czwartek, 21 lipca 2016

Jak podkręcić lokatę GO w Idea bank do 3,00%


W ubiegłym tygodniu założyłem kolejny raz lokatę mobilną w Millennium na 3,50%. Mogłem ją co prawda podnieść do 3,75% zgłaszając ją do yb, nie zrobiłem tego jednak ze względu na limit 100 zł jaką ma każdy użytkownik yb.

Do tej pory dostałem dwie wypłaty za podniesienie stawki na lokatach. Za maj 40 zł oraz za czerwiec także 40 zł. Z tego wniosek, że zostało mi jeszcze 20 zł bonusu za lokatę założoną w dowolnym banku.

Nie ma jednak limitu premii za lokatę, jeśli zgłosi się ją za pośrednictwem yb. Problem z yb jest taki, że tylko kilka banków premiuje takie zakładanie lokat i w Millennium jest to niemożliwe. Można jednak w Idea bank, a tu pojawiła się lokata GO na 2,75%.


W jaki zatem sposób można podnieść stawkę lokaty GO do starych dobrych 3,00%?

Logujemy się na swoje konto w yb by podnieść stawkę Lokaty GO

W pierwszej zakładce Oferty banków mamy do dyspozycji tabelę z czterema osobnymi zakładkami: kredyty gotówkowe, karty kredytowe, konta, lokaty. Klikamy oczywiście w ostatnią z nich.
 
Jak założyć lokatę w Idea bank z podniesieniem stawki o 0,25pp

Idea bank figuruje jako druga na liście, tuż po zgłoszeniu lokaty z dowolnego banku. Ta opcja jednak ma limit do 100 zł, więc prawdziwy lokatowiec z krwi i kości szybko ją wykorzysta. Klikamy oczywiście w óż wniosek. Pojawi się wówczas następujący komunikat.

 
Przypomnienie o zgłoszeniu lokaty


Klikając na  Przejdź do banku, zostajemy przekierowani do Idea banku, a ściślej na stronę ranking lokat bankowych. Mamy tutaj dostępne wszystkie lokaty dostępne w ofercie Idea bank. Wybieramy rzecz jasna najlepszą czyli Lokatę GO.

Logowanie do Idea bank

Jeżeli jesteśmy klientami banku, logujemy się i zakładamy tak jak zwykle to robimy. Jeśli nie jesteśmy klientami lepiej skorzystać z oferty MM7 zanim założy się lokaty. 

Tutaj zarejestrujesz się w yb by podnosić stawki na swoich lokatach

Można założyć dowolnie wiele lokat i nie trzeba każdorazowo logować się najpierw do yb. Wystarczy tylko jedno logowanie, i przesłanie w mailu skanu założonych w Idea bank. 

Osobom, które po raz pierwszy spotykają się z yb przypominam, że podniesienie 0,25% dotyczy tylko lokat pokrytych depozytami osób połączonych. Kto nie ma pokrycia, dostaje 0,10% premii. Omawiałem to w osobnym wpisie na FpG.

29 komentarzy:

 1. Czy dobrze rozumiem, że muszę dodatkowo powiązać moją lokatę z rachunkiem lub lokatą mojego znajomego z yb aby otrzymać premiowe 0.25% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bez tego też dostaniesz podwyżkę, ale tylko o 0,10%.

   Usuń
 2. Rozumiem, że aby otrzymać 0,25% premii kwoty założonej Lokaty GO, muszę wysyłać potwierdzenie założenia Lokaty do YB. Tam są wszystkie moje dane, imię nazwisko, adres zamieszkania, numer rachunku lokaty oraz kwota lokaty. Czy, to aby, nie sprzyja przestępczości? YB ma wszystkie moje dane, oraz stan moich środków. Mam obawy, czy pewnego dnia, nie zapuka do mnie przestępca przykładając broń do głowy i żądając wypłaty i przekazaniu mu tych środków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To źle rozumiesz. Wystarczy imię, nazwisko i kwota lokaty. To wszystko.

   Usuń
  2. Oświadczenie wystarczy tylko do kwoty 25 000 zł. Jak założę na 400 000 zł. potrzebny jest skan lub w pdf potwierdzenie założenia lokaty z przesłaniem e-mailem na adres YB, a tam są wszystkie moje dane.

   Usuń
  3. No to załóż 16 lokat po 25k.
   Na wszystko jest sposób, trzeba tylko chcieć. Zrobisz jak uważasz.

   Usuń
  4. Mam pytanie w jaki sposób połączyć rachunek z lokatą, aby otrzymać tą premię 0,25% z YB.

   Usuń
  5. Dzień dobry,

   Limit 25k dotyczy wszystkich zgłaszanych lokat użytkownika. Dla wyższych sum lokat musimy mieć jakiś dokument, który potwierdza założenie lokaty.

   Można natomiast usunąć dane wrażliwe z potwierdzeń.

   Pozdrawiam

   Usuń
  6. Ybanking nie polega na łączeniu produktów, tylko osób. W celu osiągnięcia 0,25% premii trzeba się połączyć z innym użytkownikiem (zaprosić go lub zostać zaproszonym).

   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Nie kumam tego do końca. Jak mam lokatę na 500 tys to aby uzyskać ekstra 0,25% to muszę powiązać moje konto ze znajomym, który ma lokatę na 500 tys czy kredyt na 500 tys?

