wtorek, 18 marca 2014

Co oferuje nowa Karta Kredytowa IQ Deutsche


Dzś na FpG omawiam nową kartę Deutsche banku o bardzo szumnej nazwie IQ. Omówiona tam oferta dotyczy karty debetowej. Ale Deutsche oferuje także kredytówkę podpiętą do tego samego programu Master Card Rewards.

Krótki rzut oka na stronę Master Card pozwala stwierdzić, że sam program nie jest dedykowany tylko i wyłącznie do Deutsche banku. Według informacji na stronie Master Carda w programie biorą udział Alior, Millennium, PKO, BZ WBK, mBank, BOŚ, Noble Bank oraz Raiffeisen. A więc nie ma w DB jakiejś superumowy niedostępnej w innych bankach.

Co ciekawe Deutsche bank nie jest tutaj wymieniany. Jedynie w ramach programu MasterCard Rewards, czyli nagrody firmy Master Card, została stworzona dedykowana kategoria nagród IQ smART Rewards. I tym właśnie chwali się Deutsche Bank. Czy jest czym?


Po kliknięciu na wybraną nagrodę otrzymujemy opis

To zależy od odbiorcy czy lubi zabawę w zbieranie punktów i wymianę ich na nagrody, rzecz zatem można powiedzieć stara jak świat i raczej tylko dla maniaków punktomanii. Na co można liczyć? Są tu przykładowo: wyciskarka do cytryn, Korkociąg Anna G oraz młynek do pieprzu firmy Alessi,, karafka, zestaw sportowy, iPod Shuffle 2GB oraz słuchawki douszne firmy Apple, książki, słuchawki dla graczy, misa, lampa Orion, Radio Lexon oraz zegarek Casio. 

Kto jest zainteresowany szczegółami wymienionych wyżej artykułów, może zajrzeć tutaj i wejść do sekcji Nagrody IQ. Po wybraniu odpowiedniego artykułu dostajemy opis produktu.
Na tutaj jednak interesuje sama karta kredytowa. Co ona oferuje?

1000 punktów na start w Programie Master Card Rewards
A więc kredytówkę ceni się wyżej, tutaj bowiem mozna dostać o 700 punktów więcej aniżeli na debetówce. Jeśli ktoś będzie chciał zbierać punkty dalej za każde wydane 5 zł dostanie 1 punkt. Czyi teoretycznie na start dostaje... 5000 zł:)Co ciekawe jeśli ktoś zdecyduje się na zamówienie obu kart, wówczas punkty będą sumowane. To należy uznać za plus. Gdyby oferentem był przykładowo Raiffeisen pewnie mielibyśmy uznawane punkty tylko z karty debetowej a w przypadku BGŻ z kredytowej.

0 zł za wydanie w przypadku złożenia wniosku do 15 maja
Według TOiP wydanie karty kredytowej IQ kosztuje aż 200 zł! A więc tyle samo ile karta Deutsche Bank Gold. A więc widać, że komu zależy na zabawie w gadżety firm Alessi i Apple musi zdążyć przed podaną datą. Ale jak w przypadku każdej KK musimy wstępnie przejść weryfikację

20% rabat w empiku do końca maja
Ale od 1 kwietnia i tylko jednorazowo, punkt omówiony już na FpG przy karcie debetowej

Bezpłatne ubezpieczenie podczas podróży zagranicznych, usługi assistance, concierge 
Rzecz o którą nietrudno przy innych prestiżowych kartach jak chociażby w Credit Agricole o czym już wspominałem w pierwszej części artykułu

Reszta to standard, czyli PayPass, 56 dni darmowego okresu graceperiod. Niestety podobnie jak w przypadku debetówki nie mamy tutaj żadnego cashback, który sprawiłby, że karta byłaby godna uwagi. 

Mimo tych wszystkich bonusów i tak karta kredytowa wydaje się mniej atrakcyjna od Citi Handlowego, który przecież na start oferuje albo 200 zł cashback, albo tablet Samunga o czym mówiliśmy w ubiegłym tygodniu.

Tabela TOiP dla zainteresowanych.

7 komentarzy:

 1. Za założenie karty do 15 maja ma być dożywotnie zwolnienie z opłaty za kartę, a to już jest konkretnym bonusem. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteś pewien, że na start teoretycznie dostajesz 5000 zł? Bo wg mnie nie uważałeś na matematyce w szkole i zle liczysz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To był jeden z nielicznych przedmiotów, które w szkole mi się podobały.

   Usuń
 3. Polcan, zwróć uwagę - nie tylko 0 zł za wydanie ale i 0zł na zawsze za wznowienia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Stwierdzenie "na zawsze+ bank" .... już cashback w ALIOR SYNC był na zawsze :) Nie wiem czy w to wierzyć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Akurat każdy bank ma umowy na konta na czas nieokreślony więc jak zmieni warunki umowy to najwyżej możesz ją zerwać a bank na tym nie traci więc nie ma nic do stracenia. W alior syncu ten cashback był tylko chwytem marketingowym

  OdpowiedzUsuń
 6. jestem bardzo zainteresowany ta kartą. Myślicie , że ona dożywotnio bedzie za 0zł?

  OdpowiedzUsuń