środa, 9 stycznia 2013

200 zł premii na karcie kredytowej w Citibank


Po dłuższej przerwie mamy nareszcie coś ciekawego na grouponie. Od wczoraj ukazała się tam oferta karty kredytowej w Citibank a więc coś co zawsze warto mieć w portfelu jeśli ktoś wie jak to obsługiwać i korzystać z korzyścią dla siebie.

Do zarobienia jest 200 zł a więc gra jak widać jest warta świeczki. Trzeba jednak rzecz jasna sprawdzić jakie są wymagania, tym bardziej jeśli weźmiemy to co się ostatnio w bankach dzieje a dzieje się niedobrze o czym świadczą praktycznie wszystkie artykuły na FpG opublikowane w tym roku.

Na początku trzeba sobie wyjaśnić jedną rzecz często zresztą spotykaną w przypadku kart kredytowych. Premia 200 zł nie będzie przyznana na rachunek bankowy lecz na rachunek karty. Jak tego dokonać?


Jak wiadomo w przypadku każdej oferty grouponu trzeba wypełnić wniosek internetowo do 25 stycznia 2013 do którego link można znaleźć na grouponie. To jest norma bez tego nie ma co liczyć na żadne premie.

Źródło: groupon

Gwoli uczciwości trzeba powiedzieć że tak naprawdę do zgarnięcia jest 195 zł, gdyż groupon nie jest darmowy lecz kosztuje 5 zł. A skoro to koszt, należy go odjąć od zysku.

Warunki są banalne. Trzeba dokonać minimum 3 transakcji kartą w tym jedną zbliżeniowo czyli paypassem. Ale nie dowolnych transakcji ich łączna kwota musi wynosić minimum 300 zł. Mamy na to 3 miesiące od daty wydania karty. 

Zatem należy pamiętać że przykładowo nie wystarczy jednorazowy zakup za 300 zł ani też 99 zakupów po 3 złote. Oba przypadki nie spełniają warunku: minimum 3 transakcje na kwotę 300 zł. Nie ma to tamto.

Gdy w dowolny ale dopuszczalny sposób dokonamy zakupu na 300 zł, wówczas bank zwróci na rachunek karty 200 zł do końca czwartego miesiąca kalendarzowego od momentu wydania karty. Zatem nawet jeśli wykonamy w ciągu jednego dnia 3 płatności po 100 zł i praktycznie z marszu spełnimy warunki umowy to jednak na wypłatę przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Warto tutaj podkreślić, że karta kredytowa przez pierwszy rok jest bezpłatna. To duży plus, gdyż nie wszystkie banki tak robią. Ostatnio pytałem o kartę kredytową w BPH i niestety tutaj każda kosztuje już na starcie a zwolnienie z opłat wymaga spełnienia bardzo trudnych warunków praktycznie nieopłacalnych.

Oferta co chyba jest oczywiste skierowana jest do osób, które nie mają karty w Citi. Można wybrać jedną z trzech kart widocznych na powyższym obrazku: srebrną złotą lub platynową. Mając na uwadze fakt, że karty mają być kolejnym punktem do odstrzału w bankach wydaje się, że takich fajnych ofert dużo już w przyszłości nie będzie. A szkoda bo karta kredytowa to jeden z ciekawszych pomysłów bankowych przynajmniej dopóki mają one grace period.


10 komentarzy:

 1. Dodatkowy koszt 2 zł/m-c za naklejkę zbliżeniową

  OdpowiedzUsuń
 2. No, niestety mam już kartę kredytową w Citi, więc na promocję się nie załapię. Ale chciałem się podzielić czymś dodatkowo pozytywnym, co dotyczy mojej karty. Mianowicie mogę nią opłacać rachunki (robiąc przelewy z karty na inne konta). Trzeba wcześniej zadzwonić do citiphone i podać wszystkie dane (nr rachunku odbiorcy, etc.). Korzyść jest oczywista - odroczenie wszystkich płatnosci za mieszkanie na miesiąc. I tutaj pytanie: czy karta oferowana w promocji też posiada tę dogodność?
  (YKS).

  OdpowiedzUsuń
 3. No i po promocji :(
  No worry - pewnie za chwilę pojawi się na MyDeal-u (i to w wersji bezkosztowej)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko działa jestem po rozmowie tel 16 min trwała.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. "Gwoli uczciwości trzeba powiedzieć że tak naprawdę do zgarnięcia jest 195 zł, gdyż groupon nie jest darmowy lecz kosztuje 5 zł. A skoro to koszt, należy go odjąć od zysku." w regulamienie jest napisane, ze mozna ubiegać się o zwrot tych 5 zł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwrot jest możliwy tylko w przypadku gdy nie otrzymamy karty kredytowej.

   Usuń
 6. tym, którzy nie chcą płacic 5zł i chcą zachowac cała pulę dla siebie podaje link: gr.pn/citi_konto

  Nie ma weryfikacji kuponu (jedynym, który takiej weryfikacji dokonywał był do tej pory ING).

  Mi udało się założyć kartę w CITI dopiero po 3 wizytach kuriera i czasowo jest to rozłożone.

  Niewątpliwym plusem jest brak opłat przez rok, ale nie ma co liczyć na wysoki limit. Jako klient mbanku mogę liczyc na wyższą kwotę kredytu, a karta też była za darmo.

  A na gruperze uaktywnił się sync z premia 50zł, jeśli ktoś jest zainteresowany.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam... powyższy link jest prawdziwy. Po zakupie groupona taki sam link jest podany w wiadmości. Groupon jest aktywny do końca dnia 14.01.2013.

   Usuń
 7. Po jakim czasie oni zadzwonia?

  OdpowiedzUsuń
 8. no właśnie wypełniłem formularz kontaktowy i nie dzwonią?

  OdpowiedzUsuń