poniedziałek, 6 marca 2017

40 zł za... wypowiedzenie konta w Orange Finanse


Na FpG omówiłem jak zdobyć 3,50% na koncie oszczędnościowym oraz dodatkowo 120 zł na faktury w Orange. Oferta jest w zasadzie dedykowana dla zupełnie nowych klientów. Co ciekawe okazuje się, że bank ma także inną bardzo nietypową ofertę dla obecnych klientów.

Czemu nietypowa? Bo bank zwróci 40 zł za... zachowanie konta:) Rzecz na pewno niecodzienna, ale z pewnością godna polecenia dla wszystkich banków bez wyjątku. Na czym to polega?


Według regulaminu bank przyzna premię za... złożenie wniosku o wypowiedzenie konta w terminie do 31 marca 2017. Brzmi absurdalnie i każe zastanowić się co jest grane, bo żaden rozsądnie działający bank nie zaproponuje swoim klientom czegoś takiego.

Sprytny sposób na zachęcenie korzystania ze Strefy Korzyści

Kolejny punkt już wyjaśnia tę nietypową zagrywkę. Bank zachęca bowiem do akceptacji regulaminu Promocji Strefy Korzyści. Nawet nie zachęca, lecz wręcz zmusza, bo bez tego nie będzie mowy o wypłacie premii. 

Trzeci punkt to telefoniczne złożenie rezygnacji z oświadczenia o wypowiedzeniu konta do czego zachęcano wcześniej. W tym momencie wszystko staje się jasne i nie wygląda już tak różowo jak wydaje się na pierwszy rzut oka.

W zamian za te trzy punkty można liczyć na zwrot 40 zł za zakupy. Ale nie mogą to być dowolne zakupy lecz należące do jednej z trzech grup widocznych poniżej.

 

To już druga tego typu akcja i jak się łatwo domyśleć bank wyklucza w niej uczestników pierwszej promocji. Jeżeli ktoś ma zamiar korzystać ze Strefy korzyści to z pewnością ta zawiła droga jest opłacalna.

Mimo to trudno mi się jakość przekonać do Orange Finanse. Z jednej strony patronuje mu mało przyjazny mBank gdzie konto zamykam natychmiast po zgarnięciu premii, a z drugiej jak się dowiadujemy z opisywanej równolegle promocji dla nowych klientów z 3,50% na koncie wykluczeni są z niej klienci nju mobile...

Regulamin Zachowaj konto II w Orange Finanse

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz