poniedziałek, 7 listopada 2016

Zyskaj z kartą na poczcie 10% cashback


Byłem ostatnio na poczcie i ze zdumieniem przekonałem się, że można tutaj płacić kartą:) Rzadko bywam na poczcie, zaś wydawane kwoty są małe, ale w sam raz na wymagane pojedyncze płatności jak chociażby w Millennium.

Wraz z uruchomieniem terminali płatniczych pojawiła się tutaj inna nowość. Bank daje oto możliwość 10% cashback. Brzmi bardzo fajnie, ale po zajrzeniu do szczegółów, nie wygląda już to tak ciekawie

Omawiana w ubiegłym tygodniu nowa edycja Money Mania 9 jest bardzo fajna. Za dwa przelewy dostajemy premię w postaci 100 zł, a na deser konto na 4% z gwarancją oprocentowania do końca 2017 roku. Oferta palce lizać, wzór dla innych banków.

Pocztowy nigdy tak dobrej oferty nie miał. Tutaj promocje są tylko namiastkami ofert w innych bankach: do zyskania są malutkie profity, za to wymagania trochę dziwaczne. Owszem jest fajny bo 10% cashback, ale w miesiącu można zgarnąć maksymalnie... 10 zł.

Nie pamiętam kiedy jakiś bank dawał tak malutki ułamek zwrotu. Zwykle normą było 50 zł, dziś zwroty są nieco mniejsze, wszak T-Mobile daje 15 lub 25 zł zwrotu, ale Eurobank daje możliwość zwrotu nawet 60 zł/m-c.

Pocztowy bije jednak rekordy ale w drugą stronę. Aby dostać zwrot w wysokości 10% płatności, trzeba:
 • dokonać przelewu na 500 zł
 • dokonać płatności kartą poza pocztą na kwotę 300 zł
Pierwszy warunek jest banalny. Drugi w zasadzie też nie, bowiem można robić zakupy gdziekolwiek, ale niestety nie wliczają się one do premii:( Do niej zalicząją się tylko i wyłącznie zakupy robione na poczcie, zaś aby dostać 10 zł zwrotu trzeba tutaj wydać 100 zł.

Niby niedużo, ale miesięcznie na poczcie wydaję zwykle nie więcej niż 5 zł. Nie ma zresztą potrzeby wydawać większych kwot, skoro zdecydowaną większość korespondencji wysyłam mailowo. Dziś przecież tylko nieliczne listy muszą być nadane pocztą tradycyjną.

Karta może być problematyczna
Na domiar złego karta nie jest bezproblemowa. Nie wypłacimy wszędzie kasy jak w innych bankach jak chociażby w opisywanym w piątek Nest bank. Kartą z pocztowego tylko z niektórych bankomatów wypłacimy kartą za darmo. Za wszystkie bankomaty, trzeba już zapłacić 5 zł.

Słowem oferta mało ciekawa, do czego zresztą Pocztowy nas przyzwyczaił. Takie oferty oczywiście nie trafiają do zakładki Nie przegap, gdzie gromadzę tylko najciekawsze oferty jakie są dostępne na obecny moment.

Regulamin promocji zyskaj na poczcie

5 komentarzy:

 1. Mam pytanie jak placiles karta na poczcie, to jaki jest kod MCC? Interesuje mnie czy te transakcje beda liczone do T-mob(Alior), bo teraz nie uwzgledniaja juz np. Sprytnego billa przy platnosci za gaz, ale moze bedzie mozna oplacic gaz na poczcie z katy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jaki sposób można to sprawdzić?

   Usuń
  2. W T-mob czy Alior w historii konta przy danej transakcji (po jej rozliczeniu) jest wyszczegolniony ten kod np dla Biedronki, Kauflanda 5411, dla innych spozywczych 5499. Interesuje mnie ten kod dla platnosci na poczcie.

   Usuń
  3. Płaciłem kartą T-mob - opis transakcji:
   "obciążenie 9399 POL"
   Jaki z tego wniosek?

   Usuń
  4. Tzn. ze można placic rachunki na poczcie i będą wliczane do cash-back. Sprawdzic trzeba tylko prowizje na poczcie.

   Usuń