wtorek, 23 grudnia 2014

Ranking kont osobistych grudzień 2014


Kończący się rok 2014 przyniósł rewolucję w kontach osobistych. Na tyle dużą, że zmienić muszę sposób prezentacji jaki zwykle prezentowałem. Jak to wyglądało dotąd możecie zobaczyć w sierpniowym zestawieniu tutaj.

Do tej pory przedstawiałem pierwszą 10 najlepszych kont jakie posiadałem na daną chwilę. Niestety w tym roku zlikwidowałem już kilkanaście kont i ich liczba jest mniejsza od ilości palców jakie mamy w obu rękach. Siłą rzeczy nie jest już możliwy wybór najlepszej dziesiątki.

Wybierzemy sobie zatem dziesiątkę teoretycznie najciekawszych. Tym razem można zgłaszać zastrzeżenia, nie jest to bowiem mój ranking, a propozycja godnych uwagi kont na grudzień 2014.

W rankingu podstawowy parametr to dostępność dla wyjadaczy wisienek. Im bardziej restrykcyjny warunek tym niższa pozycja w rankingu. Paribas i Alior są najbardziej restrykcyjni więc okupują najniższe miejsca. mBank dał przepustkę dla wszystkich za co jest na fotelu lidera.


Dla Waszej wygody niemal wszystkie konta można zakładać za pośrednictwem tego bloga klikając w link zawarty w nazwie konta. Pod krótkim jego omówieniem podaję link do artykułu, który omawiał dane konto.


Oferta dla wyjadaczy wisienek1 mBank - eKonto z premią 100 zł
Wyjątkowo w tym miesiącu najlepsze jest konto, które... pozwala na powrót mBankowcom. Rzadki to przypadek w bankowości, że bank pozwala kolejny raz zarobić swoim byłym klientom, a do zgarnięcia jest w łatwy sposób 100 zł. Wystarczy wydać kartą w miesiącu 250 zł, by otrzymać 50 zł. I tak dwukrotnie. 
Oferta ważna tylko do 31 grudnia 2014.
Zielone światło dla byłych klientów mBanku


2 Idea bank - Konto Idealne
Konto całkowicie darmowe, dające niemożliwą elastyczność ze względu na 4% na Ping Pongu do kwoty 20.000 zł. Wyróżnione za niebywale długie utrzymywanie dobrej oferty mimo obniżek stóp procentowych. Bumerang spadł do 3,50% po czym zniknął z rynku, w Ping Ponga można grać dalej.
Gra w Ping Ponga pozwala także odkrywać ukryte oferty adresowane tylko dla nas jak np. Lokata Wielki Powrót z 4% na 3 miesiące, o czym dziś na FpG.


3 Getin online - Konto Tanie Zakupy z 10% cashback
Lider z poprzedniego rankingu. Konto które daje aż 10% zwrot za zakupy i gwarantuje go nawet w 2015, gdy opłata interchange spadnie do zaledwie 0,2%. Sam przymierzam się do ponownego otwarcia konta, które opisywałem niżej.
10% cashback na koncie tanie zakupy


4 Getin online - Aktywna Karta
Obok konta tanie zakupy w ofercie internetowego oddziału jest jeszcze konto gwarantujące 50 zł zwrotu przez 6 miesięcy, a więc 300 zł w ciągu pół roku. Wystarczy do tego co prawda tylko 5 transakcji kartą, ale należy pamiętać, że do anulowania opłaty za konto trzeba i tak wydać 400 zł.
300 zł cashback w ofercie Aktywna Karta


5 Getin bank - Konto Getin Up
Nie można założyć pozycji 4 i 5 jednocześnie, ale jest sposób na to by to obejść. Aktywna karta jest bowiem dostępna w ramach konta Getin Up w stacjonarnym oddziale. Tutaj też można zrobić tylko 5 transakcji kartą by zgarnąć 50 zł i w sumie można tak robić przez 6 kolejnych miesięcy. Ale jak wyżej jest wymóg 400 zł by nie płacić prawie 10 zł za kartę.


