piątek, 7 marca 2014

Jak wygląda przeniesienie limitu w koncie do Millennium


Na FpG od kilku dni zastanawiamy się gdzie przenieść wynagrodzenie od pracodawcy. Dziś finał tych poszukiwań. Eurobank w moim przypadku został w 2012 roku następcą popularnego niegdyś Polbanku i wszystko wskazuje na to, że teraz zostanie także następcą BGŻ.

Limit w koncie to jedna z nielicznych ofert bankowych, którą można brać w ciemno. To o wiele lepsza oferta niż darmowe pożyczki, które trzeba regularnie spłacać. Pożyczki w końcu mają wartość malejącą w przeciwieństwie do limitu, który zwykle rośnie z czasem.

Niestety limit w koncie po roku trzeba zamknąć, gdyż przedłużenie o kolejny rok kosztuje i to niemało. Millennium za przedłużenie żąda sobie aż 1%. Dla limitu w wysokości 40.000 zł owy procent to koszt rzędu aż 400 zł, a więc rzecz całkowicie nieopłacalna. Prościej po prostu zamknąć go na 14 dni przed upływem roku i następnie otworzyć nowy całkowicie za darmo.

Ale płatne przyznanie Źródło: millennium
Gdy chciałem zamknąć pracownicy banku oczywiście ze wszystkich sił starali się odwieść mnie od tego zamiaru, podsuwając różne propozycje. Niestety bank przyznaje limit na podstawie weryfikacji historii konta klienta, a ta jest bardzo uboga. Ot jeden przelew + jedna transakcja kartą czyli minimum wymagań.

Konsultantka chciała pomóc, ale nic z tego nie wyszło. Wyjadacze wisienek nie są mile widziani przez bankowców. Jedyne co udało się ustalić korzystnego w moim przypadku było zmniejszenie limitu nawet do 5000 zł, co spowodowałoby zmniejszenie opłaty do 50 zł.

50 zł to jednak też zupełnie niepotrzebny koszt, który łatwo da się uniknąć, jeśli przeniesie się tutaj limit w koncie z innego banku. Testowałem to już w ubiegłym roku przy przenoszeniu limitu z byłego Kredyt Banku, gdzie limit przyznawano całkowicie darmowo. I chociaż procedura przeniesienia jest mocno upierdliwa, warto się z tym pomęczyć.

Jak wygląda przeniesienie? Różnie. W ubiegłym roku musiałem:
 • przynieść dokumenty o przyznaniu limitu w Kredyt Banku
 • udać się do BGŻ aby przynieść wydruk z konta za ostatnie 6 miesięcy
Potem trzeba uzbroić się w cierpliwość i spędzić kilka godzin w Millenium by pracownicy banku skrzętnie realizowali wytyczne, które w punktach mają wypisane na karcie przeniesienia limitu w koncie.

Niedawno znajoma dostała ofertę limitu w koncie bezpośrednio od banku. Procedura przyznania limitu, w przypadku gdy oferuje go Millennium, trwa krótką chwilę. Wystarczy podpisać kilka dokumentów i po sprawie. W przypadku przeniesienia limitu tak niestety nie jest.

Przy zamykaniu limitu pracowniczka banku podpowiedziała mi bym poczekał chwilę a limit zostanie mi przyznany przez Millennium po odczekaniu kilku tygodni, co pozwoli uniknąć przeniesienia. Bank na początku każdego miesiąca przyznaje limity i kredyty, które są widoczne po zalogowaniu jak na poniższym obrazku:

Taka osoba dostanie limit od ręki


Niestety w moim przypadku nic takiego się nie pojawiło, a więc procedura przeniesienia musiała znów zadziałać na nowo. Tym razem musiałem przynieść zaświadczenie do pracodawcy z dochodami za ostatnie 3 miesiące. Taki druk można zabrać z Millennium.
Dzięki temu nie było konieczne zmaganie się z historią rachunku, jaką przechodziłem w ubiegłym roku.

Rok temu zostałem poproszony o wydruk 6 miesięcznej historii rachunku z banku do którego pracodawca przelewa wynagrodzenie. W Millennium istnieje stanowisko komputerowe na którym można się zalogować do dowolnego banku w kraju. Niestety nie da się zalogować do BGŻ. Dlatego w ubiegłym roku musiałem się tam udać osobiście i poprosić o wydruk.

W tym roku nie musiałem też przynosić zaświadczenia z Credit Agricole o posiadaniu limitu w koncie. Do CA da się zalogować w Millennium. Wówczas pracownicy Millennium drukują sobie wyciąg za ostatni miesiąc oraz potwierdzenie posiadania limitu i do przyznanego limitu dodają ekstra 10%.

W moim przypadku limit w CA wynosi zaledwie 500 zł. Po dodaniu 10% wyszło raptem... 550 zł. Na tym jednak na szczęście nie koniec procedury przyznania limitu. Po wpisaniu średniego wynagrodzenia brutto za ostatnie 3 miesiące limit gwałtownie rośnie w zależności od naszych zarobków oraz opłat jakie ponosimy w gospodarstwie domowym.

