piątek, 6 stycznia 2017

Zapowiedź nowej stawki 2,50% na koncie oszczędnościowym w Millennium


Wszyscy pewnie doskonale pamiętają, że atrakcyjne oprocentowanie konta w Millennium trwa tylko do jutra. Data 7 stycznia widnieje na stronie od samego początku stawki 2,70% i w komentarzach pojawiły się już spekulacje co do spodziewanej zmiany.

Tymczasem nieoczekiwanie jeszcze przed zakończeniem oferty z 2,70% pojawiła się już informacja o tym, że w styczniu oprocentowanie konta będzie wynosić 2,50%. Dowód na to widzimy poniżej.


Takie prawdopodobnie będzie oprocentowanie konta w Millennium

To dość nieoczekiwane posunięcie, nie pamiętam bowiem sytuacji, żeby informacja o kolejnej ofercie pojawiła się przed zakończeniem poprzedniej. Zresztą gdyby kliknąć w link Sprawdź szczegóły zostaniemy przekierowani na stronę z trwającą do jutra stawką 2,70%.

Być może chodzi o to, że dziś jest święto, zaś jutro mamy i tak dzień wolny, więc i tak 2,70% praktycznie nikt już nie dostanie. Za to do 28 stycznia 2017 można liczyć na 2,50% jak zwykle przez 3 miesiące od momentu założenia konta.

Tutaj założysz konto 360 wymagane dla KO w Millennium

Uwagę zwraca też bardzo krótki czas trwania promocji. Zwykle nowa promocja konta obowiązywała mniej więcej przez 3 miesiące. Teraz jednak mamy zaledwie trzy tygodnie. Czyżby bank planował dalsze obniżki?
 
Tak będą wyglądać szczegóły


Aktualizacja: 7 stycznia 2017

Inny obrazek ale stawka taka jak zapowiadano

Zapowiedź okazała się prawdziwa, od niedzieli faktycznie zaproponowano stawkę tylko 2,50%. Jednocześnie warto tutaj podkreślić że bank trochę namieszał w zapisach o czym poinformował anonimowy w komentarzu. Na stronie głównej mamy informację o 21 dniach obowiązującego oprocentowania:

Na stronie mamy info o 21 dniach

Tymczasem zaglądając do regulaminu i odpowiednich odnośników widzimy, że gwarantowany okres dalej wynosi 92 dni, jak w każdej innej promocji. Dziękuję anonimowemu za zwrócenie uwagi na ten niezwykle ważny dla nas szczegół.

Natomiast regulamin podaje 92 dni

19 komentarzy:

 1. Heh, wynika z tego, że tak pogardzane 3,2% na lokacie w CA może być lepszą opcją niż to, co szykuje Millennium na KO.
  Ale pożyjemy, zobaczymy.
  ciuchcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się pod warunkiem, że nie trzeba by było przekazywać wynagrodzenia. Opcja z wynagrodzeniem odpada.

   Usuń
  2. Nie musi to być wynagrodzenie od pracodawcy bezpośrednio - w umowie istnieje zapis że możesz złożyć deklaracje zasilenia konta kwota minimum 500 pl - czyli wynika z tego, że może to być po prostu przelew z innego twojego konta.
   ciuchcia

   Usuń
 2. "Uwagę zwraca też bardzo krótki czas trwania promocji. Zwykle nowa promocja konta obowiązywała mniej więcej przez 3 miesiące. Teraz jednak mamy zaledwie trzy tygodnie. Czyżby bank planował dalsze obniżki?"

