poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Citi Priority czyli 4% na koncie za wydumane warunki


Ponieważ blog PP3 dedykowany jest dla klientów z wyższej półki, tutaj będziemy czasami przyglądać się ofertom dedykowanym dla affluentów. Czytelnicy inwestujący w obligacje korporacyjne posiadają zwykle większą ilość środków i szukają bardziej wyrafinowanych ofert w przypadku banków.

Czy banki maja coś ciekawego dla bardziej wymagających klientów? Od czasu do czasu ten czy ów bank przygotowuje ofertę dla ludzi o dochodach rzędu 5.000 zł miesięcznie. Czy przy takich pensjach można liczyć na coś więcej? W końcu zrobienie przelewu na taką kwotę nie jest zbytnio wielkim problemem.

Dla wymagających Citi przygotował ostatnio ofertę pod nazwą Citi Priority. Już sama nazwa sugeruje, że niby to dla priorytetowych klientów. Tutaj standardowe 3,03% na koncie oszczędnościowym, które znamy z rankingu, można podkręcić do 4%. Czy warto?

Oba pakiety są mało ciekawe Źródło: online.citibank.pl

Nie czarujmy się, oferty które mają być dopasowane dla ludzi z większą kasą, są bardzo mało dopasowane. Począwszy od Noble banku, przez Bankowość osobistą w BGŻ jak dotąd nie spotkałem dedykowanej bankowości godnej uwagi.

Citi Handlowy reklamuje się tak:
Citi Priority to więcej niż konto osobiste. To specjalne pakiety produktów bankowych dopasowane do Twoich potrzeb. To także możliwość połączenia pojedynczych produktów w indywidualny pakiet. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, w pakiecie z kontem Citi Priority otrzymasz dodatkowe produkty na warunkach lepszych niż standardowe.

Na ile jest to prawdą? Na stronie mamy cztery zakładki opisujące 4 różne pakiety. Pakiet firmowy sobie podarujemy, gdyż blog PP3 nie jest adresowany do firm, Pakiet kredytowy też, gdyż szukamy w końcu rozwiązań, które pozwalają zarabiać a nie zadłużać się na rzekomo lepszych warunkach. Jeśli jednak ktoś chce poznać szczegóły może zajrzeć do zakładek tutaj.


Za friko niestety nie dostaniesz

Pozostaje nam zatem pakiet aktywny lub inwestora. Czy są coś warte?

Pakiet Aktywny 
niczym nie przyciąga. Mamy tutaj zaledwie standardowe 3,03% na koncie oszczędnościowym i to tylko do 30.000 zł. Wiele innych banków daje więcej, co widzieliśmy w rankingu kont na sierpień, więc nie ma tu nic atrakcyjnego.

Reklamowana jest tutaj też karta kredytowa, że to niby za darmo. W standardzie można ja sobie wyrobić z 200 zł cashback od dawien dawna o czym stali czytelnicy bloga wiedzą doskonale. Wczoraj ją zamykałem na infolinii, gdyż zbliża się pierwszy darmowy rok. I oczywiście bank ochoczo chciał ją przedłużyć za darmo, niestety wiem już, że niebawem będzie lepsza oferta karty kredytowej o czym będzie niebawem na blogu.

Żaden bonus, można wyjść lepiej na swoje bez tej promocji

Na domiar złego aby konto było darmowe trzeba tutaj przelewać pensję za 2.000 zł lub płacić kartą za 500 zł. Spójnik "lub" daje nam możliwość olewania płatności kartą i poprzestaniu tylko na samym przelewie. Ale po co, skoro konto oraz karta mają lepszych konkurentów w innych bankach.

Pakiet Inwestora 
podwyższa oprocentowanie konta do 4% ale też z ograniczeniem do 50.000 zł. Teoretycznie da mu to pierwsze miejsce w rankingu wraz z Millennium oraz Bankiem Smart. Ale nie ma lekko, wymienione banki nie mają dużych wymagań, a Citi za darmo owych 4% nikomu nie da.

Co trzeba zrobić by mieć owe limitowane 4%? Tutaj trzeba płacić kartą na kwotę 500 zł i co gorsza... zakupić produkty inwestycyjne za 25.000 zł lub ubezpieczeniowe za 200 zł miesięcznie.

