czwartek, 17 listopada 2016

Problematyczne połączenia z użytkownikami ybankingu


Od poniedziałku zmieniło się drastycznie premiowanie w ybanking. Jakie zmiany zostały poczynione omówię niebawem, dziś jednak wpis będący wynikiem dość zaskakującego podejścia niektórych użytkowników tej platformy.

Z jednej strony pytacie mnie ciągle jak skorzystać z zaproszenia, które zamieściłem w ostatniej aktualizacji rankingu. Z drugiej strony stwierdziłem przy porównywaniu korzyści z kolegami w pracy, że... zaproszenia są powysyłane ale nie zaakceptowane wcale!

W efekcie jak się okazuje wielu z Was sądzi że ma już połączenie, podczas gdy wcale go nie ma. To oczywiście nie generuje żadnych zysków dodatkowych, a w nowym modelu ma to niebagatelne znaczenie. Jak to uruchomić?


Tutaj możesz się połączyć ze mną według wskazówek zawartych w artykule


1. Niewłaściwy mail uniemożliwia dokonanie połączenia:(
Pierwsza rzecz podstawowa. Wielu z Was wysyłało mi zaproszenia na maila podanego w zakładce kontakt. Niestety nie mogłem takich zaproszeń zaakceptować, gdyż nie pojawiają się one w zakładce Połączenia.
 
To zaproszenie mogę zaakceptować bo przyszło na właściwy mail


Okazuje się że można akceptować tylko zaproszenia wysyłane na maila z którego dokonywaliśmy rejestracji. Ze względu na bardzo obfitą korespondencję posiadam wiele maili i rejestracji w yb dokonałem z innego maila niż ogólnodostępny.

Tego zaproszenia nie możliwości zaakceptować, nie będzie go w yb

Niestety wysłane zaproszenia nie posiadają maila nadawcy, więc nie ma możliwości komunikacji z osobą zapraszającą jeśli się jej nie zna. Jest to zrozumiałe, yb w domyśle zakłada, że zapraszają się osoby, które się znają, więc mają swoje maile. Obcych osób piszących na niewłaściwy mail nie da się zaakceptować.


2 Brak akceptacji zaproszeń
Drugą rzecz zauważyłem w tym tygodniu, sprawdzając zyski u kumpli z pracy. Ze zdumieniem stwierdziłem, że mało kto ma dobrze działające połączenia. Większość użytkowników yb nawet sobie nie zdawała sprawy, że nic nie działa tak jak powinno.


Kluczowe jest kliknięcie w Akceptuj

Zdarzały się nawet przypadki, że żona wysłała mężowi zaproszenie i... zaproszenie nie zostało zaakceptowane, choć oboje byli pewni, że wszystko działa poprawnie. Inna osoba zarejestrowała lokatę... bratu, co z definicji nie zadziała właściwie.


3 Jak zaakceptować zaproszenie
Czy możesz wyjaśnić jak połączyć się w YB przez dedykowany przez Ciebie link. Klikamy i co dalej, bo nie bardzo się odnajduję.
Pytacie tak w komentarzach jak w mailach jak zaakceptować zaproszenie podane w artykule. Dla nowej osoby wszystko co nowe powoduje, że trzeba trochę czasu by się z nowością oswoić. Na szczęście nie jest to trudne.

W zakładce połączenia odnajdujemy otrzymane zaproszenia

Logujemy się do yb, po czym przechodzimy na zakładkę Połączenia. widoczną tuż pod Oferty banków. Przewijamy na dół by odnaleźć sekcję Otrzymane zaproszenia. Wygląda to tak jak w punkcie 2.

Dopóki nie klikniemy w button Akceptuj widoczny po lewej stronie, nie będziemy mieć połączenia z osobą, która wysłała do nas zaproszenie. Dopiero po zaakceptowaniu zaproszenia, imię i nazwisko osoby zapraszającej pojawi się w na Liście połączeń.


