piątek, 19 grudnia 2014

Run na PKO czyli nowa oferta lokaty na 4,10% w Plus bank i coś ekstra


Dziś rozpoczynamy run na PKO, gdzie od dziś można odbierać kasę z Wołomina. Chociaż BFG ma ustawowo 20 dni na wypłatę środków, to jednak tylko przez tydzień nasze środki nie pracowały, co należy zapisać mu na plus.

Co ciekawe, PKO wydzwania do klientów proponując stawianie się... po świętach niby to w trosce o wygodę klienta. Tę zabawną sytuację opisuję dziś szczegółowo na FpG, jak widać PKO dalej praktykuje swoje hasła dziś oszczędzam w SKO jutro w PKO jakby klienci Wołomina dalej byli dziećmi.

Co zatem z naszymi środkami? Artykuł Gdzie po SKOK Wołomin cieszył się średnim zainteresowaniem dotyczył bowiem tylko sektora Kas, a tutaj trzeba się liczyć z opłatami na wejściu co odstrasza niejednego. A więc?


Najnowszą propozycję ponadprzeciętnej lokaty ma... Plus bank. To dość dziwne biorą pod uwagę fakt, że dawny Invest Bank nie był dotąd brany na poważnie. Jedyny artykuł dotyczył zresztą niepoważnej oferty Lokaty na dzień dobry.
A jednak teraz na stronie banku znajdujemy lokatę na 4,00% co nadaje się na pierwszą ligę. Ba korzystając z aplikacji mobilnej zysk można podkręcić o dalsze 0,10% co widzimy w poniższej tabeli. Czyżby haczyk na klientów Wołomina?

I tak i nie. Tak bo to jedna z najciekawszych obecnie ofert lokat na rynku. Nie. bo to lokaty zakładane przez plus bank24 czyli przez bankowość elektroniczną, a więc dostępna dla klientów banku. Powyższą tabelę znajdziecie klikając w taki obrazek na stronie banku.Komu nie chce się być klientem Plusa, polecam rzecz jasna wtorkową aktualizację rankingu grudniowego lokat. Na dole znajdziecie rzecz jasna dwie oferty obligacji dla osób, którym gwarancja BFG nie jest potrzebna do szczęścia i są skłonne  na ryzyko jakie wiąże się z inwestowaniem w obligacje.

Istnieje jeszcze coś ekstra - trzecia możliwa oferta obligacji. Ta jednak jest dedykowana dla zainteresowanych.  Jak zwykle w tej sprawie można pisać na obligacje pp2@w.pl

25 komentarzy:

 1. tego co czytam na poniższej stronie nie trzeba być klientem Plus Banku by założyć lokatę na 4%.
  http://plusbank.pl/oferta-dla-ciebie/lokaty/lokata-internetowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. być może chodzi o to że 4,1% dostępne jest tylko dla klientów banku korzystających z aplikacji mobilnej, dla pozostałych, także nie posiadających rachunku jest 4% ("Po zakończeniu okresu deponowania środków na lokacie nieodnawialnej, środki przelewane są automatycznie na rachunek, z którego nastąpił wpływ na lokatę internetową")

   Usuń
 2. Dzwoniłem na infolinię w sprawie tej lokaty. Też dostałem potwierdzenie, że nie trzeba być klientem i że można założyć dowolną liczbę lokat na dowolną kwotę (od min. 1000 zł).
  Po uruchomieniu formularza na stronie:
  https://secure.plusbank.pl/elokata/
  pojawia się opcja 3 miesiące na 4%.
  Kto chce "powalczyć" o 4,1% musi założyć konto (podobno wystarczy samo oszczędnościowe, ale jest opłata 10 zł za przelew zewnętrzny).

  OdpowiedzUsuń
 3. Można być klientem banku, ale nie trzeba. Rozmawiałem z infolinią.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lokatę można spokojnie założyć w PLUS Banku nawet jeśli nie jest się jego klientem - to działa na zasadzie rachunku powiązanego tak jak w BGŻ Optima, plusem tej 3 miesięcznej lokaty po za 4% oprocentowaniem stałym jest brak kwoty górnej czyli od 1000zł wzwyż do gwarancji BFG

  jedyny mały kruczek to niby zakładanie lokaty internetowo, przelew tylko internetowo bez gotówki w ręku ale w przypadku zerwania lokaty są schody:
  cytuję" Dyspozycja zerwania lokaty może zostać złożona wyłącznie przez Posiadacza rachunku w Oddziale Banku i
  realizowana jest przez Bank wyłącznie w formie bezgotówkowej tj. przelewem na rachunek, z którego zostały
  przelane środki na lokatę po dokonaniu przez Bank pozytywnej identyfikacji Posiadacza rachunku, zgodnie z
  obowiązującymi procedurami Banku"

