środa, 16 grudnia 2015

Aktualizacja rankingu lokat grudzień 2015 - pierwsza liga


Skończyły się już tegoroczne akcje specjalne. I jak widać po zestawieniu skurczyła się także lista ofert kwalifikujących się do pierwszej ligi. Wszystko wskazuje więc na to, że od nowego roku zmienimy dolne progi - moją sugestię zostawiłem na FpG.

W tym zestawieniu chciałbym zwrócić uwagę na Deutsche bank. Zwykle tytuły lokat podlinkowuję do artykułów omawiających dany depozyt. Tym razem dbLok@tę podlinkowałem do komentarza anonimowego z zeszłego zestawienia, który tłumaczy dlaczego oferowane 5% jest nierealne do zyskania.

 
Niżej przypominam zasady kwalifikacji lokat do pierwszej ligi:
1 Minimalne oprocentowanie: 3,30% brutto (2,70% netto)
2 Link na całej długości oznacza możliwość założenia lokaty bezpośrednio z rankingu
3 Link w nazwie lokaty przekierowuje na opis lokaty w osobnym artykule
4 Maksymalna długość w przypadku lokat 13 miesięcy
5 Jeżeli oferowane są takie same stawki, wyżej w rankingu stoi ten bank, który wymaga mniejszej minimalnej wpłaty. W przypadku SKOKów każdorazowo Kasa stoi niżej w rankingu ze względu na koszty na wejściu
6 W przypadku SKOKów podających różne oprocentowanie w zależności od ilości udziałów do miejsca w rankingu biorę pod uwagę stawkę dla jednego udziału.
7 Tam gdzie nie podano minimalnej kwoty wynosi ona standardowo 1000 zł
8 Jeżeli bank został oznaczony kolorem czerwonym oznacza to, że lokata jest oferowana tylko dla nowych klientów
9 W rankingu nie są brane pod uwagę lokaty, które wchodzą do obiegu w terminie późniejszym aniżeli data publikacji. Można umieszczać informacje o nich w komentarzach, lub zajrzeć na blog FpG w celu poznawania istotnych nowości.


Lokaty 1-miesięczne
Bank Smart - SMART Lokata na Powitanie 4,00% (3,24%) max 10.000 
   Bank Smart - Lokata na powitanie 4,00 % + ror max. 10.000  
Eurobank - LOGujesz-LOKujesz 3,50% do 10.000   
   SKOK Powszechna - Lokata promocyjna 3,50% min. 30.001 

Lokaty 2-miesięczne:
Deutsche Bank - db Lok@ta 5,00% (4,05%) do 10.000 zł z ror  
   Bank Smart - Lokata na powitanie 3,50% + ror max 10.000
   Getin online - Lokata mobilna 3,50%  do 10.000
   Getin Bank - Lokata mobilna 3,50% do 10.000
   SKOK Powszechna - Lokata promocyjna 3,50% min. 30.001

Lokaty 3-miesięczne:
3 Lion's Bank - Lokata Welcome 3,50% (2,83%) min 100.000  
   Citi Handlowy - Lokata na powitanie 3,50% z kontem Gold

   Millennium - Lokata Mobilna RR + 360 stopni 3,50% do 10.000
   FM Bank PBP S.A. - SMART Lokata na Powitanie 3,50% max 10.000   
   Bank SMART - Lokata na powitanie  3,50%  max 10.000 + ror
   SKOK Powszechna - Lokata promocyjna 3,50% min. 30.001
   SKOK Arka - Pieniądze na start 3,50%  do 30.000  

Lokaty 6-miesięczne:

Lokaty 12-miesięczne
1 Kasa Nike -  Lokata diamentowa 4,50%* (3,64%) 
   *wymagany wykup ponadobowiązkowych udziałów w wysokości równej kwocie zawieranej lokaty

Lokaty 13-miesięczne
1 Kasa Unii Lubelskiej - Lokata udziałowa 3,80% (3,10%) 250 zł udziałów  

Ciąg dalszy: Aktualizacja rankingu lokat grudzień 2015 - druga liga

25 komentarzy:

 1. Oj co raz bardziej pusto w pierwszej lidze... W styczniu będzie problem dla lokatowców co zrobić z kasą z RB z konta WC ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Lions Bank - Lokata Welcome już tylko 3,0%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są dwa rodzaje lokaty welcome, ta o której ty mówisz jest w drugiej lidze.

