piątek, 23 października 2015

Jak wygląda w praktyce inwestycja alternatywna 30%+


We wczorajszym poście przedstawiłem czym jest inwestycja w reklamę outdoorową. Czas przedstawić jak to wygląda w praktyce, trzeba bowiem przyznać, że nie jest to intuicyjne, gdyż nie spotkałem się jak dotąd z tego typu inwestycjami.

Każdy inwestor ma do dyspozycji swoje konto z którego może wybierać sobie różne pozycje. Na to konto można się logować by mieć podgląd w to co jest na daną chwilę dostępne. Gdy zaczynałem testowanie konta, pozycji było dużo i nie było problemu z wyborem.

Ostatnio sytuacja się nieco zmieniła i po okresie testowym okazało się, że pozycje bardzo szybko znikają. W rezultacie może się zdarzyć, że przelaniu środków na swoje konto okaże się, że nasze środki nie będą pracować, bo nie już pozycji do zajęcia.

Na początku gdy wybierałem pozycje, było ich bardzo dużo i wyglądało to tak: 

Pozycje do wyboru

Jak widzimy do wyboru było aż 18 pozycji oprocentowanych od 58% do nawet 76% z hakiem w skali roku. Różnią się one czasem trwania i są przyjemne, bo stosunkowo krótkie. Jak widzimy wtedy najkrótszy okres to 44 dni, najdłuższy zaś 108 dni.

Zdecydowałem się na w miarę optymalny wybór wyróżniony na powyższym obrazku. Była to zatem inwestycja 60 dniowa o stopie zwrotu na poziomie 73,30%. I faktycznie po dwóch miesiącach środki wróciły na konto, ale pomniejszone o podatek od zysków kapitałowych co prezentowałem w artykule W co można inwestować by osiągnąć najwyższą stopę zwrotu.

Mamy tutaj także pozycję Zapisano, oznaczającą ile jaki procent inwestorów już się złożył na daną pozycję. Jak widać po dołożeniu mojego wkładu na tę inwestycję zebrano już 88,50% potrzebnego kapitału na inwestycję, a do końca zapisów pozostało 5 dni. Innymi słowy przez ostatnie 5 dni firma chciała zebrać jeszcze 11,50% brakującego kapitału.

Przy pierwszym podejściu jest pewien niepokój. Czy firma zdąży zebrać w 5 dni wymagany kapitał? W moim przypadku się to udało, bo już następnego dnia pozycja zniknęła czyli zebrano 100%. Przy ostatniej pozycji wydaje się to mało prawdopodobne, bo w pozostałych 4 dniach zebrano jedynie 0,01%, czyli prawie nic.

Ostatnio podniesiono minimalną kwotę z 1000 zł do 5000 zł. Wydawać by się mogło, że to spowoduje problemy z zamknięciem pozycji, w końcu to pięć razy więcej, a ryzyko takie samo. Nic z tych rzeczy. Ba, wręcz przeciwnie. Od tej zmiany wręcz trudno zająć jakąkolwiek pozycje, tych bowiem nie ma aż tyle jak jeszcze kilka miesięcy wcześniej.

Zatem Platforma inwestycyjna musi być ostatnio mocno popularna, skoro nowe pozycje rozchodzą się jak świeże bułeczki. W efekcie, po przelaniu środków na swoje konto, może się okazać, że nie ma w co zainwestować, bo inwestorzy w mig zabiorą to, co jest do partycypacji.

Jest jednak rada co zrobić, by  środki się nie marnowały. Wystarczy dokonywać przelewów z Idea bank. Tego typu przelewy są natychmiastowe, gdyż bank odbiorcy znajduje się w tym właśnie banku. Środki są dostępne po chwili i w razie braku zajęcia nowej pozycji można zwrócić sobie kasę i założyć Ping Ponga by środki się nie marnowały, a na drugi dzień wznowić polowanie na nowe pozycje.

W takim przypadku Ping Pong może się doskonale przydać. Raczej większej kwoty niż 20k wkładać w inwestycje nie warto, gdyż ryzyko jest tutaj bardzo duże. Ryzykanci powinni zatem mocno skalkulować ilość środków, jakie można tutaj wpakować.

Choć opisuję tutaj moją inwestycję, w żadnym przypadku nie jest to moja rekomendacja. Prezentuję ją raczej jako ciekawostkę, wszak 5% jest dziś zarezerwowane dla lokat z funduszem, a banksterzy wraz KNF biją na alarm już przy stopie zwrotu rzędu zaledwie 6%, więc co tu mówić przy kilkanaście razy wyższym zysku...

Ciąg dalszy: Elastyczne możliwości inwestycji alternatywnej 30%+

12 komentarzy:

 1. Hej

  Napisałeś tu na czym polega biznes firmy, jak inwestować ale brakuje mi informacji na co idą pieniądze które się wpłaca na te 'inwestycje'.

  Czemu jak ta firma może pozwolić sobie na płacenie 70% na rok nie może wziąć kredytu w banku na 25% i cieszyć się większym zyskiem dla siebie?

  Coś mi tu śmierdzi, ale nie wiem co :).

  Pozdrawiam
  Jakub

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli czego nie rozumiesz to po prostu omijaj to szerokim łukiem. Napisałem zresztą, że nie polecam tego produktu, bo to nie są dobre obligacje czy ciekawe akcje, lecz specyficzna acz bardzo ciekawa działalność.