4 Wysyłanie zaproszeń
Także i my możemy wysłać zaproszenia i kontrolować czy osoby zaproszone zaakceptują je. Wklejamy mail osoby którą chcemy polecić i wysyłamy zaproszenie. Przypominam, że musi to być mail użyty do rejestracji. Wysłane maile są widoczne na dole w ostatniej sekcji widocznej poniżej.


12 zaproszeń z różnych powodów nie zostało jeszcze zaakceptowanych

W moim przypadku aż 12 zaproszeń nie zostało zaakceptowanych. To są problematyczne połączenia, które jak sprawdzałem wynikały np. z tego, że ktoś komuś założył konto na jedną lokatę, nie zgadzały się więc dane osobowe i połączenie nie doszło do skutku.

Sprawdźcie swojej połączenia, być może macie podobne problemy, które ograniczają wam potencjalne zyski ze zgłoszonych lokat czy produktów. To samo zresztą dotyczy wszystkich osób z którymi macie połączenia.

Ciąg dalszy: Rewolucyjne zmiany na yb czyli więcej dla aktywnych

24 komentarze:

 1. Kwadratura koła. YB ma pokrecony system, ktory nie jest intuicyjny i to uzytkownik uzytkownikowi ma tlumaczyc i robic Print Screeny.
  Swiat stanal na glowie.
  Jak chca pozyskac klientow to miech zmienia system na bardziej intuicyjny, zeby klient mie musial sie domyślać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Polcan. Ciężko zrozumieć ten YB. Na dziś za założenie lokaty na 10 tys., 3 m-ce, 4% w Nest Banku z ze strony YB dostaje się dodatkowo 1,2% tj. 24,50 pln.
  Fast Club za to samo daje 50zł. Gdzie się bardziej opłaca? Skoryguj mnie jeżeli coś źle napisałem. A może Pan Turczynowicz się wypowie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry,
   Ybanking to platforma zakupów grupowych. Najwięcej się zyskuje gdy połączy się z kilkoma znajomymi. Wówczas można osiągnąć znacznie wyższe premie niż gdzie indziej.

   Co ważne - to nie jest zwykły system poleceń. Raz utworzone połączenie działa na wszystkie produkty kupowane w przyszłości.

   Dla osób kupujących samodzielnie też posiadamy ciekawą ofertę, ale nie możemy zagwarantować, że taka oferta dla 'samotników' zawsze będzie najlepsza na rynku.

   Pozdrwiam

   Usuń
 3. Próbowałem dodać Ciebie do konta żony. Po kliknięciu na link z www jak kiedyś wyświetla się info o Twoim zaproszeniu ale po zalogowaniu na konto nie ma Ciebie na liście zaproszeń w zakładce POŁĄCZENIA.
  Coś nie działa :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę to dziwne, bo inni potrafią się połączyć. Twoja żona powinna mieć mnie w sekcji Otrzymane zaproszenia...
   Zapytam bezpośrednio w yb o co chodzi.

   Usuń
 4. Dzień dobry,
  Sprawdzimy to w weekend.

  Finalne premie naliczane są na podstawie połączeń z ostatniego dnia miesiąca.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś się pogubiłem z terminami płatności
  Zawsze były ok 16 dnia. A teraz na koncie brak. A jak u Was...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Termin mają do 20 każdego miesiąca, a że wypada to w niedzielę, to pewnie pojawią się w poniedziałek. Taką dostałem informację.

   Usuń
 6. U mnie połączenia działają. Co do stawek to jeszcze nie liczyłem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Działają coraz wolniej we wszystkim. Znajomy zgłosił 10 listopada pożyczkę (jeszcze wg starego Regulaminu), po kilku dniach zapytał się mailowo czemu dalej nie ma jej w systemie. I nic. 9 dni minęło i ani pożyczki w systemie ani nawet odpowiedzi na zapytanie.Chyba poza prezesem nikt już tam nie pracuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry,
   Pracujemy na pełnych obrotach. Zbiegło się kilka terminów, stąd pewne opóźnienia.
   Nie mają one wpływu na wypłatę premii. Wszystkie produkty są importowane z datą założenia lub zgłoszenia.
   Pozdrawiam

