poniedziałek, 12 stycznia 2015

70.000 zł do zgarnięcia w konkursie inwestycyjnym dla każdego Futures Masters


Dziś rusza rozgrzewka przed startem ciekawego konkursu inwestycyjnego o nazwie Futures Masters. To bardzo nietypowy konkurs, w którym może wziąć udział każdy, kto lubi poszerzać swoje horyzonty inwestycyjne.

Na blogu raczej nie poruszamy ryzykownej tematyki giełdy. Tym razem mamy jednak do czynienia z pewnego rodzaju okazją i to nawet podwójną. Z jednej strony można w bezpieczny sposób wziąć udział w nauce inwestowania w giełdowe kontrakty terminowe i zarobić na tym bez jakichkolwiek strat.

Jak to możliwe? Sprawa jest prosta - możemy wziąć udział w grze, która odbywa się na platformie demo, stworzonej do nauki inwestowania przy użyciu wirtualnego kapitału, a więc takiego na którym nie stracimy. A jednocześnie w tej grze możemy zgarnąć realne pieniądze.

Dziś zaczyna się rozgrzewka

Znamy takie gry demo i doskonale wiemy jaka jest ich rola. Mają zachęcić naiwnych do wejścia w ryzykowny rynek i po etapie demo ogołocić go z wszelkiej kasy. Coś na wzór ulicznej gry w trzy kubki, gdzie przypadkowemu przechodniowi daje się początkowo wygrać, by koniec końców ogołocić go z wszelakiej gotówki, jaką ma przy sobie.

Tym razem jest inaczej. Organizatorem nie jest jakiś ulicznik szukający naiwnych, lecz Giełda Papierów Wartościowych oraz KDPW czyli organ m.in.  wprowadzający obligacje na Catalyst. Konkurs będzie się składał z 5 niezależnych tygodniowych edycji, wygrać można w każdej z nich, nagrody zaś widzimy niżej.

Do wygrania co tydzień kasa i iPad Apple

1 Nagrody tygodniowe - wygrane pieniężne
Zadaniem uczestników jet osiąganie najwyższych pozycji w rankingu, określanych na podstawie najwyższych stóp zwrotu. Mogą tutaj brać udział tak początkujący jak i zaawansowani, a skoro do wygrania są realne pieniądze można być pewnym, że nikt nowych nie nabierze "na kubki". Zaawansowani też będą przecież chcieli wygrać, więc nowi mogą zobaczyć na ile są pojętni i sprytni w nowej dziedzinie inwestowania. 10 najlepszych wygrywa.

2 Nagrody rzeczowe
Poza kasą można wygrywać także tablety i smartfony. Najpierw zdobywa się 4 rodzaje odznak widoczne po prawej stronie na powyższym obrazku. Punkty sumuje się przez wszystkie 5 etapów. Trzech posiadaczy największej liczby punktów wygrywa nagrodę;
Apple iPad Air 2 Wifi 16GB - 2300 zł
Apple iPad mini 2 Retina 32GB - 1500 zł
iPod Touch 5 gen. 32GB - 1200 zł

Jaka wspomniałem wyżej, dziś zaczyna się rozgrzewka. Potrwa ona dwa tygodnie, podczas których każdy uczestnik ma czas na zapoznanie się z warunkami konkursu, czy poduczyć podstaw inwestowania. Każdy dostaje bowiem materiały i wybiera sobie mentora, o czym dziś na PP1.

Pierwszy etap konkursu rozpocznie się za dwa tygodnie czyli 26 stycznia. Według harmonogramu widocznego niżej.


Etapy konkursu

Platformy demo można spotkać w wielu miejscach. Nigdy jednak ich nie opisywałem, gdyż uważam, że gra nie jest warta zachodu. Demo różni się dość znacznie od prawdziwej gry giełdowej. Tym razem jest zupełnie inaczej, a jednym z najciekawszych opcji jest testowanie mentorów, czyli 11 analityków z największych banków w Polsce, o czym w drugiej części artykułu.

Do tej tematyki wrócimy jeszcze raz w dniu startu konkursu, gdzie przyjrzymy się bliżej samemu konkursowi oraz kontraktom terminowym. Póki co możecie sobie zobaczyć filmik reklamowy na You Tube oraz zajrzeć na stronę konkursową, gdzie do pobrania jest bezpłatny ebook oraz video tutorial do obejrzenia.

Link do rejestracji w konkursie Futures Masters.

Ciąg dalszy: Test Mentorów w konkursie inwestorów Future Masters

6 komentarzy:

 1. Jest to zapewne przedsięwzięcie godne uwagi. Wiarygodność i rzetelność oceniania - z uwagi na organizatora - raczej nie budzi wątpliwości. Przy całym moim sceptycyzmie do wszelkich konkursów inwestycyjnych (z uwagi na to, że wymuszają one niejako stosowanie nieżyciowych strategii, nie nadających się raczej do gry realnej) uważam, że warto na to rzucić okiem. Szczególnie ze względu na tych analityków - jest to faktycznie okazja, aby jakoś ocenić, choćby bardzo z grubsza, sensowność przydatność ich opinii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie, może też spróbuję swoich sił :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam, że w szkole średniej na przedmiocie Podstawy Przedsiębiorczości mieliśmy kupić akcje za 30k zł i zarządzać nimi przez miesiąc chyba (w Excelu wszystko zapisywać z datami, kiedy kupujemy i kiedy sprzedajemy).

  Onet.pl też posiada jakiś symulator giełdy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Opieranie się na jakichś analitykach, którzy nie mają pojęcia o zarabianiu pieniędzy na rynkach finansowych jest całkowicie pozbawione sensu. Co do metod inwestowania to zgadzam się z Michałem Momotem tylko w tym względzie, że są one inne niż w codzinnym inwestowaniu. Natomiast, nie zagadzam się, że są "nieżyciowe" bo żeby wygrać konkurs trzeba je stosować. Zamiast tracić czas na brednie "analityków" lepiej posłuchać co mówią inwestorzy którzy wygrywają w tego rodzaju konkursy i na opiniach takich osób się opierać.
  FX

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Nieżyciowe" było skrótem myślowym, biorącym się stąd, że są one oparte na innych przesłankach niż większość metod tradingu stosowanych na rachunkach prawdziwych. W grze konkursowej na pierwszym planie jest stopa zwrotu nie tylko obiektywnie wysoka, ale wyprzedzająca innych uczestników - nic nam nie przyjdzie, choćbyśmy osiągnęli CAGR rzędu tysięcy procent, ale wylądowali poza podium.

   Usuń
 5. Hejka, Jestem w znakomitym humorze ;)
  Wstałem rano i dostałem od kolegi stronę z darmowymi doładowaniami, myślałem że to żart, a tu proszę doładowałem telefon kwotą 25 zł :3
  Link do stronki doładowującej: http://skroc.pl/doladowankaatelefonupromocyjne - Polecam korzystać z strony dopóki działa :P

  OdpowiedzUsuń