wtorek, 27 października 2015

Do 420 zł cashback za zmianie dostawcy prądu na najtańszy


Na blogu niejednokrotnie podejmowaliśmy już problem szukania alternatywy do dostawcy prądu. Nie od dziś wiadomo, że zmiana operatora może być korzystna, warto jednak przedtem prześwietlić ofertę.

Banki od dawna próbują nam wcisnąć tego typu oferty. Niestety żadna z omówionych ofert czy to pochodząca od Aliora, BGŻ czy też Credit Agricole, nie była godna uwagi. Ciekawsze były propozycje omówione w artykule Prąd przez kwartał za darmo czyli czas na zmianę operatora.

Od tamtego artykułu minęło jednak dużo czasu. Co jest nowego dziś? Dziś mamy do dyspozycji ofertę firmy Multimedia, która reklamuje, że nie tylko posiada najniższe stawki za prąd, ale dodatkowo zarobimy nawet 420 zł.

Ofertą można znaleźć na dedykowanej stronie tutaj. Jak widzimy, firma oferuje pakiet 6 żarówek LED. Są to 4 żarówki Kobi LED MB 6W E27 oraz 2 żarówki Kobi LED MB 6W E14. Oferta jest rzekomo ograniczona czasowo do momentu wyczerpania zapasów tych żarówek. 


Na wymianie tych żarówek możemy zaoszczędzić podobno aż 420 zł. To co piszą warto zawsze zweryfikować, gdyż ceny są dość zróżnicowane. Multimedia zresztą dość szczegółowo w stopce opisuje skąd wzięło się oszacowanie tych 420 zł. Wzięto tam bowiem szereg założeń dla świecenia 5 godzin na dobę przez 12 miesięcy.

Ile realnie będzie można zaoszczędzić? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Tutaj wzięto pod uwagę nie tylko koszta zakupu darmowych 6 żarówek LED 6W, ale także dwa podstawowe koszta prądu czyli cenę sprzedaży prądu oraz cenę dystrybucji dla grupy taryfowej G11.


Na pewno zachęcający jest zapis dotyczący brak wzrostu ceny przez najbliższe 4 lata. Nikt z nas nie lubi podwyżek cen, a te firmy energetyczne lubią sobie zmieniać, w końcu zyskuje na tym spółka, jeśli koszta przeniesie na swojego klienta.

Nie oznacza to jednak, że umowa musi być zawierana aż na 4 lata. Do dyspozycji mamy także krótszy okres o rok. Inne są jednak wtedy stawki za prąd, zaś odpowiednie tabele znaleźć można w regulaminie dostępnym na końcu artykułu.

Tutaj złożysz wniosek o tańszy prąd z gwarancją niezmienności przez 4 lata

Kto szuka lepszego dostawcy prądu może skorzystać z powyższego linka. Firma obiecuje oddzwonić w zaznaczonych przez nas godzinach, jakie uznamy z wygodne. A na kontakt daje sobie 15 minut. Być może warto porównać swoją obecną ofertę dostawcy prąd z tą promocją i przekonać się samemu, czy faktycznie oferta jest lepsza.


Do wyboru rano, popołudnie lub wieczór
Co ciekawe powyższa oferta może być łączona z promocją internetu w cenie 29,99 zł przez 6 miesięcy dla przesyłu danych na poziomie 60 MB/s. Ale o tym szerzej dziś na FpG.

Dla zainteresowanych zostawiam regulamin promocji Energia z zestawem żarówek.


3 komentarze:

  1. 4 lata i to nie jest żart?! Niedługo na 10 lat będziemy lojalkę podpisywać :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem to wyjątkowo kiepska oferta, a wręcz szukanie jeleni. Umowa jest na 4 lata, już po roku wchodzi jakaś dziwaczna opłata za "niezmienność ceny" (?!) w wysokości kilkunastu złotych miesięcznie, a najlepszy numer, że próba zerwania umowy przed upływem tych 4 lat, to opłata karna za każdy miesiąc jaki pozostał do pełnych czterech lat! Bodajże 25 zł/m-c !!! Nie chce mi się teraz sprawdzać szczegółów, ale całkiem niedawno musiałem ratować z opresji tej firmy moją matkę emerytkę, którą naciągnęli domokrążcy-agenci Multimedii. Tych wszystkich kruczków dowiedziałem się z umowy, były podane małym drukiem na świstku papieru, który podpisała. Na szczęście w takich przypadkach w ciągu 14 dni można pocztą wymówić umowę. Już sam ten fakt, czyli targetowanie się na niegramotnych emerytów i wysyłanie im w porze obiadowej agresywnych akwizytorów z ruskim akcentem, świadczy o tej firmie jak najgorzej. Zapisy samej umowy takoż. Multimedia Polska Energia to dla mnie zwykłe kanalie, stosujące metody sprzedawców "cudownych" garnków , odkurzaczy wodnych z wodotryskiem i materacy na odleżyny za bajońskie sumy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Co prawda energia jest tania (odpowiednio 0.3049 i 0.3125zł dla umowy 48- i 36-miesięcznej), ALE! Opłata za gwarancję niezmienności ceny (!) wynosi odpowiednio 7.49 i 8.49zł ZA MIESIĄC i jest płatna od 13. miesiąca do końca umowy. Prawdopodobnie dochodzi także opłata handlowa w kwocie 9.90zł/mc, jednak tutaj nie mam pewności czy nie jest ona zniesiona przy tych promocjach.

    OdpowiedzUsuń