   Usuń
 8. Pan Pawel coraz wiecej sie tlumaczy...
  Pora chyba zatrudnic nowych ludzi albo zmienic procedury, bo chyba YB nie chce byc firma zawsze spóźniona i tlumaczaca sie klientom a to z wydluzinego importu produktow, a to z opoznionych platnosci, a to z nie dzialajacych polaczen... A na koniec roku za pewne jeszcze z PITow nie na czas... ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Rozumiem, że jeśli w YB zakupi się tylko lokaty należy oferowaną premię podzielić przez 2; np. Idea Bank lokaty to 0,05%? Druga kwestia to czy są jakieś limity kwotowe jak to miało miejsce przed 15 listopada? Dotychczas było o ile się nie mylę 100zł. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to wygląda. Jak zgłosisz do YB lokaty w IB za 1 milion to dostaniesz premię 41,66 PLN + ewentualne premie od znajomych ...

   Usuń
 10. Panie Turczynowicz!
  Podzielam Pana zdanie, że te połączenia działają dłużej niż jednorazowy zakup w FastClubie.Przekonywujące jest również to, że w połączeniu ze znajomymi można zyskać więcej. Czy mógłby Pan podać zysk z założonego konta z lokatą w Nest Banku? Na stronie YB podane jest 1,2% to na miesiąc czy na całą lokatę?. Jeżeli zarejestruję się w YB i z Pana strony założę w NB lokatę w wysokości 10 0000 na 3 m-ce, 4% to ile ja zyskam jak się połączę z 1 osobą a ile jak z 2 czy 3-ma. Ile dostanę jak się z nikim nie połączę?
  Panie Turczynowicz czy mógłby Pan podać konkretne cyfry bo nie do końca łapię system YB.

  OdpowiedzUsuń
 11. Panie Turczynowicz: chodzi o lokatę Witaj w wysokości 10 000/ słownie dziesięć tysięcy/ a nie jak napisałem wyżej 10 0000.To czeski błąd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie jeszcze interesuje czy należy skorzystać z platformy YB przed złożeniem wniosku o lokatę w Banku, czy przed jej opłaceniem? I czy w przypadku zakładania kilku lokat w jednym banku tego samego dnia należy każdorazowo robić to poprzez YB czy też wystarczy 1 raz na kilka lokat?

   Usuń
  2. Konieczne jest najpierw zarejestrowanie na Ybanking, a później złożenie wniosku o lokatę z linku w naszym systemie. Tylko wówczas możemy wypłacić premię.

   Jeżeli to są lokaty standardowe (nie promocje dla nowych klientów, nowych środków itp), to wystarczy skorzystać z linku jeden raz w danym dniu.

   Usuń
 12. Marcin artykuł jest fajny ale nie łapię w jaki sposób mógłbym się z Tobą i vice versa połączyć. Klikam w podany link i otwiera się strona YB z zaproszeniem od Ciebie. Loguję się na swoje konto i co dalej?
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak napisałem wchodzisz na zakładkę 'Połączenia', przewijasz w dół w poszukiwaniu 'Otrzymane zaproszenia' i jeśli tam jestem, a jak rozumiem powinienem tam być, to klikasz na 'Akceptuj'.

   Usuń
  2. Waldek - nie tylko u Ciebie nie działają połączenia z Marcinem. Ja próbowałem od kilku dni żonę podłączyć i się nie udawało. Przed chwilą coś "zaskoczyło" ale ... po podłączeniu Marcina premia na koncie nie wzrosła ani o 1 PLN !!! To po co się w sumie łączyć ?

   Swoją drogą bardzo dobry tytuł Marcin wybrał.

   Usuń
 13. Marcin tak zrobiłem:
  1. kliknąłem w link z Twojego bloga.
  2. zalogowałem się ze strony YB z tekstem" Marcin S... zaprasza Cię do Ybanking"
  3. loguję się swoim e-meilem i hasłem.
  4. Klikam zakładkę Połączenia/ z lewj strony u góry/
  5. Przewijam w dół na "otrzymane zaproszenia" ale tam nie ma nic/ jest w podzakładce "otrzymane zaproszenia"- komunikat "0 aktywne" i pod spodem: nie otrzymałeś żadnych zaproszeń/
  Nie ma Ciebie Marcinie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za informacje.
   Prześle zapytanie bezpośrednio do yb, bo nie wiem dlaczego tak jest.