   Usuń
  2. Tak, racja nie zauważyłem tego. Natomiast żeby liczyć na 3,5% to trzeba się już osobiście wybrać do oddziału, których jest bardzo mało. Drugą kwestią odnośnie lokaty welcome 3,5% - tylko dla nowych klientów a więc IDEA(owcy) także nie mogą założyć tej lokaty

   Usuń
 3. Uzupełniam dane dotyczące dblok@ty na start w Deutsche banku na podstawie nabytego doświadczenia. Jak wspomniano lokata zawierana jest na 2 miesiące i wydaje się, że pod warunkiem równoczesnego złożenia wniosku o lokatę i o konto powinna przez ten czas pracować ze stawką 5% . Takie można mieć wrażenie czytając pobieżnie strony banku. Jednakże bank zastrzega sobie "drobnym maczkiem", że oprocentowanie depozytu wynosi 2,5% a wzrośnie do niespotykanej stawki 5% dopiero w momencie otworzenia konta. A z tym bank zwleka. Mówi się o kilku dniach ale infolinia się "wsypała" mówiąc o minimum 12 dniowym okresie, który upływa od daty złożenia wniosku przez internet do momentu wysyłki dokumentów kurierem. Zwłoka banku jest jak najbardziej zamierzona w celu ograniczenia okresu obowiązywania podwyższonego oprocentowania - lokata jest na 2 miesiące ale im dłużej nie mamy konta tym krótszy jest okres obowiązywania stawki 5%. Premedytacja banku w tej kwestii wydaje się być czytelna, gdyż założenia konta nie można dokończyć/przyspieszyć wizytą w oddziale - warunek konieczny promocji to internet i kurier. Jak to się u mnie skończy poinformuję. Na razie po upływie tygodnia od złożenia wniosków brak jakichkolwiek sygnałów by bank uruchomił procedurę otwierania rachunku, a środki na depozyt zostały wpłacone. Reasumując trochę nieładny trick wynikający z celowej dezinformacji - reklamacja do banku została złożona i zobaczymy jak raczej solidny bank na nią zareaguje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy solidny to zobaczymy jak rozpatrzą Twoją reklamację. Uwaga dla osób, które zakładały konto internetowe w Alior Banku w promocji Comperia Bonus/ 55pln premia/. Jeżeli ktoś zakładał konto drogą internetową poprzez przelew z innego banku to aktywacji konta może dokonać tylko w Oddziale. I to jest własnie cały Alior Bank a wyższa kultura bankowości to poprostu kpina z klientów.Odradzali mi ten bank ale teraz już wiem. Nigdy więcej melonika.

  OdpowiedzUsuń
 5. Do I ligi dorzucam lokatę nr 1 Idea Bank na 14 miechów 3%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ani ten okres, ani oprocentowanie...
   Za długo i za mało.

   Usuń
  2. Tak uważasz? A ja ją założyłem, bo od 2016 zmienia się skład Rady Polityki Pieniężnej=stopy dalej w dół i te 3% weźmiesz z pocałowaniem ręki, oczywiście 14 miesięczy to długo, dlatego zamroziłem w ten sposób tylko część środków, może i za długo ale na pewno nie za mało....

   Usuń
  3. A ja właśnie też sobie teraz założyłem 2 lokaty 14 miesięczne w Idea Bank(na wszelki wypadek podzieliłem). Znudziło mi się skikanie z lokatami z banku do banku i wyławianie promocji do 10 tys. zł. Koniec już tej zabawy. Święty spokój nie ma ceny.

   Usuń
 6. Mając na myśli rychłe obniżki stóp procentowych może właśnie akuracik? Polcan, myślisz, że lepiej się przyczaić np. na koncie w Optimie (2,8%) i czekać na lepszą okazję?

  OdpowiedzUsuń
 7. Obniżki ani nie są przesądzone ani rychłe, na razie mozna stwierdzić że oddala się perspektywa podwyżek stóp.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli tak, to faktycznie nie warto pakować się w tę lokatę. Może będzie jakaś okazja na okoliczność gwiazdki lub Nowego Roku?