  Według mnie krótki okres trwania promocji jest badaniem, ile klientów to oprocentowanie łyknie. W przypadku małego zainteresowania stawką 2,50%, wrócą na 2.70%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze, ta stronka to jakaś wersja robocza, w rzeczywistości o warunkach przekonamy się w poniedziałek- już na stronie głównej oficjalnej.
   Po drugie, Twoja hipoteza nie trzyma się kupy, dlatego,że (na moim przykładzie) ludzie wrócą z kasą do mille (poza częścią co odjechała do neo), wrócą wszyscy ci co mają rozpoczęte i trwające promocje na 92 dni. W tym i ja, będzie to dalej oprocentowanie na 2,7, moje kończy się 20 stycznia, czyli po 20-tym miałbym to nowe oprocentowanie (konto jest teraz opróżnione), trwałoby 8 dni. I co- 28 znowu zerować? Jeżeli promocja trwałaby tak krótko to 28 byłoby kolejne badanie. Coś kombinują, a zobaczymy to zapewne już w poniedziałek w nowym regulaminie. 2,5% nie będzie już wielką atrakcją w optimie mamy o 0,2% mniej ale nieograniczoną darmową ilość przelewów, praktycznie jest to konto a'vista z wysokim oprocentowaniem. Więc czekajmy do poniedziałku.

   Usuń
  2. "Więc czekajmy do poniedziałku." A dlaczego do poniedziałku? Nowa promocja powinna ruszyć 8-ego, a więc już jutro. To już dziś po północy powinien się pojawić nowy regulamin dla nowych środków - edycja 33-cia.

   Usuń
  3. I tak jak pisałem wcześniej (czego Polcan jeszcze nie zamieścił) jest już nowy regulamin edycja nr 33. Co najdziwniejsze nie zgadza się czas obowiazywania oproc. promocyjnego z zamieszczonych wyżej zapowiedzi. W regulaminie mowa jest tylko, że przez określoną ilość dni (a nie jak zawsze do tej pory 92) Ma on teraz wynosić tylko 21 dni od wpływu nowych środków! Przekombinowali... :(

   Usuń
 3. Zgadzam się z autorem poprzedniego postu -przekombinowane Na stronach Millenium jest już regulamin, przeczytałem i rzeczywiście mamy 2,5% na max. 21 dni ( rzeczywistości 20, bo w niedzielę nie przeleję nowych środków). Ja raczej nie skorzystam, tutaj mam 2,5% z warunkami, a gdzie indziej na koncie bez warunków np. 1,7%. Jeżeli więc wpłacę 100k w poniedziałek do Millenium, a wypłacę 28.01 to różnica wyniesie 35,5 zł. Z kolei przy następnej promocji, Millenium, może określić, że dniem badania salda jest np. 20 stycznia i tym samym z powodu 35,50 zł, wykluczę się w uczestnictwie w kolejnej, może bardziej atrakcyjnej promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie ya1. A wypłacić trzeba byłoby wtedy najpóźniej 27-ego - bo (przynajmniej według aktualnego schematu) 28-y będzie dniem liczenia salda, kiedy to trzeba mieć już wyzerowane konta w Mille. Ja też mam aktualnie równe 0zł na BGŻ Optima i chętnie poczekam do 9 lutego zobaczyć co oni zaproponują... ;)

   Usuń
  2. Rzeczywiście nie dla wszystkich warto będzie wracać ze środkami w poniedziałek na KO w Millenium. Optymalizatorzy wyczyścili to konto na dzień sprawdzania salda 8 stycznia (licząc na kolejny 92 dniowy nowy okres a nie 21 dniowy w nowej edycji promocyjnego oprocentowania) ale wszystko wskazuje, że kolejne sprawdzanie salda może być jeszcze tego samego miesiąca czyli pod koniec stycznia. W związku z powyższym ponowna ewakuacja środków z KO będzie się wiązała z opłatami (druga wypłata z KO w tym samym miesiącu jest już płatna). Jak się komuś kończy poprzedni okres promocyjny (oprocentowany na 2,7%) później niż koniec stycznia to lepiej jednak wpłacić na KO w poniedziałek i wypłacić na koniec okresu promocyjnego i wpłacić je potem do BGŻ Optima bo w czasie gdy będziemy trzymać środki na KO Millenium pewnie będzie sprawdzane saldo w BGŻ Optima.
   Millenium strzeliło sobie w stopę tymi pokręconymi warunkami regulaminu nowej edycji promocyjnego oprocentowania zasadniczo odmiennymi od poprzednich bo środki tym sposobem już do nich nie wrócą.

