wtorek, 23 czerwca 2015

Gdzie można znaleźć najtańsze OC czyli test Link4 w promocji z OptimąW ubiegłym roku zaprezentowałem ranking ubezpieczeń OC/AC. Taki ranking nie jest łatwy do sporządzenia, bierze się tu bowiem pod uwagę zbyt dużo zmiennych, by uznać go za tak wiarygodny, jak ranking lokat.

W efekcie jedyne co warto brać pod uwagę, to raport rzecznika ubezpieczonych, z którego wynika, które towarzystwo ubezpieczeniowe ma najmniej skarg. Ma to w teorii pomóc unikać upierdliwych ubezpieczycieli, którzy zgarniają kasę, a gdy przychodzi co do czego, to umywają ręce.

Dla nas jednak taki ranking jest mało pożyteczny. Jeśli jeździmy bezpiecznie, nie jest nam potrzebny taki raport. W końcu dotyczy on tylko sytuacji problemowych, a nam chodzi głównie o promocje zniżkowe. W końcu obojętnie kto daje owe OC, ważne by je mieć.

Gdzie zatem warto wejść? Zaglądając do komentarzy do wspomnianego wyżej artykułu czytamy:
Ja firmę zmieniam co roku bo zawsze oferta starej firmy jest wyższa, Najlepiej się wychodzi jako nowy klient.


Gdzie zatem dziś jest najtaniej?  W moim przypadku było tak, że przy kupnie samochodu uzgodniłem z firmą, że koszt polisy dzielimy na połowę. Pierwszą ratę za pierwsze pół roku zapłacił sprzedający, mi pozostała druga połowa. A dodatkowo mogłem skorzystać na maksymalnych bonusach z jakie przysługiwały sprzedawcy.

W efekcie OC w przymusowym PZU wyniosło mnie tylko jakieś 200 zł. Niestety w tym roku dostałem nową propozycję na ponad... 800 zł. A to już sygnał by szukać nowej firmy i korzystać z bonusów jako nowy klient. A dodatkowo poszukać różnych kombinacji łączonych.

12% procent rabatu dla klientów Optimy

Pierwszy test rozpoczął się od ofert banków, o których w końcu codziennie piszę. Od pewnego czasu Optima reklamuje na swojej stronie -12% rabatu dla swoich klientów na ubezpieczenie komunikacyjne. Wystarczy jedynie podać swój numer klienta, by otrzymać kod zniżkowy, więc obecnych posiadaczy konta w Optimie nic to nie kosztuje.

Tutaj założysz konto w BGŻOptima z lokatą na 3,2% i kontem na 3%.
Oferta z bonusem kończy się już niebawem bo już 30 czerwca, jest to więc ostatni dzwonek by skorzystać z tej oferty. Osoby które są klientami Optimy mogą sprawdzić ile będzie wynosić składka, wpisując na poniższym wniosku w ostatnim polu nr 8 kod otrzymany od banku. 


12 % zniżki od Optimy w Link4

Tu sprawdzisz swoje OC w ofercie Link4 reklamowanej przez BGŻOptima.

Po wpisaniu wszystkich danych otrzymujemy opcje podstawowe w trzech wariantach: podstawowym, optymalnym i komfortowym. Oferta jest ważna 7 dni od momentu wyliczenia.W tym czasie możemy więc sprawdzić jak to wygląda u innych ubezpieczycieli.

Oczywiście gwarantowany rabat z Optimy wcale nie oznacza, że właśnie tutaj znajdziemy najlepszą ofertę. Warto zawsze porównywać jak to jest w innym przypadku, różnice bowiem mogą być naprawdę spore, a przecież na dobrą sprawę obojętne jest, gdzie będziemy ubezpieczeni.

W moim przypadku test Link4 wypadł negatywnie. Mimo rzekomego przydzielenia rabatu z Optimy, składka nawet w wariancie podstawowym była wyższa od proponowanej przez poprzedniego ubezpieczyciela. Wyniosła ponad... 1100 zł.

Optymianie są zatem dalecy od faktycznej optymalizacji. Ale nie od dziś wiadomo, że bank wcale nie oferuje dla nas tego co najlepsze, lecz to na czym najwięcej zarabia. A układ na linii Optima-Link4 musi mieć obopólne korzyści, nie zawsze tożsame z interesami klientów. Nie warto więc się kierować magicznymi słowami -12% na ofercie specjalnej dla klientów Optimy.

Być może w innej konfiguracji test wypadnie dla Was pomyślnie, każdy z Was może to sobie sprawdzić wprowadzając swoje parametry samochodu itd. Nie sądzę jednak, że polepszy to w jakiś sposób oferty Link4, który nawet telefonicznie nie jest jakoś skłonny do negocjacji.

A negocjować się da i to całkiem pokaźne kwoty, ale o tym będzie w drugiej części artykułu.

Regulamin promocji Oferta specjalna dla użytkowników BGŻOptima.

Ciąg dalszy: Jak negocjować stawki za OC

7 komentarzy:

 1. Najtaniej w Proamie.

  OdpowiedzUsuń
 2. TUZ- taniej nikt nie ma

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja skorzystałem z oferty mbanku. Dla mnie była najkorzystniejsza. Propobuję sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie istnieje coś takiego jak "najtaniej" gdzieś tam lub "najtańszy" ubezpieczyciel OC bo czynników wpływających na ostateczną stawkę jest bez liku. Dwa takie same auta, co do roku, pojemności, paliwa, właściciela, itp., mogą mieć horrendalnie różne stawki w tej samej firmie bo np. jedno to Opel a drugie Suzuki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, ale jest sposób by w wydatny sposób obniżyć opłatę stosując proste tricki o czym będzie w drugiej części artykułu.

   Usuń
  2. A kiedy druga część?

   Usuń