   Usuń
 2. Zainteresowała mnie informacja o możliwości połączenie korzystania z platformy z Idea. Czy możesz powiedzieć co to za platforma i jak tam się dostać? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież nazwę firmy podałem wczoraj, więc nie trzeba praktycznie nic więcej by tam trafić:)

   Usuń
 3. Anonimowy, pieniądze inwestorów idą na przedpłaty "kampani reklamowych" wyświetlanych na siatkach LED których właścicielem i pośrednikiem (brokerem) jest disign. Sprawa polega na tym że gdy przedpłata jest opłacona przed emisją to firma dostaje upust na jej emisję i tym rabatem dzieli się z inwestorem. Co do kredytu bankowego to załóż firmę i udaj sie do banku celem uzyskania finansowania zobaczysz jak to się zakończy. Program disign będzie już niedługo wygaszany w takiej formie jak @Polcan przedstawił i będzie przejście na emisje obligacji oraz posiłkowanie się kredytem. Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodaj, że kredyt jest jednorazowy co ma się nijak do potrzeb firmy, która praktycznie codziennie otwiera nowe pozycje.

   Usuń
 4. A co się dzieje jak nie wypłacą premii? Albo jak reklamodawca nie zapłaci za emisję reklamy?
  FX

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie. I pewnie pozostanie bez odpowiedzi...
   Ja inwestuję tutaj tylko środki, które mogę stracić, dlatego nie polecam tego typu inwestycji.

   Usuń
  2. Jest jakiś weksel który możesz wtedy wypełnić ale podejrzewam że i tak nic ci to nie da.
   Zastanawiające są inne rzeczy
   1. Czy ktoś wypłacił już z tej platformy więcej niż na nią wpłacił, też możesz mi wpłacić 5000zł ja będę dawał ci odsetki będzie wszystko cacy dopóki nie będziesz chciał wypłacić wszystkiego albo duża część użytkowników nie będzie chciała podjąć kapitału + odsetki, może się wtedy okazać że to zwykła piramida. ( bank tez padnie jak wszyscy zechcą wypłacać ale ten portal nie działa jak bank).
   2. Zastanawiające jest podniesienie kwoty do 5000zł skoro przy 1000zł wszystko działało.
   3.Jak pisze w artykule firma będzie się zwijać.
   Punkt 2 i 3 może wskazywać na kończącą się piramidę. Wzrost wkładu do 5000zł może być powodowany zwiększenia płynności bądź zapewnieniem środków na wypłaty
   Jest to faktycznie wysoce ryzykowne i ciekawe czy padnie jak piramida czy komuś uda się wypłacić z tego portalu duży zysk plus kapitał. W piramidy się wchodzi gdy się rozwijają wtedy masz szanse gorzej gdy się kończ o czym sami cię informują. Zachowajcie lepiej daleko idącą ostrożność. Moim zdaniem w takie inwestycje można się bawić gdy inwestujesz nie więcej niż 1% swojego kapitału.

   Usuń
 5. Anonimowy tak z pewnością to piramida. Chciałbym tylko Ci powiedzieć że wypłaciłem już swój wkład + odsetki do tego podzieliłem się ze skarbówką. Punkt 1 i 2 nie wskazuje nic poza Twoją "wyobraźnią". Nie będę wyprowadzał Cię z Twojego toku rozumowania bo masz swoje zdanie i tego się trzymaj. Polecam Tobie inne formy inwestycji. Tak jak @Polcan pisał jak czegoś nie rozumiesz to omijaj to szerokim łukiem. Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no i co tak naganiasz w dwóch różnych artykułach na to kasyno? ile z tego masz?

   Usuń
  2. Ja nie piszę, że czegoś nie rozumiem przedstawiam wszystkie wątpliwości które mam. Ambergold też wypłacało i padło. Punkt 2 to fakt na pewno nie bez znaczenia. Punkt 1 jest bardzo ważny dla tego czy w ogóle warto tam wkładać pieniądze, a potwierdzenia na to, że wpłaciłem i wypłaciłem to potwierdzenia przelewów. Nie pisz mi nie rozumiesz nie inwestuj bo na podstawie artykułu nikt nie rozumie skąd ten zysk trzeba przedstawić w co inwestuje pieniądze firma i skąd czerpie zysk to się nazywa INWESTOWANIE, jeżeli ktoś chce żeby inwestor zainwestował pisze dokładnie w co inwestuje i skąd ma zysk taki business plan (emitenci obligacji to podają). Jak pisze polcan ryzyko jest duże sam nie poleca inwestycji i daje w nią tylko małe kwoty które może stracić, to cechy nie inwestycji tylko gry, ktoś kto gra ruletkę i stawia to co może stracić to też inwestor twoim zdaniem? Jeżeli coś rozumiesz jak sam piszesz i inwestujesz z rozeznaniem to nie wkładasz 1000, 2000 czy tam max 20000 tylko wchodzisz z dużą kasą. Twój post jak napisał mój przedmówca ma charakter naganiania. Poza tym skoro to taka dobra inwestycja była to czemu piszesz o niej w momencie w którym jak sam piszesz ma się ona zwijać. Nie staraj się też nikogo dyskredytować mówiąc nie rozumiesz a ja jestem mędrzec i wiem, tylko przedstaw źródła zysku i mechanizm działania, skoro nie umiesz komuś wyjaśnić mechanizmu to sam go nie rozumiesz albo nie chcesz żeby ktoś inny go zrozumiał

   Usuń