czwartek, 18 grudnia 2014

Jak łatwo zgarnąć 50 zł na karcie MasterCard


W ubiegłym tygodniu w artykule 50 zł piechotą nie chodzi opisywałem ofertę nju mobile, która miała się zakończyć w niedzielę. Została jednak przedłużona do 22 grudnia, ja zaś w międzyczasie miałem okazję ją przetestować, a test wypadł... bardzo pomyślnie:)

Okazuje się, że oferta jest lepsza niż wygląda na pierwszy rzut oka. Spodziewałem się, że przechodząc do nju mobile, trzeba będzie podpisać umowę na jakieś dwa lata, które są niejako standardem w przypadku telekomunikacji.

A jednak tak nie jest. Przy wypełnianiu wniosku mamy możliwość porozmawianie na czacie z konsultantem i zadać mu dowolne pytania. Z tej rozmowy dowiedziałem się. że... umowa wcale nie jest zobowiązująca:)

Umowa zawierana jest na czas nieokreślony. A to oznaczam, że nie jesteśmy ograniczani jakoś czasowo i przymuszani do odbębniania zobowiązania. Zresztą każdy z was może sam o to dopytać przy rozmowie na chat on-line. Wystarczy kliknąć tutaj na dedykowany link wybrać O tu i następnie wybrać żółty przycisk widoczny w prawym górnym rogu.


W prawym górnym rogu jest możliwość rozpoczęcia czat on-line

Co to oznacza? Łatwe zgarnięcie karty MasterCard z 50 zł bonusem, o czym pisałem w pierwszym odcinku na temat nju mobile. Możemy przecież nie tylko przenieść numer do nju by zgarnąć kasę. Wystarczy przecież kupić jakiś starter za 5 złotych i przenieść numer do nju zgarniając przy tym dodatkowe 50 zł.

Słowem mamy fajną promocję, która potrwa jeszcze do przyszłego poniedziałku. Rzecz odkryłem dość przypadkowo, bowiem trzyletnia umowa z orange na kartę skończyła mi się w listopadzie i jak już informowałem w komentarzach nie uśmiechał mi się proponowany nowy abonament za... 90 zł.


Ale jak czytelnicy bloga doskonale wiedzą, lojalny klient nie jest wiele wart. I niestety ta zasada jak widać dotyczy nie tylko banków. Chociaż swoją drogą operatorzy komórkowy coraz bardziej upodabniają się do banksterów, skoro zawierają przymierza typu Orange-mBank, Alior-T-mobile itd.

Link dla osób zainteresowanych zgarnięciem 50 zł bonusu na karcie MasterCard.

14 komentarzy:

 1. Nie wiem czemu założyłeś, że oferta jest na 2 lata. Przecież od samego początku pisałem Ci, że biorę ten abonament tylko po to, żeby zrezygnować tak szybo jak to możliwe. 50zł - 9zł abonamentu za 1mc daje 41zł zysku :) Pozdrawiam PM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam na myśli, że oferta była już długo dostępna zanim ją opisałem na blogu. To wtedy myślałem patrząc na reklamę bez wgłębiania się w szczegóły, że to pewnie oferta na minimum dwa lata.

   Nie dawała mi jednak spokoju i opisałem ją będąc ciekaw Waszej reakcji. Większość była pozytywnych, więc zdecydowałem się spróbować.

   Usuń
 2. A w jaki sposób się rezygnuje i kiedy by zarobić 41?

  OdpowiedzUsuń
 3. W dniu otrzymania karty i jej zarejestrowania w systemie idziesz do Play i przenosisz numer na kartę (mają promocje i dają za to 60 zł na 3 miesiące i 5 zł na start). Niektórym udaje się tak, że płacą kilka groszy bo jeszcze nie wskoczyli w okres rozliczeniowy (ponoć trzeba wykonać jedno połączenie), ja nigdy nie miałam czasu by iść pierwszego dnia tylko po kilku i zawsze muszę za dwa miesiące zapłacić.
  Marcin

  OdpowiedzUsuń
 4. A dlaczego bierzecie abonament za 9 zł, skoro jest opcja na kartę za 5 zł. 50-5=45 zł

  OdpowiedzUsuń
 5. Ok, już doczytałem w regulaminie, może być tylko z rachunkiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pytanie odnośnie promocji "70 zł za założenie konta w BNP Paribas" - do 19.12 Agora ma nas poinformować o przyznaniu premii - dostał już ktoś mail-a?

  OdpowiedzUsuń
 7. a jak z meritum rozsylali maile do 10 grudnia? bo nic nie dotarlo do mnie pewnie cos przegapiłem lub nie otworzyłem lokaty tylko trzymałem kase na koncie.

  OdpowiedzUsuń
 8. oraz nie odstąpi od niej w przeciągu 10 dni, zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (t.j. Dz.U. z 2012, nr 1225),,

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie można włączyć czata jak nie ma się numeru w nju mobile:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Poprosimy o instrukcję jak zerwać umowę. Czy obowiązuje okres wypowiedzenia 30 dni?

  OdpowiedzUsuń
 11. nie zrywasz piszesz pismo żeby przenieśli numer na karte po 30 dniach pismo wysylasz chyba do warszawy i po klopocie

  OdpowiedzUsuń