Kto chce przenieść limit niech sobie lepiej zaplanuje sprawy na mieście. Procedura trwa kilka godzin, więc można załatwić to co trzeba i wrócić złożyć odpowiednie podpisy. Za to na drugi dzień zobaczymy kilkanaście tysięcy limitu i bardzo możliwe że w trakcie roku kilkakrotnie zostanie on podniesiony.

15 komentarzy:

 1. Cenne informacje. Też czekam już 2 mieś. czy Millennium zaoferuje mi na nowo limit, ale coś nie chcą. Oferują tylko jakąś beznadziejną pożyczkę i średnią kartę kredytową. Nic ciekawego. A 1 transakcje kartą trzeba zrobić i 1000 przelewać. Też czekają mnie przenosiny z limitem do Millennium, ale dzisiaj udaję się powalczyć o jak największy limit do Eurobanku. Później napiszę ile się udało wyciągnąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekałem 1,5 miesiąca i nie dostałem żadnej propozycji. Ale jak przyniesiesz limit z innego banku to będą musieli przyznać:)
   Czekamy na info co do Eurobanku.

   Usuń
  2. Byłem w Eurobanku uzbrojony w PIT-y za zeszły rok. Kiepsko. Uznali tylko 1 PIT z umowy o pracę i przyznali limit tylko w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia.Wynik nie jest satysfakcjonujący, dlatego też powalczę o przenosiny limitu z WBK do Millennium.

   Usuń
  3. Ja powalczę po zamknięciu konta w BGŻ czyli za miesiąc. O wynikach poinformuje na blogu, ale jak widzę z komentarzy innych anonimowych i nie tylko w Eurobanku jakoś ciężko o limit...

   Usuń
 2. Mam pytanie. Co to znaczy przeniesienie limitu?
  1. Otwarcie limitu w millenium i zamknięcie w dotychczasowym banku.
  2. "Skopiowanie" limitu (+ lepsze warunki w millenium) a limit w dotychczasowym banku zostaje.

  Chodzi mi o to co na ten temat mówi regulamin przenoszenia.
  Jest gdzieś ten regulamin dsotępny?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeniesienie limitu oznacza otworzenie darmowego limitu w innym banku i przeniesienie go do Millennium po to by uniknąć opłaty w wysokości 1%. W moim przypadku takie przeniesienie to oszczędność rzędu około 200 zł.

   Usuń
  2. Limit w innym banku może zostać? Chodzi mi o to czy np. regulamin przeniesienia w millenium nie wymaga zamknięcia tego limitu w drugim banku.

   Usuń
  3. Może, słowo przeniesienie jest nieco mylące. Ale pozostaje w starym banku i można go wykorzystać za rok:)

   Usuń
 3. Polcan -co do Twojej i jej oferty limitu w koncie bezpośrednio od banku - TO NIEOPŁACALNE chyba bo jest opłata za udzielenie limitu (liczona od kwoty udzielonego limitu) wynosi 1% min.50 PLN ??? Czy została zwolniona z tego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W obu przypadkach Millennium nie pobrało za przyznanie ani złotówki. W moim przypadku to zrozumiałe, bowiem bank na swojej stronie informuje, że przyznanie jest bezpłatne.

   Natomiast dlaczego znajoma dostała darmowy limit jest dla mnie tajemnicą. Dostała telefon z banku z informacją, że limit czeka potrzebna jest tylko jej zgoda. Poszła podpisała podsunięte dokumenty i ma go całkowicie za darmo. Po dwóch miesiącach dostała nawet propozycję podwyższenia limitu, a to zwykle jest darmowe.

   Usuń
  2. Taka widocznie jest polityka Millennium.
   Mnie wstawili w system propozycję limitu w koncie bez prowizji za przyznanie, w wysokości 10-krotności mojego wynagrodzenia, którego nawet nie znali, bo wpływa do innych banków. Widocznie sprawdzają klienta w BIK-u i jeśli ich system uzna, że klient jest uczciwy, to proponują niezłe pieniądze.
   W BIK-u mam długą pozytywną historię, ale też spore limity z kart kredytowych z innych banków. Teraz Millennium proponuje mi kilkanaście tysięcy łącznie na karcie kredytowej i kredycie gotówkowym, a Eurobank nie chce przyznać limitu w koncie. Naprawdę zrozumieć politykę banków jest trudno.

   Usuń
 4. mogę mieć taki limit w wysokości 21tyś. tylko co potem zrobić by mieć z tego jak największy zysk?

  OdpowiedzUsuń
 5. no dobrze 21tyś na lokatę 5-6 dniową, k.oszcz. to góra 10zł na m/c - da się więcej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw pomnóż to przez 12 bo limit przysługuje ci przez rok. Reszta zależy od twojej tolerancji ryzyka. W poniedziałek opiszę rewelacyjną ofertę obligacji w którą zamierzam zainwestować wszystkie wolne środki.

   Gdyby nie limit w koncie nie mógłbym wyrabiać bonusów typu premia w BOŚ za przelewy gdyż nie miałbym do dyspozycji 10k. Taki limit załatwia to bez problemu. Mogę nawet obsłużyć po drodze CA gdzie też jest wymagane 10k i pozostałe konta.

   Wszystko zależy od tego jakie masz możliwości. Przykładowo w ubiegłym roku miałem możliwość udzielenia weekendowej pożyczki na 20%, poszło z limitu w koncie.

   Usuń