6 BOŚ - Konto bez Kantów
Konto które daje zarobić 20 zł za same przelewy, a ponadto za wiele innych czynności. Ostatnio wprowadzono tu nawet zwolnienie z opłaty za konto. Jak się dowiedziałem wczoraj do wyboru jest albo zwolnienie na 12 miesięcy za konto, albo z 6 miesięcy za konto oraz jednocześnie 6 miesięcy za kartę do konta. 
144 zł do zgarnięcia czyli jak nie dają to bierz sam.


7 ING - Konto z Lwem z 100 zł
Getin pozwala zamknąć konto i otworzyć je ponownie. Inne banki, jak kolejny na liście, promocje ograniczają do osób, które odsiedziały swoje. Bank Śląski daje tym razem 100 zł, ale jest to obwarowane dość dużymi ograniczeniami, które opisałem w poniższym artykule. Oferta ważna do 15 stycznia 2015.
100 zł za założenie konta w ING.


8 Credit Agricole - 1000 zł  w programie Jesteśmy gotowi
Tutaj klient musi odsiedzieć niewiele, o tylko 3 miesiące. Ale nowa umowa zobowiązuje go do 18 miesięcznej lojalności. Za to do zgarnięcia jest niemało bo aż 1000 zł, ale warunki by zdobyć całość są dość zakręcone. 
Warunki zostały opisane tutaj.


9 Alior Bank - Konto Rozsądne 3% cashback bez internetu
Najbardziej rygorystyczny bank pod względem powrotów, nie ma bowiem takiej opcji. Oferuje 3% cashback za kartę debetową używaną w sklepach spożywczych oraz marketach, ale nie w sklepach internetowych.
Szczegóły do warunków używania konta.10 BNP Paribas iKonto 3% cashback na internecie
Może służyć jako uzupełnienie konta w Alior. Oba oferują po 3% cashback, ale za zupełnie inne płatności. Kto robi zakupy w internecie, może też na tym dodatkowo zarabiać, jeśli zdecyduje się konto zamykające nowy typ rankingu.
3% cashback w BNP Paribas na nowym iKoncie

 
W rankingu nie ma już Eurobanku nie tylko ze względu na kończący się cashback, ale przede wszystkim dlatego, że tym razem nie jest to już mój prywatny ranking. Powyższe oferty wydają się godne uwagi i warte polecenia dla osób, które lubią poruszać się n-pasmówką i zbierać za to bonusy.

15 komentarzy:

 1. Polcan, dlaczego zamknąłeś Konto Tanie Zakupy w Getin online? Przestali wypłacać 10% za zakupy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo według umowy, promocja trwała tylko rok, więc po roku zamknąłem konto. Z tego co wiem po miesiącu można wrócić i znów być klientem (tam było w przypadku bumeranga, którego miałem przed kontem tanie zakupy)

   Teraz mam już mało kont, wołominowskie zamknął mBanowiec, kolejne jest do odstrzału w styczniu, więc jedno może znów przybyć.

   Usuń
 2. Polcan, wstydziłbyś się - w Top 5 - 4 propozycje to Gang Pana Leszka.
  Moim prywatnym zdaniem - a byłem klientem Nobla, Getina i Liona - to banda krętaczy, a ich produkty są takie podstępne że szkoda gadać - gdzie się nie spojrzysz opłaty, obwarowania i niejasne warunki.
  Dla mnie osobiście pierwsza piątka - do śmietnika - mBank ze względów emocjonalnych w żałobie po Skok Wołomin ;)

  Wyrzuciłeś Eurobank, a zamiast Cashback 1% od wszystkiego jest 5% w restauracjach, kinach i hotelach.
  Piszesz za to o koncie Paribas dającego zwrot w internecie.
  Dla mnie np zakupy w internecie to nisza i znacznie ciekawsza jest oferta Eurobanku, mimo że okrojona.

  To moje subiektywne zdanie - chętnie posłucham Waszego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie od dawien dawna Eurobank jest w pierwszej trójce, ale to dlatego, że załapałem się jeszcze na stare przywileje jak np. 15 kont, których dziś już nikt nie założy.

