piątek, 26 grudnia 2014

Najlepsze pozabankowe okazje 2014 oraz zapowiedzi


Dziś na FpG opisuję pięć najlepszych moim zdaniem okazji jakie pojawiły się w bankach w mijającym 2014 roku. Blog Finanse po Godzinach jest adresowany dla ludzi stawiających pierwsze kroki w świecie finansów, stąd ograniczenie tylko do okazji bankowych.

Szybko jednak okazuje się, że banki to tylko namiastka prawdziwych finansów, punkt startowy do rozwoju. Część z nas ceni sobie bezpieczeństwo ponad wszystko i dla takich ludzi adresowany jest blog FpG, gdzie praktycznie wszystkie propozycje są bezpieczne, bo gwarantowane przez  BFG.

Blog PP3 adresowany jest jednak do tych którzy lubią wyzwania i nie boją się odrobiny ryzyka. Nie takiego jaki oferuje giełda, od tej bowiem trzymamy się z daleka, ale taki gdzie wpadki zdarzają się rzadko, a nauczyć i kreować własny model jest stosunkowo łatwo.

1 Inwestycje w Start-upy
Na blogu Polak Potrafi zaczynaliśmy od zupełnych podstaw czyli od lokat i szukaliśmy ich następcy. Okazały się nimi obligacje w ofercie pierwotnej, trzymane do wykupu. Przy takim podejściu są to idealne substytuty lokat, bez gwarancji BFG.Rok 2014 przyniósł kolejny krok. Jeśli lokata jest naszą pożyczką dla banku, a obligacja naszą pożyczką dla solidnej firmy logiczną konsekwencją wydaje się finansowanie start upów. Oferują większy potencjał wzrostu, większy zysk dla inwestora, ale też niestety większe ryzyko, według reguły nic za darmo. Póki co sprawdza się doskonale na tyle, że zmieniła się nazwa bloga na PP3.
StartUp magazine czyli coś dla wymagających inwestorów


2 Program poleceń Lendico
Obligacje są dziś stały punktem bloga, tym czym kiedyś były lokaty. Jednocześnie realizowane są projekty w start-upy, ze względu jednak na większe ryzyko jakie one z sobą niosą, konieczna jest przeciwwaga.

W efekcie na blogu szukaliśmy dodatkowych bezpieczniejszych alternatyw do start upów, Jednym z nich był dobry program poleceń w lendico. Zresztą artykułów na temat tej firmy było więcej, bowiem zarabiać można tutaj na kilka sposobów.
200 zł dla polecającego i poleconego w nowym programie Lendico


3 Wonga czyli bezpieczny bonus 75 zł dla każdego
Bez wątpienia najciekawsza oferta pozabankowa z początku tego roku. Wystarczyło pożyczyć 1000 zł i oddać je praktycznie bez żadnych kosztów następnego dnia, a wonga płaciło za coś takiego 75 zł.

Zresztą pożyczki to jeden z wiodących tematów tego bloga. Ten rok przyniósł wręcz wysyp darmowego pieniądza. Nie tylko znane wszystkim darmowe limity w koncie w Eurobanku czy w Millennium, ale dodatkowo darmowa pożyczka w BGŻ, darmowe raty w Euro RTV AGD czy PKZP. Do tego można dodać darmowa płatność za rachunki płacone kartą kredytową jest więc w czym wybierać.
75 zł dla debiutujących w wonga czyli wisienki rosną nie tylko w bankach


4 Negocjowanie parametrów
Jednym z najbardziej doniosłych wydarzeń roku, jest rosnąca rola bloga Polak Potrafi. FpG jest popularny tylko wśród czytelników, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę tematykę. Pozostanie on jednak zawsze tylko blogiem ofertowym, wybierającym to co jest najlepsze na rynku i koniec.

PP3 zaś jest doceniany przez firmy. Jednym z najbardziej widocznych przejawów jest możliwość negocjowania lepszych warunków dla obligatariuszy. Chociaż o obligacjach piszę od blisko trzech lat, to dopiero od tego roku część emitentów radzi się mnie w kwestii optymalnych parametrów emisji i niejednokrotnie skutkowało to nieco wyższym oprocentowaniem czy krótszym okresem zapadalności.
Okazyjna oferta obligacji z branży pożyczkowej


5 Konkursy na Blogu PP3
Poza dostrzeganiem potencjału bloga przez emitentów obligacji, blog PP3 jest też wybierany przez inne firmy z którymi od pewnego czasu prowadzę rozmowy. Dostaję propozycje z różnych dziedzin finansów od forex począwszy, przez fundusze i inne rynki finansowe, na giełdzie skończywszy.

Do tej pory wybierałem starannie tylko niektóre wybrane propozycje. W przyszłym roku można się jednak spodziewać ich więcej. Na pierwszy ogień pójdzie konkurs, do którego zgłoszonych jest tylko kilka blogów w Polsce, ale o ty przeczytacie już w pierwszej połowie stycznia.
70.000 do zgarnięcia w konkursie inwestycyjnym Futures Masters

Link do punktu piątego zostanie zamieszczony po publikacji artykułu na ten temat. 

Ciąg dalszy: Najlepsze okazje 2014 roku

3 komentarze:

 1. "to dopiero od tego roku część emitentów radzi się mnie w kwestii optymalnych parametrów emisji"

  No tym to nie wiedziałem i przyznam że nie wiem czy to dobrze czy też źle....
  FX

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się.To nie jest dobra wiadomość . Jest ryzyko , że z obiektywnego recenzenta autor zmieni się w kolejnego naganiacza tzw okazji.

   Usuń
  2. W żadnym przypadku. Po prostu informuję oferenta, że podstawowym parametrem jaki jest brany pod uwagę, jest krótki czas trwania emisji. Dzięki temu ryzyko jest mniejsze.
   Spółki są skłonne testować emisje z różnymi parametrami. Dzięki temu zamiast jednej dużej emisji, mamy częste o różnych parametrach, ale na mniejszą skalę. Dladanej spółki łatwiej też obsłużyć taki dług.

   Usuń