poniedziałek, 21 listopada 2016

7,00 % na koncie z kontomatikiem tylko do końca listopada


Wydawać by się mogło, że 7% na koncie to odległa przeszłość. A jednak sprytni mogli w tym roku podrasować sobie oprocentowanie do starej dobrej stawki powszechnej na początku istnienia bloga. 

Cały trick polegał na tym, że trzeba było skorzystać jednocześnie z dwóch promocji. Z jednej strony można było założyć konto w WBK z świetną stawką 4%, zaś z drugiej strony po prostu podnieść stawkę do 7%.

Teraz 4% bez możliwości podkręcenia

Na marginesie, owe 4% gwarantowane do końca 2017 w dalszym ciągu jest dostępne w WBK, a dodatkowo bank dodaje na start 100 zł za dokonanie dwóch przelewów w grudniu i styczniu. Kto jakimś cudem jeszcze z tego nie skorzystał ma czas tylko do 30 listopada 2016.

Tutaj założysz konto na 4% wraz z 100 zł dla nowych klientów

Zainteresowani szczegóły promocji znajdą w artykule na FpG. Niestety od rewolucji jaka zaszła w ubiegłym tygodniu na yb nie da się już owych 4% podnieść do tytułowych 7%. Taka promocja potrwa tylko do końca listopada o czym informuje poniższy wpis.

7% dzięki Kontomatik będzie działać tylko do końca listopada:(

Kontomatik był tak sprytnie skonstruowany, że mimo iż na jednym koncie WBK atrakcyjne 4% było gwarantowane tylko do kwoty 4000 zł, to kontomatik pozwalał łączyć kilka kont. Jeśli więc ktoś miał kilka kont, to można było za jednym zamachem podnieść stawkę do 3% na kilku z nich.

Było tutaj jednak ograniczenie kwotowe do wabika. Więc w sumie można było korzystać z połączenie trzech kont. Stawka aktualna do promocji była zresztą widoczna w systemie i będzie widoczna do 30 listopada.


Kontomatik wzbudzał jednak wiele kontrowersji. Szczególnie niepokojące było dziwne jego działanie. Logowaliśmy się do banku poprzez yb, importowaliśmy saldo i... nie dostawaliśmy żadnej informacji o pomyślnym wylogowaniu. Trzeba było na wiarę przyjąć, że wszystko działało poprawnie.

Najbardziej dziwną sprawą związana z kontomatikiem była konieczność dokonywania aktualizacji. Wiedzieliście o tym? 

Jak się dowiedziałem stosunkowo niedawno, każdy kto używał kontomatika musiał raz w miesiącu zalogować się do banku poprzez yb i dokonać w ten sposób aktualizacji. W listopadzie zrobiłem aktualizację i widać to po zalogowaniu się, niestety nie wiem czy robiłem to w każdym z poprzednich miesięcy.

Szkoda że to już koniec...
  Nie da się też nijak sprawdzić czy premia za kontomatik była wypłacana w poprzednich miesiącach. Być może jest jakiś sposób na filtrowanie naszej historii, nie odkryłem go jednak jak dotąd. 

Dziś zresztą staje się to nieistotne. Kontomatik nie będzie już dostępny od przyszłego miesiąca, a nam pozostaje już "tylko" 4%. Zmienia się także diametralnie sposób premiowania, ale o tym szerzej dziś na FpG.

1 komentarz:

  1. Ze względu na fakt, że 20 w tym miesiącu wypadł w niedzielę, premie za październik w yb zostały wypłacone dopiero dziś. Sprawdźcie swoje konta.

    OdpowiedzUsuń