   Brałem jednak pod uwagę punkt widzenia wyjadacza wisienek, a tutaj Getin wyróżnia się ofertą na tle innych banków i jako jedyny znany mi bank pozwala zamykać i otwierać konta niczym Eurobank karty. A to już duży plus. Alior i Paribas zaś są na drugim biegunie za co zostały zdegradowane do ostatnich miejsc.

   Oczywiście czekam na sugestie, które wezmę pod uwagę w kolejnych rankingach w przyszłych miesiącach.

   Usuń
  2. Mam konta w GB, GO i Idea Bank wszystkie z grupy - wg Ciebie - Gangu Pana Leszka. Z każdego konta jestem zadowolony, bo mam kilkadziesiąt złotych zarobku bez wysiłku. Idea Bank trzymam dla Ping Ponga, a dziś dzięki Polcanowi na nieużywanym koncie żony założyłem lokatę Wielki Powrót. Nie wiem jakie widzisz ukryte opłaty w Getinach, ja płacę jedynie 3,99 zł za kartę w GO, ale odzyskuję 40 zł za kartę Tanie Zakupy.
   Eurobanku bym nie żałował. W tym roku wykorzystałem już cały należny zwrot 1%, więc uruchomiłem promocję Rodzina i przyjaciele. W tym miesiącu kupowałem bilety lotnicze, więc zwrot będzie na akceptowalnym poziomie, ale w poprzednich miesiącach było tak mało, że aż zastanawiałem się nad zamknięciem konta. To konto może dobre dla młodych bogatych, co jadają na mieście, chodzą do kina co weekend, dbają o linię i mięśnie na siłowniach lub o urodę w spa i latają samolotem na zakupy do Londynu. Dla zwykłego człowieka, nawet zarabiającego średnią krajową, zgarnięcie kilkunastu złotych będzie problemem.
   Mnie brakuje w rankingu nowego konta Orange Finanse. Konto bez opłat z darmowymi bankomatami, a dodatkowo można zarobić 600 zł plus kilkaset złotych ze strefy korzyści.

   Usuń
  3. Eurobank ma też wiele innych zalet jak rekordowo długi darmowy limit w koncie, 15 K.O. czy bezimienna karta debetowa wydawana do konta co pozwala podkręcać cashback...

   Nie mówiąc już o kulturze, obsłudze czy darmowej kawie a także najwyższej kwocie do wypłaty w placówce bez awizowania jaką spotkałem. Dla mnie konto nr 1 od kilku lat, ale brałem pod uwagę przeciętne, a nie konkretne wymagania. Gdybym robił ranking prywatny wyglądałby zupełnie inaczej.

   Usuń
  4. Opisywałeś kiedyś ten limit w koncie w EB i o ile mnie pamięć nie myli, to dali Ci marne 3k, które po wrzuceniu na 10 dni na Ping Ponga daje ledwie 2,66 zł odsetek. To już wolę siedmiodniowy limit w Millennium na dużo większą kwotę jaką mi teraz proponują.
   Po co mieć 15 kont oszczędnościowych oprocentowanych na ledwie 2%?
   Mam tę bezimienną kartę debetową i jedyna korzyść z niej, to że mogę dać ją dziecku jak idzie do KFC. A poza tym zastanawianie za każdym razem jak chcę płacić przez neta, co wpisać w polu właściciel karty i czy przejdzie jak wpiszę swoje dane. O ile oczywiście bank wydał MC, bo VISA na okaziciela z EB nie działa przy płatnościach internetowych.
   Kultura, obsługa (kawy nie pijam) - to chyba zależy od placówki. Mnie przy zakładaniu konta dziewczyna ustawiła limity przelewów w systemie internetowym na 0 zł. Ciągle zapominam to zmienić i radzę sobie wykonując przelewy w bankowości mobilnej, na szczęście to nie jest mój główny bank. Pewnie dlatego limit zrobiła bezsensowny, bo była mocno zestresowana uruchamianiem karty NFC - okazało się, że nikt wcześniej w tej placówce nie chciał takiej karty, więc nikt z pracowników nie potrafił jej pomóc. Kiedy jesienią przystępowałem do programu Rodzina i przyjaciele, to okazało się, że więcej wiem o tej promocji z internetu niż panie w placówce.
   W moim prywatnym rankingu Eurobank byłby w drugiej dziesiątce ;)

   Usuń
  5. Limit mam mały, bo przy jego przyznawaniu miałem duży limit w Millennium, limit w CA oraz pożyczki w innych bankach. Wkrótce kończę spłacać pożyczkę a limit w Millennium w lutym zamykam więc limie w Euro powinien być większy.