  Czyli jak ktoś nie jest pewien i zerwie lokatę to będzie się musiał pofatygować do placówki stacjonarnej, a te są trochę rozsiane ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zanim się zdecydujesz przeczytaj i świadomie podejmij decyzję:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plus_Bank

  "Areszt i proces

  Bykowski jest głównym oskarżonym w toczącym się w Poznaniu procesie o doprowadzenie do upadłości Banku Staropolskiego, w którym poszkodowanych zostało 40 tysięcy klientów placówki na łączną kwotę około 150 milionów złotych. Udało mu się to "dzięki doskonałej nieprzejrzystości prowadzonych firm"[potrzebne źródło]. Zakładał je, jedna po drugiej, przelewając pieniądze, tak by biegli rewidenci nie potrafili się zorientować w rzeczywistym stanie spółek"[2]. Został aresztowany 9 grudnia 2005[2]."

  Opinie:
  http://www.ebroker.pl/banki-opinie/plus-bank-sa/61/0

  "Dotyczy lokat internetowych zakładanych online Całkowity brak profesjonalizmu i lekceważenie własnych Regulaminów. Zgodnie z cyt. regulaminem potwierdzenie otwarcia powinno być przesłane następnego dnia roboczego. Zapis jest fikcją bowiem konieczna jest stanowcza interwencja ażeby wydrzeć im to potwierdzenie z gardła. Następny hak to preferowane przez Bank lokaty Internetowe bez konta w Plusie są tak skonstruowane, że ewentualna likwidacja lokaty obarczona jest koniecznością osobistego stawiennictwa i złożenie dyspozycji w Oddziale. Czasami to wizyta 100 lub więcej km., która ma zniechęcić "klienta"? Każdy użytkownik internetu ma możliwość nabrać się na te plewy - nawet z "Bździszowa Dolnego" Całkowitym skandalem jest brak możliwości wskazania pełnomocnika w chwili składania wniosku online. Życie jest kruche, śmierć lub inne nieszczęście możliwe. Plus ma radę jak wyżej - wizyta w Oddziale i kolejna dyspozycja ustanowienia pełnomocnika. Zaczynając współpracę z ww. Bankiem nie czytaj o ich rzekomych sukcesach i przyjazności -czytajcie uważnie warunki, regulaminy i opinie klientów. "

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem w PKO i w kolejce jest ok 20os a tylko 3 kasy.... i niespodzianka: stałem w kolejce i okazało się ze jestem ich pierwszym takim klientem. Pani poszła po inna panią i czytają instrukcje:) po 10 min odchodzę z potwierdzeniem zlecenia przelewu. Wszystko za free.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pewnie wszyscy się rzucili jak zawsze pierwszego dnia jak na karpie w lidlu. Gratki dla PKO BP ze to ogarniają.

   Usuń
 7. Polcan, odnoszę wrażenie, że temat SKOK-u Wołomin na stałe zagościł na Twoim forum i całkowicie zdominował tematykę. Patrząc na rozwój sytuacji, proponuję dołożyć dodatkowy podtemat SKOK-i (tak jak FPG, AO,PP3), bo pewnie za jakiś czas usłyszymy o następnym padającym "wynalazku". Sam sobie zawężasz grono czytających i ja na jakiś czas rezygnuję z czytania Twojego forum. Nie wszyscy są zainteresowani tylko i wyłącznie perypetiami związanymi ze SKOK-ami. A myślę, ze takich jak ja jest więcej. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat SKOKów jest już zakończony. Dziś piszę już tylko o wypłatach w PKO i to tylko ze względu na zastrzeżenia PKO co do wczorajszego artykułu i to tylko na FpG.

   Natomiast tutaj już od kilku dni nie ma tego tematu i od przyszłego tygodnia zaczynam od wykupu obligacji jaki miałem w tym tygodniu:)

   Usuń
  2. Rozumiem, ze temat SKOKu Wołomin jest zakończony, ale SKOKi będą nadal się pojawiać, bo są konkurencją do banków, które nas okradają. Ja mile wspominam obsługę w Wołominie i w żadnych banku nie było takich uprzejmych pracownic.

