czwartek, 3 stycznia 2013

Ranking kont styczeń 2013


Po rankingu lokat czas na ranking kont, które od pewnego czasu są o dziwo lepszą alternatywą, gdyż oferują o wiele lepsze oprocentowanie. Jest to dość nietypowa sytuacja bowiem zwykle to lokaty mają wyższą rentowność, te jednak lecą ciągle w dół ale konta też już kończą swoje okresy promocji.


I tak z końcem roku skończyła się bardzo dobra oferta mSavera. Wielu klientów może jeszcze z niej korzystać, gdyż promocja trwa przez 6 miesięcy ale zapisy już się skończyły trwały bowiem do 31 grudnia 2012. Kto zatem załapał się jeszcze w grudniu będzie mógł lawirować z kasą przez pierwsze pół roku 2013.

Podobnie jak mSaver do końca grudnia trwała promocja konta w Millennium, gdzie mieliśmy bardzo dobre 6,50%. Kto założył jeszcze w grudniu ma okazję cieszyć się takim zyskiem przez kwartał. Nowi nie maja już takiej opcji.


Zrobiony na podobieństwo mBanku konto Super Saver w Getin początkowo miało być ważne do końca listopada ale w grudniu przedłużono ofertę i oznaczono hasłem do odwołania. W dalszym ciągu pozostaje to bezsprzeczny lider rankingu ale użyteczność tego konta wcale nie jest taka oczywista.

1 Getin Online - Super Saver 10% (8,10%)
   Open Online - Super Saver 10%
3 Idea – Lokata Ping Pong 7%(5,67%) - do 20.000 zł
4 Kredyt bank - Ekstrakonto Plus 7% - do 3.000 zł
   Kredyt bank - Program Concerto 7% - do 5.000 zł
6 BGŻOptima - Konto BGŻOptima 6,30% (5,10%) tylko nowe środki do 40.000 zł
7 Deutsche bank - db Konto Oszczędnościowe 24h 6,00% (4,84%) - do 10.000 złTakże w ofercie Open Źródło: open online


Gwoli ścisłości Super Saver jest także w ofercie Open online. Ale co się dziwić, małpka naśladuje brata w czym tylko się da nie tylko w lokatach. 

Wszystkie powyższe oferty zostały omówione posiadają więc linki do odpowiedniego artykułu. Ponieważ z listy zniknęły oferty Millennium oraz mBanku dołożyłem tutaj dwa konta osobiste w Kredyt banku. 

Niestety obie oferty są aktualne tylko do 15 stycznia i wiadomo już, że od tej daty oprocentowanie spadnie do 5% więc za miesiąc nie będzie już ich w rankingu chyba, że spełnią się obiecanki, które słyszałem w tym banku przy zakładaniu Programu Concerto. Jeżeli okażą się prawdą szczegóły zostaną opisane na tym blogu.


8 komentarzy:

 1. Ewaryst Lutosławski3 stycznia 2013 08:07

  Bank Millennium: dzisiaj rano zauważyłem 'opłatę' za millesms: 2,25 PLN. Wydawało mi się, że do tej pory było to gratisowe.

  Mogę sobie pluć w brodę, ze nie byłem dość czujny.

  Oczywiście dezaktywowałem już tę usługę i wszystkich do tego zachęcam. SMS u operatorów to koszt 0- 40 groszy. 2,25 za jeden- dwa sms w miesiącu to gruba przesada.

  Cóż, trzeba się dostosowywać do chudszego 2013!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pytanko: czy to jest ten sms, co służy do potwierdzania transakcji?

   Usuń
  2. Kody autoryzujące transakcję wysyłane SMSem są bezpłatne. Płaci się za SMSy informujące o operacjach na koncie oraz o transakcjach dokonanych kartami płatniczymi.

   Usuń
  3. Zgadza się dokonywałem niedawno przelewu z Millennium i bank nie pobrał żadnych opłat za sms autoryzujący przelew.

   Usuń
 2. Oferta Świnek (BGŻ Optima) ważna jest do 04 Lutego, więc również w przyszłym miesiącu zniknie z zestawienia - szkoda :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Ewaryst Lutosławski3 stycznia 2013 10:10

  Mam nadzieję, że po tym terminie chociaż te 5,8% zostawią.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wie ktoś, czy na superSaver 10% w Getinmożna przelew robić z innego swojego konta i będzie zaliczać od tego 10%??

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest błąd w ofercie BGŻ optima. Dla środków powyżej 40000 jest 5,8% a nie 5,1%

  OdpowiedzUsuń