   Usuń
 4. Chyba autor wpisu znów nie czyta dokładnie dokumentów bankowych lub czyta je wybiórczo wprowadzając niepotrzebnie zamieszanie. Zapis par. 6 pkt. 1 regulaminu 33 edycji nowej promocji KO mówi wyraźnie i jednoznacznie cyt. "Nowe środki będą oprocentowane według Oprocentowania promocyjnego przez określoną liczbę dni, zgodnie z Cennikiem usług" a zgodnie z zapisem umieszczonym w Cennik usług cyt. "Okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego wynosi 92 dni i jest liczony od dnia, w którym nastąpi pierwsze przekazanie nowych środków na Konto Oszczędnościowe w okresie promocji. Promocja trwa od 8 stycznia 2017r. do 28 stycznia 2017r. włącznie"
  Oba dokumenty można znaleźć tu:
  https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/9/latest
  https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/2/latest
  Błędną informacją o ilości 21 promocyjnego oprocentowania (która pewnie będzie wkrótce sprostowana) na stronie internetowej cyt. "Okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego wynosi 21 dni i jest liczony od dnia, w którym nastąpi pierwsze przekazanie nowych środków na Konto Oszczędnościowe w okresie Promocji" nie należy się kierować bo jedynymi wiarygodnymi informacjami są dokumenty bankowe o których wspomniałem powyżej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Anonimowy 11:34
  Masz oczywiście rację. Sugerowałem się zapisem na stronie głównej, ale oczywiście wiążące są regulaminy.
  Dzięki za zwrócenie uwagi, odpowiednią korektę uczyniłem w artykule.

  OdpowiedzUsuń
 7. dziękuję anonimowemu autorowi postu powyżej, rzeczywiście w cenniku usług zostało napisane 92 dni, czemu podobnie jak w poprzednich edycjach nie napisali tego bezpośrednio w regulaminie, to nie mam pojęcia, wygląda na to, że jednak jest bezpieczna przystań ulokowania pewnej sumy

  OdpowiedzUsuń
 8. Już poprawione na stronie głównej. Jest 92 dni. I pytanie do Was - czy sądzicie, że od 29-ego podniosą to oprocentowanie, czy sukcesem będzie jak i te 2,5% utrzymają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę mile zaskoczony, jak podniosą.

   Usuń
  2. Zrobią tak jak będzie dyktował WIBOR i oprocentowanie innych banków.

   Usuń
 9. Ostrzegam aby sprawdzić, czy faktycznie zostaliście zakwalifikowani do promocji gdyż system Millennium błędzie działa! Wycofałem wszystkie środki, aby na dzień 6.01 saldo zaangażowania wynosiło 0, po czy wpłaciłem je ponownie i okazało się że jeszcze biorę udział w starej promocji do 11.01. Sądziłem, że od 12.01 system je automatycznie zakwalifikuje do nowej promocji bo saldo zaangażowania wynosi 0, ale tak nie jest! Na infolinii powiedziano, że muszę jeszcze raz je wpłacić na KO, żeby system je zakwalifikował do nowej promocji. Z tym że wypłacając i wpłacając na KO środki pobrała się prowizja 7,50 zł za drugi przelew w miesiącu. Uważam, że nie słusznie bo za błędne działanie systemu konsekwencji ponosi klient! Reklamacja złożona zobaczymy czy prowizja zostanie zwrócona!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłata wszystkich środków z KO przed 08.01 nie powoduje automatycznego rozpoczęcia nowej promocji po ponownej wpłacie przed upływem okresu poprzedniego okresu promocyjnego naliczania odsetek, który jest różny dla klientów (zależy od daty pierwszej wpłaty na otwarte KO). Informacja o konieczności ponownej wpłaty aby zakwalifikować się do nowej promocji jest błędna i sprzeczna z pkt. 5 par. 2 rodz. 1 regulaminu promocji.

   Usuń