Ranking kont oszczędnościowych jest na pewno zdecydowanie najciekawszym rankingiem spośród wszystkich jakie tutaj prezentuję a było ich niemało. Największą popularnością cieszy się oczywiście ranking lokat ale tam godzimy się z zamrożeniem pieniędzy co przy raczej niewysokim obecnym oprocentowaniu powoduje, że lokaty stają się mało ciekawe.
Co innego konta. Tutaj mamy dostęp do naszych środków w każdej chwili a co ciekawe obecnie wytworzyła dość nietypowa sytuacja polegająca na tym, że najatrakcyjniejsze są jednodniówki czyli lokaty jednodniowe a to praktycznie równoważnik konta.
Co zatem nowego w nowym rankingu? Od tego miesiąca dzielę konta tak samo jak lokaty na dwie ligi a dodatkowo na przedligę. Przedligę lepiej raczej omijać z daleka i zacząć od razu od zwykłych lig.
Przedliga czyli pseudokonta
Tradycyjnie zaczynamy od saveropodobnych dziwolągów ku przestrodze tych, którzy mogliby się skusić na wysoki ale raczej wydumany procent. Nadaję im nawet nazwę przedligi, gdyż nie powinny się zaliczać do kont, niemniej jednak są oferowane jako takie.
1 Getin Online - Super Saver 10% (8,10%)
1 Getin Online - Super Saver 10% (8,10%)
Rzeczy naprawdę godne uwagi mamy poniżej.
5 Toyota - Lokata na dzień dobry 7% (5,67%) do 15.000 zł
6 Getin Online - Lokata bumerang 6,50% (5,27%) - do 10.000 zł
5 Toyota - Lokata na dzień dobry 7% (5,67%) do 15.000 zł
6 Getin Online - Lokata bumerang 6,50% (5,27%) - do 10.000 zł
Open Online - Lokata bumerang 6,50%- do 10.000 zł
9 Idea – Lokata Ping Pong 5,50% (4,45%) - do 20.000 zł
Mamy tutaj nowego lidera a więc Toyotę bank. Ich bardzo dobra oferta 7% zastąpiła przynajmniej częściowo Ping Ponga, który poleciał w dół. Nie miałbym nic przeciwko temu by na pomysł atrakcyjnych jednodniówek skusiły się kolejne banki.
Niestety cała pierwsza liga posiada ograniczenie kwotowe. Okazuje się jednak, że wielu z Was nie chce się codziennie zakładać lokat by wyciągnąć kilka złotych więcej. Dlatego od ubiegłego miesiąca publikuję także kolejne miejsca. Ponieważ nie mają one ograniczeń co do kwot są to typowe klasyczne konta oszczędnościowe.
Druga liga czyli klasyka
10 Meritum - Konto oszczędnościowe 5,00% (4,05%)
Citi Handlowy - Konto SuperOszczędnościowe 5,00%
Kredyt bank - Ekstrakonto Plus 5,00% - do 3.000 zł
Kredyt bank - Program Concerto 5,00% - do 5.000 zł
Z drugiej ligi wyleciały aż 3 oferty: zapowiadany niedawno DnB Nord, BNP Paribas, gdzie obniżono stawkę o kolejne 0,50 p.p. oraz Millennium, który wrócił do swoich marnych 3,80%
Jak widać na chwilę obecną konta stały się dziwne. W przedlidze mamy niebezpieczne twory, które raczej lepiej omijać z daleka. W pierwszej lidze mamy bardzo dobre lokaty pełniące rolę konta, które jednak nie wszystkim się podobają. Druga liga zaś zaczyna się kruszyć. A to nie wróży dobrze na przyszłość.
Niestety, trzeba się pożegnać z Millenium po 3 miesiącach, z 6,5 na 3,8% jednak robi różnicę. Nowa oferta 5% jest tylko dla nowych klientów, więc pewnie teraz w Millenium będą mieli tysiące klientów zamykających konto oszczędnościowe.
OdpowiedzUsuńSuper pomysł z tymi LIGAMI, zarówno przy lokatach jak i kontach oszczędnościowych.
OdpowiedzUsuńKażdy ma inne potrzeby i od razu zaczyna lekturę od odpowiedniej LIGI.
Super udogodnienie.
Na swoim koncie oszczędnościowy w deutsche bank dostałem informacje że od 18 kwietnia db również obcina oprocentowanie.do.2,5% więc czas powoli również zamykać konto.
OdpowiedzUsuńWitam! Z jakiego to powodu DnB wypada z ligi? 5,5% miało być gwarantowane przy zgodzie na przejście do GNB aż do końca sierpnia. Czy ominęły mnie jakieś niepokojące wieści?
OdpowiedzUsuńPo prostu zajrzałem na stronę banku a tam oferty konta na 5,5% już nie ma.
UsuńGdyby trzymać się konwencji o której piszesz w rankingu byłby np. Millennium z ofertą na 6,50%. Mam tam kasę na taki procent do piątku bo podpiąłem się do osoby która otwarła konto 10 grudnia i ma gwarancję oprocentowania przez kwartał. Ale takich tricków nie biorę pod uwagę.
Ranking przedstawia po prostu ofertę dla wszystkich na dzień publikacji a nie kombinacje spryciarzy.
W dodatku na Open Online, zeby zalozyc lokate Bumerang - trzeba miec konto oszczednosciowe, bo tylko z niego mozna przelewac srodki :(.
OdpowiedzUsuńEwelina chyba coś pomieszałaś. Żeby założyć lokatę Bumerang czy to w Open Online czy Getin Online potrzebne są konta ale osobiste (Optymalne i Swobodne) a nie oszczędnościowe. Przelew z oszczędnościowego jest darmowy raz w miesiącu a potem kosztuje i to nie mało - 4,99 zł.
UsuńDzisiejsza decyzja RPP o kolejnej obniżce stóp procentowych nie napawa optymizmem. Warto więc zamrozić czym szybciej swoje środki na średni lub długi okres, dopóki mamy te średnie 5%
OdpowiedzUsuńCzy w Toyota bank trzeba miec konto osobiste, oplata 2,50 za mc czy moze byc tez konto Click, dla ludzi do 24 roku zycia, ktore ma oprocentowanie samo w sobie 5,25& i jest darmowe?
OdpowiedzUsuńOprocentowanie na koncie oszczędnościowym w dbNET od 18-04-2013 r. spada do 2,5%. BGŻoptima również obniża oprocentowanie do 3,6%, bodajże od kwietnia. Do jakiego innego banku zatem odkładać podręczne oszczędności, aby mieć zysku więcej niż te marne 3,6%? Jakieś pomysły?
OdpowiedzUsuńCzemu nie do http://www.meritumbank.pl/indywidualni/rachunki/konto_oszczednosciowe#r,main,selectedTab=56814 ?
UsuńDzisiaj rozmawiałam z pracownikiem DB i mówił, że obniżenie oprocentowania na koncie oszczędnościowym dotyczy tylko kont nie-internetowych. Notabene informacja z konta jakimś dziwnym trafem zniknęła [a też ją wcześniej widziałam]. :)
OdpowiedzUsuń