wtorek, 30 czerwca 2015

Koniec premii za przelewy czyli zmiany na koncie bez kantów w BOŚ


BOŚ bank zaczyna coraz więcej majstrować przy swoich kontach. Niedawno pisałem o trzeciej już modyfikacji nowego EKOkonta bez kosztów. A już mamy nową informację o zmianach jakie od jutra zostaną wprowadzone do popularnego Konta bez kantów.

Bezkantowe konto to jedne z najdłużej posiadanych przeze mnie kont. To oczywiście efekt łatwego zarabiania na nim o czym pisałem w artykule Ile pozwala zarobić konto bez kantów. Niestety z czasem bank zaczął ograniczać początkową ilość bonusów.

Od dłuższego czasu nie są premiowane już wypłaty z bankomatu obcą kartą. I niestety od lipca czekają nas kolejne, niekorzystne zmiany, przez które realny zarobek znów znacznie stopnieje.

Obowiązującą do dziś programy premiowe Aktywny ror i Aktywna karta opisałem w poście Pozytywne zmiany w koncie bez kantów ponad dwa lata temu. Od jutra oba programy czekają zmiany warunków wypłacania premii.

Już nie jest tak różowo

Chociaż sposobów na zarabianie na koncie było wiele, bez wątpienia najbardziej popularne były premie za dokonywanie przelewów. W końcu przelew zrobić nie problem, a w ten sposób do zgarnięcia było co miesiąc 20 zł. 

Ale od lipca nie będą już premiowane przelewy zewnętrzne, zaś przelew do BOŚ zostaje ograniczony:( W efekcie od lipca nie warto już robić 10 przelewów po 100 zł, ani robić przelewu na 10.000 zł.

Od nowego miesiąca premie będą dotyczyć tylko:
 • 1 zł za przelew od 2.000 zł do 3.999 zł
 • 2 zł za przelew od 4.000 zł do 4.999 zł
 • 5 zł za przelew od 5.000 zł
A więc premia za przelewy będzie zredukowana aż czterokrotnie. Na pociechę pozostaje fakt, że od przyznanej premii nie będzie już więcej pobierany podatek, o czym dziś więcej na PP1.

Z programu zostają wycofane premie za:
 • realizacje przelewów zewnętrznych 
 • realizacje polecenia zapłaty
 • realizacja zlecenia stałego 
 • skorzystanie z oferty pożyczki w ror, gotówkowej i hipotecznej
 • skorzystanie z oferty kredytu hipotecznego
 • skorzystanie z oferty karty kredytowej
Słowem kiepsko, oj kiepsko.

Ponadto redukcji ulegają premie za:
 • realizacja najwyższego przelewu przychodzącego
 • rozliczenie transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą kredytową
 • rozliczenie transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą debetową
Dokładniej za każde 200 zł bank zwróci nam tylko... 0,50 zł. I to nieważne czy zapłacimy debetówką czy kredytówką. 


Cashback za doładowanie w BOŚ

Mamy tu jednak jeszcze premię za doładowanie telefonu. Niewielka bo 1 zł za minimum 50 zł. Trzeba jednak skorzystać z formularza dotyczącego doładowań w zakładce doładowania telefonów.

Ostatnią premią jest polecenie nowego klienta. Jeśli nowy klient otworzy konto, dostaniemy 10% jego premii. Nie będzie to jednak wiele, skoro same premie znacznie trudniej dostać. W końcu za zarobione przez poleconego 10 zł dostalibyśmy tylko 1 zł. Trzeba jednak przyznać, że przy dużej ilości poleconych robi się to ciekawe.

Podsumowując robi się fatalnie. Na pociechę pozostaje fakt, że można tu mieć także drugie konto, na którym mamy 4%. Omawiałem je w artykule tutaj.

Link do EKOkonta bez kosztów z opcją 4% na koncie oszczędnościowym.

Zainteresowanych starym dobrym kontem bez kantów odsyłam do aktualizacji regulaminów.

Nowy regulamin programu konta bez kantów w wariancie Aktywny ror.
Nowy regulamin programu konta bez kantów w wariancie Aktywna karta.

5 komentarzy:

 1. Dziś boś napisał do mnie, że bez podatku dopiero w sierpniu (za lipiec).Jaja sobie robią, przecież już dziś dobrze wiedzą, że podatek się nie należy. Jak pobiorą to składam reklamację. A alior też przestaje pobierać i jeszcze dodatkowo zwrócił się do us o zwrot wcześniej zapłaconego podatku - wzór dla innych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zapominajmy o odsetkach od nieslusznie pobranego podatku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Boś chyba ogranicza moneyback od 1 lipca. Już chyba nie będzie 20 złotych za jeden przelew na 10 tysięcy i reszta za dziesięć po stówce. Teraz będzie tylko 5 złotych za przelew z obcego banku na 5 tysięcy. Do sprawdzenia i poinformowania czytelników..

  OdpowiedzUsuń
 4. To zmiana warunków umowy, wiec rozumiem, ze mogę zamknąć kont bez konsekwencji? Nie minęły jeszcze trzy miesięcy od daty otworzenia tego nieszczęsnego konta,więc normalnie zapąłciłbym karę.
  Marcin

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja kończę z nimi historię, do tyłka ten bank. Na infolinii dostałem info że Aktywna Karta i Ror nie są częścią rachunku tylko dodatkowymi promocjami i ich zmiana nie zmienia nic w umowie o konto czyli trzeba bulić. Ja sobie odpuszczam ten bank, jak tylko trzy miechy karencji mi się spełnią.

  OdpowiedzUsuń