   Kultura dotyczy przede wszystkim kontaktu. Lubisz dzwonić do banku i ćwiczyć cierpliwość słuchając melodyjek i bajdurzenia że wszyscy konsultanci są zajęci a ja się połączysz po 20 minutach, okazuje się że to nie ten i trzeba zacząć zabawę od nowa na twój koszt? W Eurobanku zamawiasz na ich koszt na dowolną godzinę i przedstawiasz co chcesz wyjaśnić w wiadomości...

   Konta są po to by na nich zarabiać niekoniecznie przez oprocentowanie. Jak dotąd w grudniu wykorzystałem już 13 kont. 10 wykorzystuje się co miesiąc przez BOŚ, reszta okazjonalnie w zależności od optymalizacji cashflow. Ech długo by wymieniać zalety... :)

   Usuń
 3. Pkt 4 Getin online - Aktywna Karta jest raczej mało opłacalny ze względu na klauzulę:

  "Warunkiem uczestnictwa w Promocji jest nie rozwiązanie umowy Konta przez okres 24 miesięcy liczących od dnia jej zawarcia."

  OdpowiedzUsuń
 4. Ranking ciekawych ofert bankowych ok, jak ktoś chce się pobawić.
  Ja mogę przedstawić ranking kont bankowych bez warunków z darmowa kartą debetową, może dla starszych osób lub osób które nie korzystają zbyt często z kart debetowych i służą do wypłaty gotówki w bankomacie (karta debetowa jest darmowa bez żadnych do spełnienia warunków)
  1. T-Mobile Usługi Bankowe - 3% na ROR do 5k na koncie
  2. Konto mobilne mBank - 4% na ROR do 3k na koncie
  3. Orange Finance - 4% przez 3m-ce do 10k na K.O.
  4. Smart Bank 3,5% na K.O. w okresie promocyjnym
  i chyba to wszystko? bo odpada konto godne polecenia w bz wbk już opłaty za kartę wprowadzą od lutego 2015 a innych kont nie ma darmowych z kartą debetową bez spełnienia określonych warunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. # W BZWBK można wymienić kartę na VISA sol, i 5 transakcji kartą na dowolną kwotę niweluje opłatę.

   # Meritum przechodzi pod skrzydła Aliora

   # Raiffeisen Polbank zrezygnował z pobierania opłaty za konto, a karta jest bezpłatna jak się nią zapłaci 6 razy kartą (też na dowolną kwotę). Chyba, jeśli dobrze partzę.

   Usuń
 5. dodam jeszcze ze chyba Meritum Bank ma konto darmowe z kartą debetową.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do Konta Getin UP w promocji Aktywna Karta:

  Istnieje wersja studencka (konto Getin UP dla studenta), w której:
  >> również obowiązuje 24 miesiące utrzymywania konta,
  >> również trzeba wykonać 5 płatności, aby dostać 50zł od banku przez pierwsze 6 miesięcy
  >> bank nie pobiera opłat za konto (9.99 zł), jeśli w danym miesięcy wykonano płatności kartą na co najmniej 100 zł, co jest nietrudne to wykonania

  Założyłem, działa, polecam studentom :)

  Natomiast wersja niestudencka to wymóg płatności 300 zł (nie 400, jak wspomniałeś) oraz wpływów wynagrodzenia na konto.

  OdpowiedzUsuń
 7. Alior "przygotował" świetną "promocję" dla ludzi niespełna rozumu (bo chyba tylko ci już mają konto w tym banku) http://www.zmiana-toip.aliorbank.pl/
  Można zyskać (teoretycznie) 750zł. Tylko ile można stracić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie o tym po świętach, bo promocja zaczyna się dopiero od 1 stycznia i potrwa przez kwartał, więc jeszcze za wcześnie by o tym mówić.

   Usuń