  Czy też wystarczy, że powiążę z jakimś moim rachunkiem w jakimś banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze znajomym, który ma na 500k lub znajomymi, którzy mają w sumie 500k
   Ja mam ponad 20 znajomych w yb i oni pokrywają wszystkie moje depozyty nawet w nadmiarze. Dzięki temu mam 0,25% a nie 0,10%. Zajrzyj sobie niżej po opis:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2016/03/jak-podwyzszyc-oprocentowanie-lokat.html

   Usuń
  2. Ja również nie kumam, co tzn. 0,25% za połączenie z lokatą lub rachunkiem?

   Usuń
  3. Wszystko zostało dokładnie wyjaśnione w cytowanym wyżej artykule. Czytałeś?
   0,25% za połączenie z osobą, która też ma depozyt (a nie rachunek).

   Usuń
  4. Dzień dobry,

   Połączenie z lokatą lub rachunkiem oznacza połączenie z lokatą lub rachunkiem znajomego.

   W pierwszej kolejności trzeba się połączyć ze znajomym. Wszystkie produkty połączonych osób traktowane są jako połączone (te obecne i kupowane w przyszłości).
   Jeżeli znajomi mają lokaty lub rachunki można osiągnąć premię 0,25%, gdy znajomi mają kredyty - 1,5%.

   Pozdrawiam

   Usuń
 4. 1. Czy muszę mieć rachunek bankowy w Idea Bank, czy wystarczy dostęp do systemu, gdzie mogę zakładać lokaty w IB? Bo nie przenosi mnie na listę lokat w IB. Ale mam jeszcze starą wersję, NIE Idea Cloud.
  2. Jak ma wyglądać to oświadczenie założenia lokaty? Czy w treści maila mogę po prostu napisać: "Ja, Imię, Nazwisko oświadczam założenie lokaty w IB na kwotę XX."
  Dziękuję serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Wystarczy dostęp do systemu
   2. Wystarczy wyciąć fragment dokumentu lub bankowości internetowej, na której będzie widoczne imię i nazwisko oraz kwota lokaty wraz z terminem zapadalności.

   Usuń
 5. Witam,
  1) Czy muszę mieć rachunek bankowy w Idea Bank, aby skorzystać z YB? Czy wystarczy mi konto w IB do zakładania TYLKO lokat? Bo na ten moment nie przenosi mnie na stronę ranking lokat bankowych w IB. Mam jeszcze stare konto (te po prawej) a nie nowe Idea Cloud.
  2) Jak ma wyglądać oświadczenie założenia lokaty? Mogę napisać w treści maila: "Ja, Imię Nazwisko, oświadczam, że założyłem lokatę na kwotę XX pln"?
  3) Czy stare lokaty, np. założone miesiąć temu albo tydzień temu podchodzą pod premię YB? Czy wystarczy wtedy tylko przesłać oświadczenie założenia lokaty emailem?
  Dziękuję serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1 i 2 były wyżej
   3. Możesz zgłosić lokaty założone miesiąc albo tydzień temu w dowolnym banku. Do kwoty 100 zł dostaniesz premię. Potwierdzenie każdorazowo tak samo jak opisałem wyżej.

   Usuń
  2. A jeśli mam lokatę w Idea Bank założoną miesiąc temu to to podchodzi pod premię YB?

   Usuń
  3. Podchodzi. Do kwoty 100 zł dostaniesz premię za dowolny bank w tym Idea bank.

   Usuń
 6. Informacja dla osób wysyłających mi zaproszenia:
  Nie mam możliwości ich akceptacji, gdyż loguję się do yb z innej poczty aniżeli przeznaczonej dla czytelników. W takim przypadku połączenie w yb nie jest możliwe.

  OdpowiedzUsuń
 7. Polcanie.. Skad to info o maksymalnej premii yb w wysokosci 100 pln? Nie zakladalem depozytu przez yb, mam polaczenie z siostra przez co dziala podkrecenie depozytu o 0,25% a suma wyplat w ciagu ostatnich 3 miesiecy przekroczyla 100 pln i srodki sa juz na koncie. Wiec moze Pan Turczynowicz to rozstrzygnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stąd, że początkowo nie było tego ograniczenia, ale w momencie, gdy do systemu zgłosili się posiadacze o depozytach powyżej BFG, premię ograniczono. Taką informację dostałem od Pana Turczynowicza.

   Usuń
  2. System yb wskazuje co innego. Zalogowalem sie w celu sprawdzenia .. Nadal naliczane sa premie miesieczne mimo ze limit 100 pln dawno przekroczony.. Tak wiec chyba plotka i przeklamanie..

   Usuń
  3. Panowie 100ka jest gdy nie ma się połączeń - 0,1%, a przy 0,25% jest 500 zł.

   Usuń
  4. Dokładnie tak. Limit premii w przypadku posiadanych połączeń i stawki 0,25% wynosi 500 zł.

   Usuń
  5. Jeszcze jedna informacja, bo to się czasem myli naszym użytkownikom:
   Limity dotyczą tylko lokat 'obcych' (kupionych poza Ybanking).
   Lokaty kupione przez Ybanking nie mają żadnego limitu premii.

   Pozdrawiam

   Usuń
  6. Tę informację akurat uwypukliłem w artykułach o lokacie GO.

   Usuń
 8. Boję się tego. Przesyłać skan wniosku o lokatę. To dziwne.

  OdpowiedzUsuń