Cóż to za pakiety? Nic innego jak zwykłe fundusze, w różnych walutach, których listę możecie znaleźć w regulaminie do którego link zostawiam zwyczajowo na koniec. Wszystko zaś opakowane w Umowy Ubezpieczenia. Jak widać wszystko ułożone pod zysk banku

Citi Priority posiada motto Wszystko to czego potrzebujesz. Jak widać oferta jest bardzo daleka od tego czego naprawdę nam trzeba. Pakiet Aktywny można sobie stworzyć lepszy w wielu innych bankach, zaś Pakiet Inwestora przymusza nas do nie lubianych i niechcianych funduszy.

Czy jest tu jakaś priorytetowość? Czy faktycznie klienci o dochodach 5k+ dostają coś ekstra? Wygląda na to, że jeśli dostają, to dodatkowe baty, a nie godne uwagi bonusy. Niestety poza kartą kredytową Citi od lat nie oferuje nic co wymagałoby pochwały. Nie mówiąc o likwidacji darmowego CitiPhone oraz masowym zamykaniu placówek.

Co ciekawe przy każdym logowaniu się na pocztę na onet wita mnie codziennie reklama... tabletu w Citi Priority, o której nie ma ani słowa na samej stronie Citibanku. O tym jak dostać ów tablet w drugiej części artykułu na FpG

Obiecane zasady naliczania oprocentowania oraz lista przymusowych produktów w regulaminie tutaj.

Ciąg dalszy: Tablet lenovo oraz lokata na 4% za wejście w zakręcony świat Citi Priority

8 komentarzy:

 1. Polcan a co jeśli doradca bankowy w twoim imieniu założył by jakiś produkt bez naszej zgody (np. w takim "pakiecie" dla zamożnych)? Ciekawi mnie czy wtedy można podać bank do sądu o odszkodowanie za żądzenie się bezprawnie naszymi piniędzmi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie może czegoś takiego zrobić, jeśli nie ma twojego podpisu. Całe zamieszanie z doradcami polega na nakłonieniu nas do złożenia podpisu i to on jest decydujący. Jak jest to nic nie zdziałasz, jak go nie ma to doradca nie zrobi nic. Procedury są jak zwykle priorytetowe.

   Przypadek Legii, która niedopatrzyła wymaganej pauzy Bereszyńskiego jest tego dobrym dowodem. Nieważne że wygrała 6:1 a nieszczęsny zawodnik grający raptem 3 minuty do niczego się nie przydał. Procedura jest to można drużynę zdyskwalifikować. Wartości sportowe są jak się okazuje nieistotne.

   Podobnie jest w przypadku doradców: podpis jest to można doić klienta, bez względu na to czy mu się to podoba czy nie, czy to jest etyczne czy nie. Dlatego spotkania z doradcami nie są dla ludzi, którym brakuje asertywności.

   Usuń
  2. Czyli według ciebie, jak klient zamożny banku nie odbierał by telefonów i nie czytał poczty bo był by np. na Kanarach a kończyła mu by się lokata na 400tys to pracownik banku nie może napisać "próbowaliśmy się z panem skontaktować kilkukrotnie więc z uwagi, że kończy się Panu lokata założyliśmy strukturę ..." To nie może mieć miejsca? A w bankach i kontach dla "zamożnych" nie ma pewnej luki w regulaminie?

   Według mnie tak powinno być, że kasa wraca na ROR 0% chyba, że klient miał ustawione automatyczne odnowienie. A jeśli bank/skok mimo to przedłuży na coś bez BFG?

   Usuń
 2. >Nie mówiąc o likwidacji darmowego CitiPhone [...]
  A jest płatne? Od kiedy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odkąd zlikwidowano darmowy CitiPhone na przełomie roku. Kiedyś można było z placówki zadzwonić na koszt banku, obecnie w placówce dzwonić nie można (zresztą placówki też masowo polikwidowano). Dziś dzwonimy do Citi na własny koszt.

   Usuń
  2. Bez przesady - w większości sieci komórkowych rozmowy na stacjonarne są za darmo...

   Usuń
 3. Wygląda na to , że Citi się zwija z rynku. Od lat nie rozwija swoich produktów i jest dość drogi (konta firmowe) Szkoda bo mam u nich konto...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dawno juz te dziwadla mialy sie wyniesc z rynku.

  OdpowiedzUsuń