywnego inwestowania.

O efektywnym inwestowaniu można pisać na wiele sposobów bo też jest mnóstwo metod na to by pomnażać swój kapitał. I ma to się nijak do tego co proponują doradcy finansowi. Blog PP1 analizował właśnie różne propozycje doradców o czym szczegółowo piszę dziś tutaj.

Blog PP2 skupia się bardziej na samodzielnym inwestowaniu bez liczenia na cudowne przepisy oferowane przez doradców. Każdy kto chciałby zadbać o swoje finanse może korzystać z porad, wystarczy tylko chcieć i poczynić odpowiednie kroki.O tym co było tematyką bloga PP1 w pierwszej części artykułu. Nie da się jednak pisać w kółko o ofertach doradców, bo to po prostu słabe produkty zaprojektowane dla pewnych zysków dla banków i bardzo niepewnych zyskach dla klientów okraszonych w każdym przypadku opłatami za niewiarę we własne siły.

Podstawowym założeniem bloga jest coś przeciwnego - każdy kto chce może zadbać o finanse. Dlatego w nowej odsłonie bloga skupiłem się na optymalizacji dochodu wyławianiu licznych wisienek, oraz prezentowaniu kolejnych ofert obligacji korporacyjnych zamiast na dalszym badaniu arsenału doradców. 


Pierwsza rocznica PP2 to także chwila refleksji czy warto dalej prowadzić tę zabawę? Moje zainteresowania jako inwestora kierują się teraz w nieco inną stronę, która raczej nie jest kierowana do masowego klienta. Z drugiej strony pomysłów na nowe, nieco inne  tematy dotyczące wszystkich, nie brakuje co wiedzą ci co podsuwają mi w mailach nowe propozycje.

Co zatem dalej? Na pewno nie usunę dotychczasowych artykułów. W końcu PP1 istnieje by przestrzegać przed złymi inwestycjami wciskanymi przez 'doradców'. PP2 istnieje by wskazywać dobrą drogę typu optymalizacja dochodu, dobre obligacje korporacyjne oraz łapanie wisienek. 

Ja ze swojej strony dziękuję wszystkim czytelnikom, którzy sprawiają, że blog żyje i pomaga innym dzięki dzieleniu się poradami i wymienianiu twórczych poglądów. Często służą one jako inspiracja do nowych artykułów, które mam nadzieje przydają się każdemu. 

Podziękowania dotyczą oczywiście wszystkich bez wyjątku: tych komentujących jak i zwykłych czytelników. A prawdziwych fanów bloga zapraszam do zapisania się jako Obserwatorzy Publiczni w prawej kolumnie tuż nad Archiwum bloga. Bez Was nie byłoby tak jak jest.

26 komentarzy:

 1. Sto lat niech żyje nam!

  OdpowiedzUsuń
 2. A czytelnicy dziękują Tobie :-). Obyśmy doczekali się jeszcze niejednej rocznicy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna lektura dla tych co interesują sie tą tematyką .Pozdrawiam I życzę stu lat.

  Mietek64

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyłączam się do pozdrowień.
  FX

  OdpowiedzUsuń
 5. Kawał dobrej roboty robisz trzymaj tak dalej
  pozdr

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie wpadło mi 500 PLNów z do Chucka i to z pół-obrotu (czytaj Płaz za wydane 10 000 zł). Ciekawostka https://aszdziennik.wordpress.com/2013/09/16/sgh-na-skraju-bankructwa-profesorowie-stracili-miliony-uczelni-na-spekulacji-zlotem/

  OdpowiedzUsuń
 7. Jesteś potrzebny !!! Samych sukcesów, nie tylko finansowych :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękujemy Polcan za ten wspólny rok - tak trzymać i nie popuszczać ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dołączam się - sto lat!

  OdpowiedzUsuń
 10. Powodzenia i kolejnych rocznic ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzieki Marcin za swietna robote ktora wykonujesz. trzymasz bardzo wysoki poziom a twoje posty o metodach alternatywnego inwestowania spelniaja swoja role. Tak trzymac.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dla mnie ten blog to ostatnio, obowiązkowa lektura poranna. Gratuluję i pozdrawiam.
  Robert

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję i życzę jeszcze wielu lat blogowania na takim poziomie. Myślę, iż ludzi, którzy zaczynają pracę od Twoich blogów jest oprócz mnie, jeszcze wielu :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja też gratuluję i zarazem dziękuję za cenne wskazówki

  OdpowiedzUsuń
 15. Sto lat!!! Oby jak najdłużej:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Najlepszy blog o finansach. Przeglądanie stron zaczynam od Twojego bloga. Nawet w sobotę i niedzielę. Gratulacje i dalszej owocnej pracy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sobotę i niedzielę wpisy rzadko się tutaj pojawiają, ale i tak wchodzę z przyzwyczajenia oraz nadzieją, że może coś nowego jednak jest:)

   Usuń
 17. Dzięki, regularnie czytam Twojego bloga :)

  Oby kolejny rok był jeszcze lepszy niz miniony a motywacji było aż nadto by utrzymać bloga w dobrej kondycji :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Powiem tak: ten blog uzależnia :) oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Kawał dobrej roboty. Gratulacje i powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 19. Podziwiam ludzi, którzy mają wytrwałość, żeby prowadzić sensownego bloga (takiego jak Twój). Serdeczne gratulacje z okazji rocznicy;-)

  OdpowiedzUsuń
 20. Fajny blog, fajne porady, fajne pomysły, fajny Polcan :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Naprawdę wartościowy blog, podziwiam częstotliwość aktualizacji, często z samego rana.
  Bardzo dziękuję i życzę powodzenia :).

  OdpowiedzUsuń
 22. świetny blog oby tak dalej!;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Czytam Twoje blogi regularnie i za każdym razem coś ciekawego wyłapię. Niekiedy jest to atrakcyjna oferta obligacji korporacyjnych, czasami jakaś fajna promocja bankowa z której jeszcze nie korzystałem ale najbardziej cenne są dla mnie artykuły stanowiące ostrzeżenie przed wpakowaniem się w jakiś beznadziejny produkt zachwalany przez "bangsterów" i pseudo doradców finansowych.
  Gratuluję i życzę powodzenia.
  Pozdrawiam, Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 24. Nawet nie pamiętam jak znalazłem Twoje blogi, ale dzień ten powinien być zapisany złotymi literami w moim kalendarzu. Pozostaje tylko niedosyt, czemu tak późno to się stało. Ale na pomnażanie gotówki chyba nigdy nie jest za późno co też czynię ;-). Dziękuję Ci bardzo za poświęcany czas i zaangażowanie w dzieleniu się wiedzą. Oby jak najdłużej.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Paweł

  OdpowiedzUsuń