   Usuń
  3. Jeszcze się taki nie narodzić coby wszystkim dogodził.
   Nie bądź zmierzły gościu, nie interesuje Cię - nie czytaj. Wleź kiedy indziej a tymczasem nie zrzędź bo to nieładnie. Pol odbębnia fajną robotę i chwała Mu i podziękowania za to.
   Tolka

   Usuń
 8. O godzinie 8,20 zleciłem przelew środków z PKO na konto w Idea Banku, do chwili obecnej kasy brak. O co chodzi ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Polcan,dziękuję Ci bardzo za wszystkie wątki o Wołominie. Dzięki Tobie mogłem być na bieżąco w tym temacie.Lepszego miejsca nie znalazłem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak coś się dzieje w SKOK to się o tym pisię. Jak coś się dzieje w baku czy z obligacjami to również. Czasem jest tematu na jeden wpis a czasem na dwa tygodnie. Taki jest rynek,wiec stawanie twardych obietnic ze szkoda pisać na jakiś temat bo są jakieś zawirowania,nie ma sensu. Głównie rynek decyduje co następnego dnia powinno być przedyskutowane. Każdy ma rozum i potrafi podjąć decyzję a jak ma z tym problem to niech chowa swoje oszczędności do wersalki. Mam nadzieje ze nadal będa poruszane tu różne sposoby inwestowania. Nawet te usłane haczykami

  OdpowiedzUsuń
 11. Kasa odebrana bez problemu ludzi naprawdę mało mimo tego że dobrze po 15 było..a wczoraj telefon z PKO czy Pan nie zostawi u nas pieniędzy do po świętach ponieważ spodziewają się tabunu klientów..500 tys. członków wołomin razy przynjamniej 1000 zł=czysty zysk

  OdpowiedzUsuń
 12. powiem przewrotnie że akurat ja na bankructwie zarobiłem bo miałem lokatę rentierską na 2 lata i po roku nagle potrzebowałem gotówki na lepszy biznes.Normalnie musiał bym oddać odsetki pobrane w pierwszym roku,a w przypadku upadłości nie.Skok wołomin będę zawsze miło wspominał .

  OdpowiedzUsuń
 13. Kiedy chodziłem po odsetki z lokaty rentierskiej do SKOKu (podczas zakładania tejże lokaty również),byłem bardzo zadowolony z obsługi,szybko,sprawnie,dziewczyny bardzo miłe (te same,które brały udział w reklamie tv Wiśniewskiego-pajaca),było sporo ludzi,którzy też wpłacali pieniądze bądź przedłużali lokaty z środkami dużo większymi niż moje,więc jestem pewien,że gotówki im nie brakowało,dla mnie wniosek o upadłość SKOKu (bo samej upadłości jeszcze nie ogłoszono) to sprawa szyta bardzo grubymi nićmi i autentycznie czuję smutek,że taka instytucja została zrównana z ziemią.

  OdpowiedzUsuń
 14. Temat SKOKu Wołomin będzie wracac, ponieważ dużo osób nie odebralo swoich wszystkich oszczędności. U mnie jest to ok. 40 tys. zł , ale znam osoby , które mają po 100 tys. do tyłu. Będziemy wdzięczni za udzielenie rady, co dalej? Ja na ten blog zaglądam co kilka godzin, aby dowiedziec się czegoś nowego. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 15. A co będzie jak zarzuty prokuratorskie wobec zarządu SW sie nie potwierdzą -? ze sie PO-mylili i przepraszają skok wołomin ze oskarzono ich działania w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze obalenia III-PO-stkomuny -?

  OdpowiedzUsuń
 16. Heh. Toż nawet Zygmunt K. poczuł krew i dał 4%, a przecież to konsorcjum nie jest zbyt chętne do rozdawania kasy na prawo i lewo.
  Tym bardziej się dziwię że ktoś w PKO nie zaryzykował i nie dał "promocyjnego" 3,5%. Pewnie jakaś część by się na to złapała, a tak to raczej kasa odpłynie do konkurencji.

  PS. Polcan, czytałeś o nowej pseudo ofercie Melonika?

  OdpowiedzUsuń
 17. Witaj Polcan !
  Bezpiecznie odebrałem swoje i żony środki z Wołomina. Na razie położyłem na konto oszczędnościowe w Alior Banku. Mam pytanie czy lepiej już teraz ulokować gdzieś środki/ czas to pieniądz/ czy poczekać na nowe oferty banków w styczniu?
  Polcan czy dysponujesz wiedzą w jakich miesiącach /generalnie/ banki i skoki/ chyba od nich trochę odpocznę/ proponują nowe stawki lokat? Jeśli dobrze pamiętam to na początku roku zawsze coś nowego proponowali. Gdzieś w ok. marca/ kwietnia obniżali.
  Polcan możesz coś napisać na ten temat?
  Pozdrawiam Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma takiej reguły. Jak interesują cię tylko banki to nie czekaj tylko bierz co najlepsze, a jak polujesz na dobre inwestycje, to warto poczekać, bo zawsze jakaś gratka się trafi.

   Usuń