   Usuń
 14. Dzień dobry,

  Poniżej odpowiedzi na poszczególne tematy, które ostatnio pojawiły się na blogu.
  1) Prawidłowe działanie zaproszeń.
  Rzeczywiście zaproszenia z linków mogą szwankować jeżeli na danym komputerze takie zaproszenie / połączenie już miało miejsce lub jeżeli z jednego komputera korzysta kilka użytkowników. Zaproszenia z linku są zapisywane w ciasteczku w przeglądarce. System interpretuje ponowne skorzystanie z linka jako powtórne zaproszenie tej samej osoby i nie potrafi tego poprawnie obsłużyć. Jeżeli chcecie Państwo testować łączenie i rozłączanie w takich przypadkach, to rozwiązaniem jest wysłanie zaproszeń na maila.

  2) Proporcjonalny podział premii.
  Tak samo jak w 'starym' modelu, w przypadku wielu połączeń premie dzielą się proporcjonalnie pomiędzy połączone osoby.

  Pan Marcin ma bardzo wiele połączeń i jego premie dzielą się na bardzo dużo osób. Analogicznie było w poprzednim modelu, tylko dotyczyło sald. Wiele osób połączonych z Panem Marcinem nie miało z tego żadnych korzyści. Teraz tworzenie takich połączeń małą korzyść przynosi i nie daje żadnych strat.

  Nie ma odpowiedzi na pytanie ile połączeń da zadowalający poziom premii. Połączenie z kimś kto ma 100 połączeń jest czymś zupełnie innym niż połączenie z kimś kto nie ma ani jednego.
  Na przykładzie – przyjmijmy, że czytelnicy tego bloga otrzymują około 10 tys. zł miesięcznie premii za swoje produkty, po 40 zł średnio na osobę, czyli 20 zł ‘do podziału’ ze znajomymi. Zwiększenie liczby połączeń w ramach tej samej grupy do poziomu każdy-z-każdym nie zwiększy tej sumarycznej kwoty, tylko spowoduje inny podział premii. Zamiast 5 połączeń po 4 zł będzie 100 połączeń po 0,20 zł.
  W grupie połączonej każdy-z-każdym wzrost premii może nastąpić tylko przez zaproszenie nowej osoby. Jeżeli to jest ‘prawdziwy’ znajomy, a nie np. z grupy facebookowej, to zapewne długo będzie można korzystać z takiego połączenia w pełnej wysokości.

  3) Przykład lokaty Nest
  Wypłacamy premie produktową w wysokości 1,2% od salda w skali roku. To daje 30 zł za 3 miesięczną lokatę na 10 000 zł.
  Ta premia podlega takim samym zasadom jak powyżej, czyli 15 zł za zakup lokaty przez Ybanking i 15 zł od każdego znajomego, który kupi tę lokatę (z zasadą podziału premii – czyli całe 15 zł jeżeli znajomy nie ma więcej połączeń i proporcjonalnie mniej jeżeli ma wiele).

  4) Potencjalne błędy w wyliczeniach
  Finalne wyliczenia premii są weryfikowane ręcznie po zakończeniu miesiąca i importów. Wcześniejsze wyliczenia są prezentowane tylko informacyjnie. Ale oczywiście chcemy żeby były prezentowane poprawnie.
  Proszę o zgłaszanie wątpliwości na adres kontakt@ybanking.com

  5) Spadek premii.
  Spadki premii są w większości spowodowane zatrzymaniem promocji na zgłoszone rachunki oraz obniżeniem stawek za lokaty Idea Banku.
  Nie ma to związku ze zmianą modelu.
  Dla obu tych produktów przygotowujemy interesującą alternatywę i sukcesywnie dodajemy inne produkty, które mogą stanowić źródło premii.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń