wtorek, 21 października 2014

Ostatni dzwonek na premię 100 zł w Citi Handlowy czyli co nas czeka niebawem


O karcie kredytowej Citi Handlowego pisałem już na kilku blogach wielokrotnie. To bez wątpienia jedna z najlepszych kart na rynku. Cały czas za jej założenie można zarobić bez problemu 100 zł, pod warunkiem, że nie posiadaliśmy karty w Citi przed 1 stycznia 2012.

Do niedawna Citi płaciło aż 200 zł, za wydanie 300 zł. Obecnie premiuje założenie karty już tylko za 100 zł. Jak zwykle pierwszy rok używania jest darmowy, a poza premią pozwala za darmo płacić za rachunki, o czym pisałem tutaj.

Kto jeszcze nie założył tej karty, (a jest jeszcze ktoś, kto nie zjadł tej wisienki?), może założyć korzystając z tego linka. Poza wymienionymi wyżej bonusami można zbierać punkty, które będą przeliczone na nagrody. Już na start dostajemy 1000 punktów, ale...
 
Ostatnie miesiące fajnej promocji Źródło: citibank.pl


Niestety atrakcyjny dotąd program już niebawem, bo już w grudniu, ulegnie zmianie. Poinformował o tym jeden z czytelników, który przysłał maila o takiej treści:
Już ponad tydzień temu dostałem informację z citibanku o zmianie przeliczników punktów na nagrody, ale dopiero teraz się jej przyjrzałem i dopiero dziś zauważyłem, że w mejlu przesłali mi także nowe przeliczniki (załączam poniżej).

Nowe przeliczniki w Citi Handlowym
 


Z karty kredytowej korzystam regularnie i punkty naliczają się za każdym razem gdy płacę gdzieś kartą. Zasadniczo, to do tej pory traktowałem te punkty jako miły dodatek do dość dobrej karty dającej przede wszystkim inną możliwość: opłacania stałych rachunków przelewem z karty - bez prowizji i żadnych opłat. Zakupy za 5 zł = 1 punkt, wielokrotność 5 zł, to oczywiście więcej punktów. Wczoraj wymieniłem prawie wszystkie punkty na bilety do kina dla całej rodziny. 
Dziś spojrzałem na nowe przeliczniki i mną wstrząsnęło.
 • Bilety na film 3D podrożały o 16,7%
 • na filmy 2D 32,5%
 • Cashback (zwrot na konto 50 zł lub 100 zł) podrożał o 30% - ta opcja jest już teraz zupełnie nieopłacalna. 
 • Inne nagrody też drożeją o 30% (dziś 3000 punktów można wymienić na kupon wart 100 zł, od 10 grudnia będzie on kosztował już 3900 p).
Mam jeszcze 2 inne karty i teraz to chyba nimi będę płacił.

Dokończenie tabeli zmian
 


Chciałbym, żebyś umieścił chociaż krótkie ostrzeżenie na swoim blogu i radę do czytelników: aby jak najszybciej zamienili zgromadzone punkty na cokolwiek.

Za przesłaną informację dziękuję Krzyśkowi. Sam nie korzystałem z tego programu punktowego, ale dla tych którzy lubią takie zabawy może to być przydatna informacja.

Wygląda więc na to, że to już ostatni moment na wyrobienie sobie fajnej karty i zgarnięciu niezłego bonusu, co należy do rzadkości w przypadku kart kredytowych. Od nowego roku stawka interchange ma znów spaść z obecnego 0,5 do 0,3 stąd zapewne owe zapowiadane zmiany i wówczas prawdopodobnie skończy się idylla kredytówek w Citi.

Na koniec link do wniosku dla spóźnialskich o kartę w Citi

Na koniec pakiet regulaminów: jak zdobyć 100 zł.
Obecny regulamin karty jak zwykle na koniec
Nowy regulamin obowiązujący od 10 grudnia 2014.

4 komentarze:

 1. A jakieś inne fajne kk?

  OdpowiedzUsuń
 2. O dzięki zaraz klikam i zakładam :) ciekawi mnie czemu oni tak rozdają tę kasę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalnie, mają tej kasy za dużo, jak to banki, więc rozdają. No weź się rozejrzyj i popytaj ludzi, czy mają kasę. Większość powie, że nie. No to gdzie jest kasa? W bankach.

   Usuń
 3. Mam kartę VISA Silver w Citi Handlowym od 1,5 roku, ale pierwszy raz słyszę o punktach. Czy do uczestnictwa w tym programie trzeba było jakoś specjalnie się zgłaszać? Będę wdzięczny za info ...

  OdpowiedzUsuń