poniedziałek, 13 marca 2017

Jak zarabiać na przeniesieniu numerów telefonów


Od czasu do czasu wraca tutaj temat zmiany operatora sieci komórkowych. Nie tylko w bankach największe przywileje ma klient nowy, taki zawsze może liczyć na więcej, warto zatem zmieniać i korzystać z tego przywileju na maksa.

Osobiście używam nju, gdzie największym atutem jest możliwość darmowej zmiany operatora w dowolnym momencie. Sama oferta na abonament jest sama w sobie ciekawa i możecie ją sobie pooglądać niżej, a mimo to i tak nju pozwala na migrację bez kar:)

Tutaj obejrzysz ofertę nju, którą można w dowolnym momencie zerwać

Każdy ma inne wymagania wobec sieci komórkowych, zresztą nawet każdy z nas z czasem używa ich do czegoś innego. Kiedyś używałem praktycznie tylko smsów, potem dużo rozmów a ostatnio coraz częściej korzystam z internetu, sieć domowa pada.Są jednak i tacy, którzy na przeniesieniu numeru między różnymi sieciami lubią stale zarabiać. Jeden z czytelników sam napisał artykuł jak to robi:

Dawno, dawno temu przenosiłem nr do Play i wtedy dostałem w ramach promocji 60 zł na rozmowy.  Kilka miesięcy temu dostałem 400 zł za zarejestrowanie numeru i dzięki specjalnemu sposobowi doładowania korzystam z tego do dziś. Za to otrzymałem osobistą pochwałę Polcana. A co…, czasem też mogę się pochwalić. Kilka dni temu z ciekawości wrzuciłem pytanie do wyszukiwarki i okazało się że teraz za przeniesienie numeru dają 200 zł na 2 miesiące. Zatem…. Warte uwagi? I tak i nie. Ponieważ rozmawiamy tu o różnych sposobach zarabiania rozważyć można, ale korzystać nie trzeba.

Aktualną paletę ofert z Play zobaczysz tutaj

Na pewno nie warte uwagi dla wszystkich, którzy mają abonament lub podpisaną umowę w ramach której co miesiąc muszą wykonać jakiś warunek. Nie warte dla tych co nie lubią bawić się w przenoszenie numerów, są za leniwi na tego typu zarabianie co nieraz czytałem w komentarzach J, lub nie chcą nosić dwóch telefonów (o ile je mają) z  których jeden będzie służył do dzwonienia drugi do odbierania . Warto jednak wtedy gdy mimo wszystko chcemy trochę zarobić/zaoszczędzić kosztem pewnych uciążliwości,  gdy jednak mamy telefon z dual sim sprawa wydaje się dużo prostsza. 

Celem tego artykułu jest podpowiedzenie sobie nawzajem, o ile to możliwe, gdzie warto przenieść numer i co można na tym zyskać. Ja pokaże jedną drogę z nadzieją że w komentarzach pojawią się podpowiedzi co jeszcze można „wyszarpać” przenosząc numer.Zatem. Zamawiamy starter  w Virgin, w chwili obecnej jest on darmowy i jeszcze dostajemy 5 zł. Można oczywiście skorzystać z różnych opcji ale nie będę się teraz  tu na ten temat rozpisywał. „Idziemy” najtańszą drogą. Owe 5 zł można bardzo łatwo zmienić na 1,5 godz rozmów w pakiecie freemium. Można to zrobić kodem,  osobiście jednak polecam założyć sobie konto w Virgin choćby po to aby poznać ofertę operatora, może akurat coś Was zaciekawi….

Link do ofert Virgin należących do jednych z ciekawszych na rynku

WAŻNA UWAGA. Po otrzymaniu startera wkładamy go do telefonu dzwonimy na *222 (infolinia) i po 3-5 sekundach rozłączamy się. Połączenie było darmowe i nastąpiła aktywacja startera. Cierpliwie czekamy od kilku minut nawet do kilku godzin J Kiedy zaczną przychodzić sms-y różnej treści starter jest aktywny i można założyć konto do czego potrzebny jest sms z aktywnego startera. Tam włączamy pakiet freemium jak też aktywujemy 1 godz rozmów za 5 zł. Ponieważ pakiet freemium daje nam co miesiąc 30 minut darmowych rozmów (dodatkowo 30 sms, 300 mb) razem mamy 1,5 godz. Kolejna ważna uwaga. Dodatkowy pakiet ważny jest 30 dni ale w czasie trwania pakietu freemium. Przykład: 1.03 uruchamiamy freemium i ważny jest do 1.04. Jeśli pakiet dodatkowy 1 godzinny uruchomimy 1.03 będzie ważny do 1. 04 jeśli jednak uruchomimy np. 15.03 będzie ważny tylko pół miesiąca bo do 1.04

Wygadujemy 1,5 godz i przenosimy nr do Play. Podobno można to zrobić w 24 godz. Za przeniesienie dostajemy 200 zł na 2 miesiące i do tego dostajemy jeszcze 20 GB. Co po dwóch miesiącach? To pytanie zostawiam otwarte licząc na odzew w komentarzach. Trudno bowiem analizować wszystkie oferty operatorów i studiować co, gdzie, jak. Możliwy jest powrót do Virgin ale już wiem, że znów trzeba przejść całą procedurę z wizytą kuriera i weryfikacją danych włącznie zyskujemy jednak 30 min, 30 sms i 300 mb co miesiąc i być może znów można przenieść nr do Play choć osobiście zrobiłbym to już w innym punkcie aby nie widziały mnie te same twarze J Nie mam jednak pewności czy drugi i kolejny  raz jest to możliwe.Oczywiście są inne sposoby na zarabianie. Jeden z nich przedstawiłem niedawno w artykule o koncie na 3,50% i promocji na dobry start. To raczej oferta dla leniwych, którzy wolą by bezpośrednio przedstawić im lepszą ofertę niż posiadają dotychczas.

Tutaj możesz obniżyć swój abonament nawet o 1050 zł przez zmianę sieci

Jak widać sposobów jest wiele i warto je przetestować. Zresztą z pewnością artykuł nie omawia wszystkich możliwości i może podzielicie się jak to wygląda u was.

1 komentarz:

  1. Dzieki za ten artykol, skorzystalem i aktywowalem wiec na razie jestem przed etapem przeniesienia do Play...

    OdpowiedzUsuń