  OdpowiedzUsuń
 9. 3 miesiące w BGŻ Optima na 3,2 nadal aktualne dla nowych.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale 12 miesięcy odsiadki jeśli nie miałeś u nich konta a kto nie miał?

  OdpowiedzUsuń
 11. Z mojej praktyki wynika, ze DB to zlodzieje. Swego czasu udzielajac kredytow pod akcje na rachunkach maklerskich okradali swoich klientow zabierajac im z kont wiecej niz im sie nalezalo. Oczywiscie ZBP to ich instytucja i kryla im d... oddalacac pozwy z jakis idiotycznych powodow! Dla mnie to wykonawca planu pruskich zlodzi ktorzy nieprzerwanie daza do ogolocenia zagrazajacego im gospodarczo sasiada. Miejcie sie na bacznosci Polacy, bo w pewnym momencie poblokuja wam konta pod byle pozorem a depozyty tam zebrane beda nie do wybrania. Chwila ta zbliza sie nieublaganie, jako ze fasada demokracji ma byc zawiesziona a zaprzanscy miedzynarodowi socjalisci z KOD'u nawoluja do interwencji zbrojnej w naszym nieszczesliwym kraju by wziazc tubylczy narod Polski za twarz. Pytajcie swoich poslow i senatorow o intencje co do likwidacji ustawy 1066 podpisana przez Komoruska, ktora zezwala na obca interwncje sil militrnych na terytorium Polski

  OdpowiedzUsuń
 12. 3,2% na 3 mies. w Idea Bank także dla nowych. Czy można negocjować z bankami wysokość oprocentowania lokat, a jeśli tak to które są skłonne do negocjacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, ale trzeba mieć kartę przetargową. Samo chcę więcej nie wystarczy. Od 400,- - 500,- PLN zaczynają traktować klienta poważniej i wtedy zarówno czas, sumy jak i rodzaj są mocno umowne a już na pewno nie będzie to widoczne na www.
   Przeglądam forum w poszukiwaniu rodzynek i faktycznie coraz mniej konkretnych propozycji. Spójrzmy prawdzie w oczy: różnice w zyskach z lokat do 10 tyś są na poziomie 30 zł w skali trzech miesięcy a zachodu ...

   Usuń
  2. Między innymi po wpisie anonimowego powstał poniższy artykuł:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2015/12/lokata-negocjowana-przez-internet-czyli.html

   A to co mówi colega, potwierdza druga część powyższego artykułu. Tyle, że od 400,- czy nawet pół miliona, lokata jest już ryzykiem, brak bowiem gwarancji BFG...

   Usuń
 13. Można, a jakże! 'negocjacje' wyglądają tak, że proponują Ci np. 0,25% więcej i na tym targi się kończą. Albo bierzesz albo wypad.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś były takie negocjacje w Polbanku. Akurat byłem w oddziale i konsultantka pokazała mi kartkę, na której miała wytyczne do jakiej stawki można było negocjować. I podczas dyskusji pokazała mi ją mówiąc, że więcej niż tutaj ma napisane nie może mi zaoferować...

   Usuń
 14. Przeglądam od czasu do czasu rankingi żeby porównać czy lokując w Getin Banku dokonałem dobrego wyboru i szczerze powiem cieszę się z tej mojej decyzji, bo jakoś tak banki nierówno grają na lokatach. Wiadomo, że dwie strony mają być zadowolone. Oprocentowanie w Getinie jest wypośrodkowane ale stabilne.

  OdpowiedzUsuń
 15. Opinia wyżej to przykład jak Czarnecki reklamuje swoją bankową matnię.Podaj szczegóły a nie farmazony.

  OdpowiedzUsuń
 16. Oto żenujące konkrety: http://www.oprocentowanielokat.pl/getin-bank

  OdpowiedzUsuń
 17. W rankingach lokat różnego typu i na różne terminy bardzo ciekawą ofertę ma Getin Bank. W lokowaniu naszych oszczędności liczy się profesjonalizm banku i nasze zaufanie. Lokuję w tym banku już sporo czasu i jak dotąd same pozytywy. Polecam. Zysk akuratny.

  OdpowiedzUsuń